Na tarasie luz ma się. Czyli o funkcji tego typu elementów zewnętrznych

  • 10.05.2022, 08:38
  • Źródło: Artykuł partnera
Na tarasie luz ma się. Czyli o funkcji tego typu elementów zewnętrznych

Podziel się:

Oceń:

Projektując taras, przede wszystkim bierzemy pod uwagę jego funkcjonalność. W ciepłe dni jest to przecież miejsce najbardziej oblegane. Możemy na nim kosztować pierwszych promieni słońca, zorganizować grilla czy spotkanie ze znajomymi. Taras jest również miejscem dla dzieci i czworonogów – zarówno dla jednych i drugich to świetny plac zabaw. Warto więc zadbać o jego solidność – w tym przypadku bardzo wiele osób skłania się do zastosowania płyt betonowych.

Wytrzymałość gwarantowana. Zalety płyt betonowych na tarasie

Taras to miejsce najczęściej otwarte, przez co narażone jest na rozmaite działania pogodowe, takie jak deszcze, śniegi czy ujemne temperatury. Płyty wykonane z betonu cechują się wyjątkową trwałością, dzięki czemu nie straszne są im mrozy. Dzięki tej właściwości masz pewność, że po odejściu zimy nie zobaczysz popękanych płyt. Są one również antypoślizgowe – element ten jest ważny, jeśli chcemy spędzać na naszym tarasie dużo czasu, jednocześnie w bezpiecznych warunkach. Zaleta ta jest ogromnie znacząca w przypadku posiadaczy dzieci. Nie trzeba się martwić, że któreś z nich wpadnie w poślizg i tym samym dojdzie do jakiegokolwiek wypadku. Przez swoją twardość, tego typu płyty są mniej narażone na uszkodzenia mechaniczne, takie jak zarysowania, pęknięcia i odpryski. Kolejną zaletą jest obecnie prezentowany szeroki wybór płyt betonowych – dzięki czemu można dostosować je do swoich preferencji, ciesząc się przy tym ich nieoczywistym designem. Coraz więcej osób wybiera płyty betonowe, które imitują drewniane deski – dzięki czemu świetnie oddają one klimat tarasów w starym stylu. Z takim plusem, że nic nie skrzypi i nie trzeba się bać, że po zimie czekać będzie wymiana desek!

Tarasowe wybory. Czym kierować się podczas zakupu płytek?

Wybierając odpowiednie płytki, należy koniecznie zwrócić uwagę na dwie istotne rzeczy, jakimi są nasiąkliwość oraz twardość. Jeżeli chodzi o pierwszy wspomniany element, tu najlepiej byłoby, aby poziom nasiąkliwości nie był większy niż 6% - mamy wtedy pewność, że nasze płyty o takim współczynniku będą bardziej odporne na mrozy. Druga sprawa to twardość mierzona w skali Mohsa. Najlepsze wskazane wartości to 6-8 stopni; wtedy nie należy martwić się wystąpieniem jakichkolwiek uszkodzeń. Posiadając wiedzę na ten temat, warto przyjrzeć się również oferowanym przez firmę wzorom i kolorom. Jak wcześniej wspomniano, najpopularniejsze są teraz płyty betonowe na taras drewnopodobne, które zyskują coraz większe grono sympatyków. Wszystko przez ich naturalny design, doskonale imitujący drewniane podesty. Jedną z firm, które oferują ten rodzaj płyt, jest Steinblau. Inwestując w tego rodzaju wyposażenie tarasu, zawsze wybierajmy sprzedawców z pozytywną opinią i renomą. Dzięki zwróceniu uwagi na wszystkie wymienione w artykule czynniki, na pewno sprawimy sobie właściwe płyty, które służyć nam będą przez lata.

Źródło: Artykuł partnera

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe