Wielu działaczy PSL na otwarciu biura poselskiego Marka Biernackiego. Skrytykowali Polski Ład. Nowy/stary pomysł na Most Tczewski

  • 22.01.2022, 13:00
  • redakcja
Wielu działaczy PSL na otwarciu biura poselskiego Marka Biernackiego.… W. Mocny

Podziel się:

Oceń:

20 stycznia br. miało miejsce otwarcie z „wielką pompą” biura poselskiego posła Marka Biernackiego z Klubu Parlamentarnego Koalicja Polska - PSL, UED, Konserwatyści. W otwarciu biura uczestniczył Władysław Kosiniak – Kamysz, lider ludowców. Padła też deklaracja w sprawie mostu

Początkowo nie zanosiło się, że będzie to pretekstem do wydarzenia politycznego, tylko zwykłe otwarcie biura posła niewielkiej partii opozycyjnej. Tymczasem oprócz lidera W. Kosiniaka – Kamysza (co już było pewnym zaskoczeniem i podniesieniem rangi spotkania) pojawili się także posłanka Magdalena Sroka oraz posłowie Jarosław Rzepa i Radosław Lubczyk.

Biuro wspierane będzie przez Tomasza Kajzera przedstawiciela Stowarzyszenia Pomorski Ruch Obywatelski „Pro Obywatel”, radnego powiatu tczewskiego oraz Andrzeja Flisika prezesa Zarządu Powiatowego PSL. Adama Gawrylika - Prezesa Zarządu Wojewódzkiego PSL. Na spotkaniu byli obecni także prezesi powiatowych organizacji PSL

Tak duże nagromadzenie lokalnych i regionalnych polityków oznacza zwarcie szeregów na wschodniej części woj. pomorskiego. Oznacza także, że wyborczy zegar zaczął tykać...

 

Prezentacja programu

Głównym tematem spotkania wbrew pozorom – nie było otwarcie biura, tylko zaprezentowanie założeń programowych Koalicji Polskiej, a te niestety przedstawiono przez pryzmat ostrej krytyki działań rządu, głównie Polskiego Ładu. Używano określeń „nadaje się w całości do koszaa”, „socjalistyczne pomysły” itp. W czym prym wiodła Magdalena Sroka, należąca do klubu Jarosława Gowina, który jakiś czas temu został wyrzucony ze Zjednoczonej Prawicy... Apelowano o rezygnację z programu i pozostawienie jedynie kwoty wolnej od podatku. Postulowano  o zwolnienie emerytur z podatku oraz „dobrowolny ZUS”. Przedstawiciele nowego biura zaoferowali pomoc przedsiębiorcom w zastosowaniu rozwiązań Polskiego Ładu w praktyce.

 

Dodajmy, że takie nagromadzenie ludowców sprawiło, że inauguracja biura przyciągnęła czołowe media ogólnopolskie. Zapewne dlatego też przed samy otwarciem biura przekazano informację, że będzie też konferencja prasowa.

 

- Naszym zadaniem jest obrona ludzi pracy. Państwo ma nie obciążać podatkami tylko dawać ulgi; docenia jak pracujesz, że płacisz podatki i nie rzuca kłód pod nogi - mówił prezes W. Kosiniak Kamysz. - (...) W roku wzrostu inflacji największego od ponad 20 lat; w roku w którym składki zdrowotnej nie można odliczyć od podatku, wzrostu cen gazu o 500 proc. i energii elektrycznej o kilkadziesiąt proc. coraz trudniej o nowego pracownika i otwarcie nowych miejsc pracy. (...) Proponujemy dobrowolny ZUS na trudny czas dla małych i średnich przedsiębiorstw w tym 1-osobowych działalności gospodarczych.

 

Most powinien przejąć IPN”

Pojawiło się pytanie o dokończenie realizacji odbudowy Mostu Tczewskiego oraz budowy filii Muzeum II Wojny Światowej w Tczewie.

 

- Pół roku temu rozmawiałem z samorządowcami o tym – dodał prezes Kosiniak – Kamysz. - Zobowiązałem się, że uczynimy wszystko jako parlamentarzyści, by doprowadzić do przejęcia tego mostu przez Skarb Państwa. By troska o tradycję, historię, kultury była w gestii budżetu państwa, a nie wspólnoty lokalnej, która nie jest w stanie tego unieść. Powiat nie jest w stanie przekazywać wielu milionów złotych każdego roku. Jaki jest nasz pomysł? Przejęcie zabytku np. przez Instytut Pamięci Narodowej, w ramach jakiejś jednostki kultury tradycji historii, Muzeum II Wojny Światowej.

 

Gratulacje i życzenia owocnej pracy złożyli Markowi Biernackiemu starosta tczewski – Mirosław Augustyn oraz prezydent Tczewa - Mirosław Pobłocki, który wręczył posłowi obrazek... przedstawiający Most Tczewski (podkreślił, że nie chodzi o załatwienie pieniędzy, ale o to, że „mosty łączą”). Z prezentem (grafiką katedry pelplińskiej) przybył też burmistrz Pelplina – Mirosław Chyła.

 

Podpisano umowę o współpracy między Koalicją Polską a Stowarzyszeniem Pomorski Ruch Obywatelski „Pro Obywatel” przez posła Marka Biernackiego i Tomasza Kajzera, który będzie też współpracownikiem biura poselskiego.

Nowa fila BP posła Koalicji Polskiej mieści się przy ul. Kopernika 1/C w Tczewie (Stare Miasto za Urzędem Gminy Tczew).

 

Wawrzyniec Mocny

_redakcja

Zdjęcia (5)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe