Poszukiwany za oszustwa i nie płacenie alimentów jest już w areszcie...

  • 24.01.2022, 08:52
  • redakcja
Poszukiwany za oszustwa i nie płacenie alimentów jest już w areszcie... KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Policjanci zatrzymali 41-letniego mężczyznę, który był poszukiwany listem gończym do aresztu śledczego. Mieszkaniec Tczewa był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości za popełnione wcześniej przestępstwo oszustwa. Mundurowi dodatkowo ustalili, że zatrzymany mężczyzna miał związek z innym przestępstwem dotyczącym uchylania się od alimentacji. Zatrzymany mężczyzna po przesłuchaniu przez śledczych i przedstawieniu mu zarzutów, zgodnie z decyzją sądu trafił na 6 miesięcy do aresztu śledczego.

19 stycznia br. policjanci z wydziału kryminalnego z tczewskiej komendy otrzymali informację, że na terenie jednej z posesji przebywa mężczyzna, który jest poszukiwany. Funkcjonariusze, sprawdzając to miejsce, zatrzymali 41-letniego mężczyznę, który jak się potwierdziło, był poszukiwany listem gończym. Zatrzymany mieszkaniec Tczewa był ścigany listem gończym wystawionym przez miejscowy sąd. Za popełnione wcześniej przestępstwo oszustwa sąd skazał mężczyznę na karę 6 miesięcy pozbawienia wolności. Funkcjonariusze doprowadzili mężczyzna do komendy, gdzie sporządzili dokumentację procesową.

 

Mundurowi dodatkowo ustalili, że zatrzymany mężczyzna ma związek również z przestępstwem dotyczącym uchylania się od alimentacji. Jak ustalili funkcjonariusze, zatrzymany mężczyzna od 6 lat nie płacił rat alimentacyjnych, które zostały orzeczone wyrokiem sądu.

 

Śledczy po przesłuchaniu i przedstawieniu zarzutu, zgodnie z decyzją sądu przekonwojowali go do placówki penitencjarnej. Policjanci każdego dnia sprawdzają miejsca, gdzie mogą ukrywać się osoby poszukiwane, a ich zatrzymanie w wielu przypadkach jest tylko kwestią czasu.

 

KPP Tczew

_redakcja

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe