Niebezpieczna kolizja na zakręcie ul. Czyżykowskiej z udziałem autobusu nr „17”

  • 13.05.2022, 10:44
  • redakcja
Niebezpieczna kolizja na zakręcie ul. Czyżykowskiej z udziałem autobusu… Facebook, Piotr R.

Podziel się:

Oceń:

Wczoraj, 12 maja ok. godz. 12.35 na zakręcie ul. Czyżykowskiej doszło do niebezpiecznego zdarzenia – zderzenia dwóch pojazdów samochodu osobowego oraz autobusu miejskiego.

„Autobus o numerze bocznym 7062 linii nr 17 zderzył się z samochodem osobowym o godz. 12.35 na wysokości zakrętu w pobliżu kamienicy przy ul. Czyżykowskiej 14-14A” - poinformował jeden z internautów na profilu na portalu społecznościowym.

O potwierdzenie zdarzenia poprosiliśmy w Komendzie Powiatowej Policji w Tczewie.

- 12 maja doszło do zderzenia bocznego samochodu osobowego marki Volkswagen Caddy z autobusem miejskim – informuje asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik prasowy KPP w Tczewie. - Pracujący na miejscu nie określili co było dokładną przyczyną kolizji. Prawdopodobnie jeden z uczestników ruchu dokonał przekroczenia osi jezdni na zakręcie. Obie strony podają sprzeczne wersje, dlatego sprawa została skierowana do sądu. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Autobus linii nr 17, jak widac na zdjęciu poruszał się w kierunku Starego Miasta. Z powodu nieustalenia sprawcy kierowcy nie zostali ukarani mandatami. O ew. sankcjach zadecyduje sąd.

Dodajmy, że zakręt, który widać na zdjęciu jest bardzo ostry. Dodatkowym utrudnieniem jest także bardzo słaba widoczność, gdy jedzie się w kierunku Czyżykowa. Kierowcy, który jadą z tego osiedla najczęściej jadą bardzo blisko krawędzi jezdni w obawie przed właśnie – ścinaniem tego zakrętu. A jest to częsta praktyka w tym miejscu.

 

(tomm)/Fot. Facebook, Piotr R.

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe