Policjanci i świadek zapobiegli tragedii

  • 12.01.2022, 12:00
  • Źródło: KWP Gdańsk
Policjanci i świadek zapobiegli tragedii Policja

Podziel się:

Oceń:

W dniu wczorajszym, wieczorem policjanci z KPP Sopot dostali zgłoszenie, że na terenie ogródków działkowych pali się dach altany. Będący na miejscu jako pierwsi ze służb policjanci referatu patrolowo-interwencyjnego przeskoczyli przez ogrodzenie i pobiegli do domku, gdzie krzycząc i waląc w drzwi obudzili mężczyznę, który w ogóle nie miał pojęcia o pożarze. Policjanci wbiegli też na piętro budynku, gdzie dobudzili drugiego z mężczyzn, a następnie ich ewakuowali. Oboje byli nietrzeźwi, ale dzięki szybkim działaniom świadka widzącego pożar i interweniujących policjantów nic im się nie stało i nie potrzebowali pomocy medycznej. Z domku ewakuowano też psa, który trafił pod opiekę właścicielki sąsiedniej działki.

Wczoraj przed godz. 22.00 dyżurny sopockiej Policji gdy tylko dostał zgłoszenie o pożarze altany na terenie ogródków działkowych przy ul. Reja, na miejsce pilnie wysłał policjantów „patrolówki”. Dojeżdżający na miejsce funkcjonariusze zauważyli dużą łunę i płomienie wydobywające się z dachu jednego z domków, na miejscu był też zgłaszający.

Policjanci bez chwili wahania przeskoczyli przez ogrodzenie ogródków, a potem przez furtkę prowadzącą na posesję i pobiegli do palącego się domku, gdzie krzyczeli i walili w drzwi by obudzić znajdujące się wewnątrz osoby. Drzwi otworzył im zdziwiony całą sytuacją mężczyzna, który w ogóle nie miał pojęcia o pożarze. Gdy tylko mundurowi usłyszeli, że na piętrze znajduje się jego znajomy od razu pobiegli do niego. Na piętrze był już wyczuwalny silny zapach spalenizny i była też wyraźnie podwyższona temperatura. Policjanci dobudzili drugiego mężczyznę i obu ewakuowali z domku. Z altanki wyprowadzono też psa, którego przekazano pod opiekę właścicielki sąsiedniej działki.

Wyprowadzeni z domku mężczyźni to mieszkańcy Gdańska i Gdyni w wieku 64 i 68 lat. Byli nietrzeźwi i alkomat pokazał u każdego z nich ponad promil alkoholu. W rozmowie przyznali się policjantom, że na działkę przyjechali rekreacyjnie, gdzie wcześniej spożyli alkohol oraz nie byli świadomi zagrożenia w jakim się znaleźli.

Wzorowa postawa świadka widzącego pożar i szybka interwencja policjantów najprawdopodobniej uratowała mężczyznom życie. Nic im się nie stało i po całej akcji wrócili do swoich domów. Ponadto dzięki sprawnym działaniom strażaków szybko ugaszono pożar. Teraz policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia.

Źródło: KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe