Pijani rowerzyści ukarani wysokimi mandatami

  • 20.01.2022, 11:38
  • Źródło: KPP Kwidzyn
Pijani rowerzyści ukarani wysokimi mandatami Foto archiwum / zdjęcie poglądowe

Podziel się:

Oceń:

Wysokie mandaty otrzymali rowerzyści, którzy wsiedli na jednoślady będąc pod wpływem alkoholu. Przypominamy, że obecnie jazda rowerem w stanie nietrzeźwości zagrożona jest mandatem w wysokości 2500 zł. Pamiętajmy również, że wsiadając za kierownicę, jesteśmy odpowiedzialni zarówno za siebie, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Okres zimowy jest często sprawdzianem umiejętności dla kierowców. Plusowa temperatura w dzień i ujemna w nocy sprawiają, że na drogach robi się bardzo ślisko i niebezpiecznie. Intensywnie padający śnieg lub marznący deszcz dodatkowo nie ułatwiają zadania kierowcom, dlatego apelujemy o ostrożność i dostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków.

Bezpieczna jazda, to m.in. trzeźwość osób kierujących pojazdami mechanicznymi i jednośladami. Jednak dzisiejsi sprawcy wykroczeń nie przejmując się konsekwencjami jazdy po alkoholu wsiedli na swoje rowery i wyruszyli w trasę.

Jako pierwszy do kontroli drogowej został dzisiaj zatrzymany 33-letni mieszkaniec gminy Sadlinki. Policjanci wyczuli od niego woń alkoholu. Mężczyzna jechał slalomem drogą publiczną w Rusinowie. Badanie stanu trzeźwości 33-latka wykazało, ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Zgodnie z nowymi przepisami policjant nałożył na mężczyznę mandat karny w wysokości 2500 złotych.

To nie koniec takich przypadków. Tego samego dnia w Okrągłej Łące policjant zauważył kolejnego rowerzystę, któremu jazda sprawiała problem. 43-letni mieszkaniec gminy Sadlinki jechał rowerem po drodze publicznej, mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Ten mężczyzna został również ukarany mandatem karnym  w wysokości 2500 złotych.

Nietrzeźwy rowerzysta to duże zagrożenie! Pamiętajmy, pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającym się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg.

Źródło: KPP Kwidzyn

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe