Rozstępy – niepożądana pamiątka po ciąży. Krótka charakterystyka zmian skórnych

  • 10.05.2022, 08:33
  • Źródło: Artykuł partnera
Rozstępy – niepożądana pamiątka po ciąży. Krótka charakterystyka zmian…

Podziel się:

Oceń:

Prawie każda kobieta narażona jest podczas ciąży na rozstępy. Wiele przyszłych mam widzi je jednak dopiero po porodzie – i właśnie wtedy rzeczywiście zaczynają przeszkadzać. Rozstępami nazywa się zmiany skórne, które powstały w wyniku gwałtownego powiększenia masy ciała lub – w przypadku właśnie ciężarnych – na wskutek zmian hormonalnych, które znacząco osłabiły włókna kolagenowe, doprowadzając do ich zerwania. Zmiany istnieją pod postacią blizn, które – najpierw intensywnie czerwone – z czasem bledną, lecz nie znikają samoistnie z ludzkiego ciała.

Skutki rozstępów dla zdrowia psychicznego. Kiedy lustro jest wrogiem

Dlaczego tak wiele dyskutuje się o rozstępach? Ponieważ są one zmartwieniem wielu kobiet, które są matkami. Przede wszystkim są one nieestetyczne i ciężko się ich pozbyć, jeżeli nie posiada się odpowiedniej wiedzy na ich temat. Mogą one przede wszystkim wpływać na postrzeganie siebie przez kobietę i negatywnie oddziaływać na jej samopoczucie. Po ciąży również szaleją hormony, a mama wrażliwa jest na jakiekolwiek bodźce. Rozstępy zaś ani trochę nie pomagają wielu kobietom w czuciu się atrakcyjną – są zmorą i niepożądanym defektem, który najchętniej by się wymazało. Jednak warto wiedzieć, że gra wcale nie jest stracona. Nawet po ciąży możesz podjąć się walki o swoje ciało, przede wszystkim wprowadzając do swojego życia kilka istotnych zmian, mających na celu poprawę samopoczucia. Nie zamartwiaj się więc ani chwili dłużej – zapoznaj się z możliwościami, jakie współcześnie oferuje się kobietom posiadającym ten pasiasty problem.

Kosmetyki dla mam. Aby cieszyć się pociechą w zgodzie z własnym ciałem!

Pokrzywdzonym kobietom na ratunek przychodzą producenci, którzy rozumieją aktualne potrzeby wszystkich matek. Tworząc kosmetyki specjalnie dostosowane skóry zmęczonej całym przebiegiem ciąży, zwrócili oni uwagę na konieczność ułożenia bezpiecznego składu, przyjaznego dla ciężarnych oraz kobiet karmiących. Specyfiki tego typu posiadają aktywne składniki zwiększające syntezę włókien elastynowych i kolagenowych – to właśnie one wymagają dodatkowego wspomagania, gdyż okres ciąży nie jest dla nich zbyt łaskawy. Co na rozstępy po ciąży? Producenci tacy jak Beauty Mama znają odpowiedź na te pytanie! Oferują oni szeroką gamę specjalnie wyselekcjonowanych kosmetyków o różnej formie i konsystencji – szczególnie polecane przez ekspertów są naturalne olejki i tłuszcze roślinne. Wspomagają one przede wszystkim regenerację i rozjaśnienie blizn powstałych po okresie ciążowym. Dzięki tego typu specyfikom każda mama może cieszyć się czasem spędzonym ze swoją pociechą – jednocześnie ciesząc się pięknym, zadbanym ciałem!

Źródło: Artykuł partnera

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe