Nie żyje ksiądz Andrzej Danielski. Znany i lubiany przez tczewian kapłan. Zmarł po długiej walce z chorobą...

  • 13.05.2022, 19:49
  • Wawrzyniec Mocny
Nie żyje ksiądz Andrzej Danielski. Znany i lubiany przez tczewian kapłan.… Parafia pw. Podwyższenia Św. Krzyża Jubileusz XX-lecia Biedronek w Tczewie

Podziel się:

Oceń:

Niestety dotarła do nas przykra wiadomość. Jak podaje portal Nowe Świecie, dziś (13 maja) w wieku 56 lat zmarł w wyniku ciężkiej choroby ksiądz Andrzej Danielski – proboszcz Parafii św. Jakuba Apostoła w Niewieścinie (gm. Pruszcz) kapłan przez wiele lat związany z tczewską parafią na Starym Mieście. Przez lata był tam opiekunem dziecięcego chóru "Biedronki".

Zmarł we wspomnienie Matki Boskiej Fatimskiej do nieba odszedł ks. Andrzej Danielski - wikariusz parafii pw. Powdywższenia Św. Krzyża w latach 1993-2004. W Tczewie dał się poznać jako kapłan, który śpiewem i muzyką sławił Boga i ewangelizował. Tczewianie będą go pamiętać, jako opiekuna Chór Dziecięcy Biedronki Tczew i kawalera Orderu Uśmiechu 1 lutego 2019 r. Oprócz tego zarażał przed laty wszystkich muzyką w kościele. Przed laty w kościele szkolnym śpiewał i grał na klawiszach, towarzyszyła mu też gitara i oczywiście „Biedronki”. Zgodnie z hasłem „gdy śpiewam dwa razy się modlę”, przygotował szereg roczników do sakramentu bierzmowania.

- Wierzymy, że ks. Andrzej po cierpieniach związanych z chorobą jest już szczęśliwy w ramionach Boga – napisali przyjaciele na Facebooku parafii św. Krzyża, gdzie pod informacją o śmierci księdza pojawiły się dziesiątki komentarzy.

Ks. Andrzej urodził się w 1966 r. Święcenia kapłańskie przyjął w 1991 r. w Pelplinie. Proboszczem w Niewieścinie (gm. Pruszcz) był od 2004 roku. Był także prezesem, działającego także prężnie w Tczewie Stowarzyszenia Rodzina Kolpinga w Niewieścienie.

- Z głębokim żalem zawiadamiamy, że po długiej i ciężkiej chorobie, dzisiaj, 13 maja, odszedł do wieczności nasz zasłużony ks. Prezes, śp. Andrzej Danielski. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Mu wieczne spoczywanie – napisali jego koledzy i koleżanki ze stowarzyszenia.

- Z wielkim smutkiem przyjęliśmy dzisiaj wiadomość, że ksiądz Andrzej Danielski odszedł do Domu Ojca. Księże Andrzeju! Głęboko wierzymy, że teraz z nieba będziesz towarzyszył nam w Biedronkowym życiu ❤ Już nam Ciebie brakuje tu na ziemi... - napisały na swoim profilu w mediach społecznościowych „Biedronki”.

 

(tomm)

Fot. Parafia pw. Podwyższenia Św. Krzyża/Chór "Biedronki"

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe