Pijany kierowca uderzył w barierki i zatamował jeden pas ruchu

  • 12.05.2022, 13:57
  • Źródło: KWP Gdańsk
Pijany kierowca uderzył w barierki i zatamował jeden pas ruchu

Podziel się:

Oceń:

Dzisiaj rano, przed godziną 6:00 rano policjanci otrzymali powiadomienie o zdarzeniu, które zaszło w Rumi na ul. Sobieskiego. Jak ustalili policjanci kierowca Toyoty wjechał w bariery energochłonne a następnie zablokował jeden pras ruchu w kierunku Wejherowa. Ponadto kierowca nie posiadał uprawnień, ponieważ wcześniej już miał zatrzymane, również za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości.

Dyżurny Komisariatu Policji w Rumi dziś rano przed godziną 6:00 otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że kierowca toyoty uderzył w bariery energochłonne na drodze. Natychmiast na miejsce pojechali policjanci prewencji z Rumi oraz wejherowskiej drogówki. Mundurowi wstępnie ustalili, że 45-letni kierowca samochodu toyota jadąc w kierunku Wejherowa prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad samochodem i uderzył w bariery energochłonne, następnie pojazd zatrzymał się na prawym pasie jezdni i go zablokował. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość kierowcy, okazało się, że miał około 2,5 % alkoholu w organizmie a ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania, z uwagi na wcześniejsze zatrzymanie prawa jazdy, także za kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Mężczyzna odpowie za popełnione przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości bez uprawnień oraz spowodowanie zdarzenia drogowego.

Źródło: KWP Gdańsk

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe