Podsumowanie SKARBNICY Miejskiej Biblioteki Publicznej podsumowuje. Tak było w 2021 r.

  • 31.12.2021, 13:09
  • Wawrzyniec Mocny
Podsumowanie SKARBNICY Miejskiej Biblioteki Publicznej podsumowuje. Tak…

Podziel się:

Oceń:

Ostatni dzień roku to czas szczególny, z jednej strony skłaniający do refleksji oraz zadumy nad nieuchronnym upływem czasu, z drugiej zaś dający nadzieję i szansę na to, że nadchodzące dni, tygodnie, miesiące okażą się lepsze, a przynajmniej tak samo dobre, jak minione. Pracownicy biblioteki tczewskiej przez cały rok dokumentowali i tworzyli życie kulturalne Tczew. Prezentujemy zdjęcia z 12 miesięcy oczami naszych bibliotekarzy.

Powitanie Nowego Roku nieodłącznie wiąże się z noworocznymi postanowieniami. Bez nich nie wyobrażamy już sobie chyba końca starego i początku nowego roku.

Czy tym razem uda nam się wywiązać ze spontanicznie złożonych obietnic, sprostać narzuconym sobie wyzwaniom? Nie wybiegajmy za daleko w przyszłość. Przynajmniej nie dzisiaj. W to sylwestrowe przedpołudnie powróćmy wspomnieniami do tego, co wydarzyło się w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy.

 

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z fotografiami autorstwa m.in. Jacka Cherka oraz Małgorzaty Mykowskiej opublikowanymi na stronie Skarbnicy – Tczewskiej Biblioteki Wirtualnej, w ramach wystawy „Fotograficzne podsumowanie roku 2021.”

 

https://skarbnica.tczew.pl/tag/wystawa-wydarzenia-2021/

 

A jaki dla Was był mijający rok? Szczęśliwy czy wręcz przeciwnie? Pełen rozczarowań a może wypełniony uśmiechem i pozytywnym nastawieniem? Niezależnie od tego, co się wydarzyło, musimy pamiętać, że nowy rok to nowy początek. Zostawmy za sobą wszystko to, co złe, życzmy sobie, by ten nadchodzący czas przyniósł nam zdrowie, pomyślność oraz spokój.

 

Szczęśliwego Nowego Roku 2022!

 

O Skarbnicy:

Tczewska książnica, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom czytelników, każdego dnia publikuje na stronie https://skarbnica.tczew.pl/ różnego rodzaju materiały historyczne: druki ulotne, archiwalia, karty pocztowe z przełomu wieków, fotografie, mapy katastralne, dokumenty życia społecznego, itd.

Są to tzw. zbiory specjalne, przez ponad 30 lat gromadzone przez Sekcję Historii Miasta MBP w Tczewie.

Obecnie biblioteczna Skarbnica liczy już ponad 2300 obiektów!

 

Zachęcamy także do odwiedzania profilu facebookowego Skarbnicy – Tczewskiej Biblioteki Wirtualnej https://www.facebook.com/skarbnicatczewska

 

Opr. (tomm)/MBP w Tczewie

 

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (16)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe