Początek biżuterii srebrnej. Co warto wiedzieć o tym wspaniałym kruszcu

  • 10.05.2022, 08:30
  • Źródło: Artykuł partnera
Początek biżuterii srebrnej. Co warto wiedzieć o tym wspaniałym kruszcu

Podziel się:

Oceń:

Według badań ekspertów, zainteresowanie srebrem pojawiło się już tysiące lat przed naszą erą. Początkowo ten niezwykły metal służył jedynie jako waluta, jednak z biegiem czasu zaczął on stanowić materiał do wykonywania rozmaitych przedmiotów. Jeden z nich stanowiła biżuteria. Ciekawym faktem jest, że w starożytnym Egipcie srebro przez pewien czas było więcej warte niż złoto. Wszystko dzięki jego licznym zaletom.

Ponadczasowe, bezpieczne dla każdego! Zalety srebra i wykonywanej z niego biżuterii

Srebro jest materiałem bardzo plastycznym, dzięki czemu możliwości odnośnie nadania mu jakiegokolwiek kształtu jest sporo. To dlatego stało się ono miłością projektantów biżuterii. Ponadczasowość srebra widać w jego bogatej historii – współcześnie srebrna biżuteria jest jedną z najchętniej noszonych, zarówno przez mężczyzn i kobiety. Świadczy to o jego uniwersalności i nieprzemijalności w modzie, która przecież zaskakuje nas z dnia na dzień. Biżuteria wykonana ze srebra przyjazna jest alergikom, dzięki czemu nie muszą rezygnować ze wspaniałych dodatków do swych stylizacji. Między innymi dzięki powyżej zaprezentowanym zaletom, srebro stanowi idealny prezent na każdą okazję. Nie musisz więc zastanawiać się długo nad tym, co zakupić swojej kobiecie – pamiętaj, że moda na srebro prawdopodobnie nigdy nie przeminie.

Srebrny łańcuszek na pamiątkę. Świetny prezent dla każdej damy

Dla wielu osób biżuteria którą noszą jest nie tylko ozdobna, ale także sentymentalna. Świetnym wyborem na prezent dla bliskiej osoby jest więc łańcuszek, będący swoistą pamiątką odnośnie czasu spędzonego razem czy jakiegoś szczególnego dnia – na przykład urodzin. Jak już wiadomo, dzięki uniwersalności tego typu biżuterii, jest ona fenomenalnym podarunkiem na każdą okazję, ale też bez okazji! Nie musisz martwić się, że wraz z łańcuszkiem zagwarantujesz ukochanej reakcję alergiczną – chwała srebru, które nie uczula! Jeżeli chcesz uczynić prezent bardziej osobistym, masz na to szansę. Wiele sklepów proponuje opcję personalizacji podarunku. Jednym z nich jest Murrano, posiadające w swojej ofercie kreator graweru. Zależnie od typu produktu, ozdobę można wykonać bezpośrednio na prezencie lub tabliczce. Łańcuszek srebrny damski, zapakowany w piękne pudełko z wygrawerowanymi życzeniami na tabliczce towarzyszyć może obdarowanej osobie przez wiele lat – ze względu na trwałość zarówno naszyjnika, jak i tabliczki. W przypadku łańcuszka, jego trwałość można zawdzięczać materiałowi, z jakiego jest wykonany. Jeżeli chodzi o tabliczkę, napis na niej wykonywany jest zazwyczaj techniką laserową, gwarantującą znakomity efekt i wieczną wytrzymałość na uszkodzenia. Warto więc zdecydować się na taki prezent, gdyż łączy on w sobie wszystko, czego można oczekiwać – jakość, świetne wykonanie, długowieczność, klasykę i (co najważniejsze) oznakę miłości.

Źródło: Artykuł partnera

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe