Zatrzymano sprawców kradzieży samochodu osobowego

  • 25.01.2022, 10:53
  • redakcja
 Zatrzymano sprawców kradzieży samochodu osobowego KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Kryminalni zatrzymali 27 i 30-latka, których podejrzewali o kradzież samochodu. Mundurowi ustalili, że dwaj mężczyźni na terenie jednej z posesji w gminie Tczew weszli do otwartego peugeota, w którym znajdowały się elektronarzędzia, a następnie go ukradli, powodując straty w wysokości ponad 6,5 tys. zł. Dodatkowo okazało się, że zatrzymany 30-latek był poszukiwany celem odbycia kary 10 miesięcy pozbawienia wolności.

16 stycznia br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymali zgłoszenie kradzieży peugeota wraz z elektronarzędziami o łącznej wartości ponad 6,5 tys. zł. Mundurowi zajmujący się sprawą ustalili, że do zdarzenia doszło minionej nocy na terenie jednej z posesji w gminie Tczew, gdzie mężczyźni weszli do otwartego peugeota, a następnie wykorzystując pozostawiony kluczyk w stacyjce, ukradli go i odjechali w nieznanym kierunku.

Policjanci zajmujący się sprawą ustalili, że związek z tą kradzieżą mają 27 i 30-letni mieszkańcy powiatu gdańskiego, których zatrzymali. Zatrzymani mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Kryminalni ustalili również, że skradziony samochód został spalony i znajduje się w powiecie starogardzkim. Stróże prawa pojechali sprawdzić swoje ustalenia i w miejscowości Czarnocin zauważyli spalonego peugeota, którego zabezpieczyli. Funkcjonariusze dalej zajmując się tę sprawą, odzyskali skradzione elektronarzędzia. Dodatkowo okazało się, że zatrzymany 30-latek jest osobą poszukiwaną za wcześniej popełnione przestępstwo, za co tczewski sąd skazał go na 10 miesięcy pozbawienia wolności.

Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym mężczyznom zarzutu dotyczącego kradzieży samochodu. Teraz ich losem zajmie się sąd. Zatrzymany 30-latek po przesłuchaniu trafił do aresztu śledczego, gdzie odbędzie zasądzoną karę 10 miesięcy pozbawienia wolności.

Za przestępstwo kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

KPP Tczew

 

_redakcja

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe