Pomorscy terytorialsi wspierają funkcjonowanie Szpitala Tymczasowego Amber Expo

  • 20.01.2022, 10:49
  • Źródło: 7PBOT / Maciej Szalbierz
Pomorscy terytorialsi wspierają funkcjonowanie Szpitala Tymczasowego Amber…

Podziel się:

Oceń:

Od początku roku ponowną organizację Szpitala Tymczasowego Amber Expo w Gdańsku wspierają żołnierze 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy - podobnie jak przed rokiem, kiedy tworzono go po raz pierwszy - zaangażowali się w pracę w jak najszybsze powstanie placówki. W ten projekt byli zaangażowani żołnierze z batalionów z Malborka i Słupska oraz z kompanii z Gdyni. Pomorscy terytorialsi zajmowali się m.in. przygotowaniem wyposażenia oddziałów szpitalnych czy rozładunkiem transportów sprzętu medycznego.

Jednak na tym rola żołnierzy z 7 PBOT się nie kończy. Terytorialsi będą wspierać bieżące funkcjonowanie szpitala, by odciążyć personel medyczny w ich codziennej pracy. Swoją służbę będą pełnić w punkcie przyjęć, punkcie logistycznym, zajmą się również obsługą systemu poczty pneumatycznej w systemie 24-godzinnym. Wszystko po to, by medycy mogli w jak największy stopniu skoncentrować się na ratowaniu życia pacjentów szpitala.

Wielkie projekty są sumą małych przedsięwzięć, a w budowaniu niezwykłych idei ważna jest każda cegiełka – to stwierdzenie idealnie podsumowuje współpracę pomorskiej brygady WOT z samorządem województwa pomorskiego w sprawnej organizacji Szpitala Tymczasowego w Amber Expo, który ponownie rozpoczął swoje funkcjonowanie 19 stycznia br.

Źródło: 7PBOT / Maciej Szalbierz

Zdjęcia (6)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe