Babciu, pilnie potrzebuję pieniędzy…

  • 7.03.2014, 10:04
  • AM
Babciu, pilnie potrzebuję pieniędzy…
Podziel się:
Oceń:
- Babciu, pilnie potrzebuję pieniędzy… - taki telefon może odebrać każdy z nas, nie zdając sobie sprawy, że może mieć do czynienia z przestępcą. Oszuści działający metodą „na wnuczka” wprowadzają swoje ofiary w błąd, podając się za członka rodziny, prowadzą rozmowę w taki sposób, że potencjalna ofiara sama „zgaduje”, że rozmawia z kimś z rodziny - wnuczkiem, bratankiem, siostrzenicą.  Policjanci zatrzymują oszustów, lecz w ich miejsce pojawiają się kolejni, którzy modyfikują swoje metody działania. W ostatnim czasie podają się nawet za policjantów. Pamiętajmy w takich przypadkach natychmiast kontaktujmy się z Policją.

Sprawcy posługujący się metodą „na wnuczka” często działają w zorganizowanych grupach - w celu osiągnięcia korzyści majątkowych wprowadzają osoby pokrzywdzone w błąd co do swojej tożsamości, podając się za bliskiego członka rodziny: wnuczka, bratanka, kuzyna, siostrzeńca, synową lub podając się za członka rodziny znajomych, sąsiadów, przyjaciół. Ostatnio przestępcy podają się nawet za policjantów aby uwiarygodnić swoje zamiary. 

Praca Tczew Dziennikarz
Praca Tczew Dziennikarz
Praca Tczew Dziennikarz

Najpierw typują swoje potencjalne ofiary – najczęściej wybierają osoby starsze, mieszkające samotnie w dużych miastach. Wykorzystują głównie dane zawarte w książkach telefonicznych, wyszukując imiona, które rzadko występują współcześnie.  Następnie dzwonią do tych osób i w czasie rozmowy, wzbudzając przekonanie, że są ich krewnymi czy znajomymi, proszą o pilne pożyczenie pieniędzy na różnego rodzaju cel. Po kilku minutach kolejny telefon – to mężczyzna, który podaje się za policjanta i potwierdza całe zdarzenie.
Jest to oczywiście kłamstwo, które ma uwiarygodnić działanie oszustów.

Pamiętajmy! Policja tak nie działa! Policjanci w takich przypadkach nie kontaktują się telefonicznie. Gdy dzwoni do nas osoba podająca się za funkcjonariusza natychmiast skontaktujmy się z Policją dzwoniąc na bezpłatny numer 112 czy 997 bądź kontaktując się z najbliższą jednostką Policji.

Tylko natychmiastowe powiadomienie Policji daje duże możliwości szybkiego zatrzymania sprawcy. 

Ostatnio w Gdyni, dzięki temu , że pokrzywdzony szybko zorientował się, że padł ofiarą oszustów i natychmiast powiadomił Policję, troje sprawców, mimo iż telefonowali z Warszawy, zostało zatrzymanych i aresztowanych.

 

AM

Komentarze (487)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

LANLAZAR MARCUS
LANLAZAR MARCUS Dzisiaj, 13:02
Dzień dobry,

Potrzebujesz pilnej ***, aby zaspokoić swoje potrzeby finansowe? Oferujemy *** od 2 000,00 do 100 000 000,00, jesteśmy niezawodni, potężni, szybcy i dynamiczni, bez kontroli kredytowej i oferujemy 100% gwarancji pożyczek zagranicznych w okresie tego transferu.

    Wydaliśmy również *** w całej walucie z 3% oprocentowaniem dla wszystkich pożyczek i bez przedpłat .... Jeśli jesteś zainteresowany, zwróć się do nas za pośrednictwem tego e-maila.


Proszę zwrócić się do nas, jeśli jest zainteresowany, za pośrednictwem: [email protected]
                                                                [email protected]



Pozdrowienia,

Pan Lanlazar Marcus

[email protected]
[email protected]
Pamela Raymond
Pamela Raymond 2 dni temu, 00:40
czesc, moi ludzie, czy jestescie w kryzysie finansowym i potrzebujecie pozyczki, zeby zaplacic rachunki i zalozyc firme? oto jest odpowiedz na twoje problemy finansowe, poniewaz dzisiaj wlasnie dostalem pozyczke w wysokosci 58 000 euro od globalnej pozyczki tymczasowej od firmy i chce skorzystac z tej okazji, aby powiedziec ci wszystko, co globalne tymczasowe jest prawdziwe i zgodne z prawem, co kiedykolwiek cie poprosilo i w ciagu 3 godzin otrzymasz odpowiedzi na swój problem finansowy i zauwazysz, ze globalne zastrzezenie jest jedyna firma, której mozemy zaufac, a teraz jestem bardzo szczesliwy, wiec prosze skontaktuj sie z nimi dzisiaj w tym e-mailu, a nastepnie {[email protected]} to jedyna firma, która moze ci pomóc w kryzysie kredytowym i dzis ja i moja rodzina jestesmy bardzo zadowoleni, poniewaz równiez splacilam swój dlug bankowy, wiec skontaktuje sie z nimi dzisiaj i czekam na zyczliwa odpowiedz dzisiaj
Pięciorak
Pięciorak 10.05.2019, 00:38
witam jestem Pięciorak z Polski, właśnie przyszedłem na stronę, aby powiedzieć ludziom, którzy potrzebują ***, że istnieje prosty sposób na ***, a jest zaufana firma o nazwie Stella Rene. założyłem tutaj swoją firmę transportową w Polsce, chcę użyć tego medium, aby poinformować wszystkich moich ludzi z Polski, którzy kiedykolwiek potrzebują ***, połączyć się z mrsstellarene***[email protected] która jest testowana i bezpieczna dla nas wszystkich, a dziś zgłasza się na codziennie raz, w jaki sposób spłacam kwotę *** i to w gazecie, a także w wiadomościach telewizyjnych, gdziekolwiek jesteś w słowach, skontaktuj się z tą firmą Stelli Rene i pozwól, aby wszystkie twoje problemy się skończyły i zakończyły się kryzysem finansowym i dziękuję Bogu .

Pięciorak
Wioletta
Wioletta 9.05.2019, 17:29
Witam wszystkich, Nazywam się Wioletta z Poland. Chcę szybko dać krótkie świadectwo o tym, jak udało mi się uzyskać ***, pilnie potrzebowałem pieniędzy, aby kupić ciężarówkę, zastosowałem *** od wielu pożyczkodawców *** i mogli nigdy nie pomóż mi, skontaktowałem się z moim przyjacielem, aby poprosić o jego pomoc, mój przyjaciel powiedział mi, że nie jest w stanie pomóc mi w uzyskaniu pełnej sumy ***, jakiej potrzebuję od niego, przedstawił mnie firmie pożyczkowej Jorge Grace , Rozmawiałem z nim o moich wcześniejszych doświadczeniach związanych z uzyskaniem *** i powiedział mi, że ta firma pożyczkowa, którą mi polecił, jest legalną i zatwierdzoną przez rząd organizacją, nie miałem innej możliwości niż spróbować, zebrałem e-mail od znajomego i skontaktowałem się z nimi, ku mojemu największemu zaskoczeniu, że byli w stanie pomóc mi w firmie pożyczkowej, jestem błogosławiony, ponieważ pani Jorge Grace ratuje życie i pomaga pilnie potrzebującym pieniędzy, Możesz skontaktować się z nimi za pośrednictwem prywatnej poczty firmowej (jorgegrace***[email protected]} ci pomogą i zmienią twoje życie jak moje, wszystko dzięki nim i niech Bóg błogosławi ją.

Wioletta
Pamela Raymond
Pamela Raymond 30.04.2019, 10:22
Cześć, moi ludzie, czy jesteś w kryzysie finansowym i potrzebujesz *** na opłacenie rachunków i założenie firmy? oto odpowiedź na twoje problemy finansowe, ponieważ dzisiaj właśnie dostałem *** w wysokości 90 000 euro od firmy pożyczkowej Globel provsion i chcę szybko skorzystać z okazji, aby powiedzieć ci wszystko, co prowokacja Globel jest prawdziwa i zgodna z prawem, po prostu zrób to, co zapytałeś i w ciągu 3 godzin będziesz miał odpowiedź na swój problem finansowy, a zobaczysz, że globel prowokacja jest jedyną osobą, której możemy zaufać, a teraz jestem bardzo szczęśliwa dzisiaj, więc skontaktuj się z nimi dzisiaj w sprawie tego maila poniżej {[email protected]} są jedyną firmą, która może pomóc Ci w kryzysie kredytowym i dziś ja i moja rodzina jesteśmy bardzo szczęśliwi, ponieważ oczyściłem też swój dług bankowy, więc skontaktuj się z nimi dzisiaj i czekam tutaj na twoją odpowiedź dzisiaj.

Valeria Marco
Valeria Marco 30.04.2019, 01:08
Nazywam się Valeria Marco 6 miesięcy temu załamał się mój biznes, nie miałem nadziei, że znów zdobędę swoją firmę. Próbowałem pożyczyć pieniądze z banku, ale nie miałem wystarczającej ilości pieniędzy w mojej karcie kredytowej i nie posiadałem żadnej własności jako zabezpieczenia, aby uzyskać ***, wtedy bardzo bliski przyjaciel Camila Diego, przedstawił mnie prawdziwemu pożyczkodawcy kredytowemu za pośrednictwem Internetu o nazwie GINA MORGAN *** COMPANY LTD. Firma pożyczkowa tej kobiety była w stanie udzielić mi *** w wysokości 160 000 euro bez żadnej własności jako zabezpieczenia lub karty kredytowej, ale dała mi ją na zasadzie zaufania. Więc moi przyjaciele powiedziałem sobie, dlaczego jestem samolubny, więc postanowiłem podzielić się tymi informacjami ze wszystkimi. Jeśli potrzebujesz *** od wiarygodnego pożyczkodawcy, skontaktuj się z Giną Morgan poprzez jej e-mail: ginamorgan***[email protected]
Krzysztof
Krzysztof 27.04.2019, 21:16
cześć wszystkim jestem Krzysztof z Polski przyszedłem dać świadectwo o tym, jak wczoraj dostałem ***, szukałem kwoty ***, aby usunąć cały mój dług i byłem całkowicie bankrutem, a kiedy powiedziałem koleżance, że ona przedstawia ja do firmy o nazwie Stella Rene *** Firm, która udziela pożyczek o stawce 3% i złożyłem wniosek o *** w wysokości 100 000,00tys. Wczoraj odniosłem sukces na wczorajszej pożyczce i otrzymałem *** na moim rachunku bankowym POK w Polsce , więc moi wspaniali ludzie pomagają mi podziękować tej wspaniałej i legalnej firmie, ponieważ przybyli do kraju, aby pomóc wielu z nas osiągnąć sukces kredytowy, a jeśli potrzebujesz kontaktu, skontaktuj się z nami pod adresem mrsstellarene***[email protected], aby szybko *** od tej firmy i są one w 100% zaufane i gwarantowane.

Krzysztof
Pani Ewa
Pani Ewa 23.04.2019, 12:29

dzień dobry
Przepraszam, że mnie nie znasz. Nazywam się Pani Ewa, byłem w takiej sytuacji jak teraz, kiedy potrzebowałem ***, którą złożyłem na *** od ponad 2 firm na tej stronie i zostałem oszukany. Straciłem ponad 8000 $. Byłem sfrustrowany i zmęczony, dopóki mój przyjaciel, który pracujemy razem jako lekarz medycyny, Marian z jej nazwiska, nie związał mnie z niezawodną i prawdziwą firmą pożyczkową JORGE GRACE *** FIRM. może również pomóc, jeśli potrzebujesz pilnej *** Po prostu wyślij je e-mailem na adres: {jorgegrace***[email protected]}, aby uzyskać prawdziwą ***, której są zaufani i rządową firmę pożyczkową, dzięki.

Pani Ewa
NORTION *** CONSULTANT
NORTION *** CONSULTANT 23.04.2019, 06:21
Dobry dzień


  Czy zamierzasz kupić dom, sprzęt do pracy, budować lub inwestować i generować dochód. W przypadku transakcji kredytowej, której możesz zaufać, skontaktuj się z NORTION *** CONSULTANT, aby uzyskać *** w wysokości 2,5%. Jest łatwy, szybki i bezpieczny.

Informacje kontaktowe:

E-mail: nortion***[email protected]

Numer telefonu: +1 409 210 4274

Whatsapp: +1 409 210 4274

FACEBOOK: Nortion *** Consultant

TWITTER: @nortion***C

INSTAGRAM: @nort***konsultantas


Twoje prośby są oczekiwane i zapewniamy Cię, że będziesz zadowolony z naszych usług.
Marcus & Millichap
Marcus & Millichap 19.04.2019, 01:01
Witam, Szanowni Państwo, Potrzebujesz pilnej ***? Czy potrzebujesz *** na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej lub projektu lub na zakup domu lub samochodu? Czy potrzebujesz ***, aby oczyścić swoje długi lub zapłacić rachunki? Jeśli odpowiedź brzmi „tak”, radzę skontaktować się z Marcus & Millichap pod adresem ([email protected]), aby uzyskać szybką ***
 
Pinnacle Finance Group jest globalną organizacją udzielającą pożyczek, której celem jest zapewnienie szybko zabezpieczonych i niezabezpieczonych pożyczek gotówkowych osobom fizycznym i firmom po obniżonej stopie procentowej o 3%. Pomogliśmy wielu osobom i organizacjom, które zmagają się z trudnościami finansowymi na całym świecie. Składając wniosek u nas, składasz wniosek w zaufanej firmie, która dba o Twoje potrzeby finansowe. Zajmiemy się tobą przez cały proces.

NASZA USŁUGA KREDYTOWA ZAWIERA;

* POŻYCZKA OSOBISTA
* POŻYCZKA BIZNESOWA
* KREDYT HIPOTECZNY

Oferujemy *** od minimalnego zakresu od 1000 USD do maksymalnie 10 milionów USD oraz okres kredytowania od 1 do 30 lat w celu spłaty *** (bezpiecznej i niezabezpieczonej).

Naszym celem jest zapewnienie doskonałych profesjonalnych usług finansowych.

Nie trzymaj swoich problemów finansowych samemu sobie, abyś nie był obciążony długiem finansowym ani stresem finansowym, dlatego musisz szybko skontaktować się z nami, aby rozwiązać swoje problemy finansowe. Będzie nam bardzo miło, gdy będziesz stabilny finansowo.

Aby uzyskać więcej informacji na temat naszej oferty kredytowej, skontaktuj się z nami za pomocą poniższego e-maila:
E-mail: ([email protected])

Z poważaniem,
Marcus i Millichap
leszek
leszek 18.04.2019, 17:40

To świadectwo jest prawdą. Jestem kobietą z trójką dzieci. Ponieważ mój mąż umarł, byłem w tarapatach. I było wiele

długów zapłacić przed końcem stycznia i rozpocząć własną działalność gospodarczą. Poprosiłem moich sąsiadów i mój

Bank, aby pomóc, ale ludzie nie chcą mi pomóc. Byłem w poważnych kłopotów. Odpowiedziałem kilka ofert kredytowych w

Internecie i mam oszukany dwa razy. Ale Kontynuując moje badania, czytałem świadectwo ***, które mówił o

uczciwym i poważnym człowiekiem. Cóż ten człowiek jest Pan Michel PLANCQ, który pomógł mi z pożyczką 60,000.

Gwarantuję, że otrzymałem kredyt w zeszłym tygodniu i dzięki tym pieniędzmi, będę w stanie zapłacić rachunki.

Prawdą jest, że zgodziła się zapłacić za ubezpieczenie, które pokrywa refundację. Jeśli chcesz ***, radzę ci

ten człowiek i nie będzie rozczarowany.

Tam masz swój adres e-mail: [email protected] WhatsApp: + 33683565294

zaufać mu.
WANDA PALU
WANDA PALU 17.04.2019, 08:09
Mieszkam w USA na Florydzie i jestem dziś szczęśliwą kobietą? Powiedziałem sobie, że każdy pożyczkodawca, który może zmienić moje życie i *** mojej rodziny, poleci im osobę, która szuka ***. Jeśli potrzebujesz *** i masz 100% pewności, że spłacisz ***, skontaktuj się z nimi i poinformuj, że pani Sharon Coolidge Lynn odesłała Cię do nich. acceptance***[email protected]
WANDA PAULA
WANDA PAULA 17.04.2019, 01:43
Mieszkam w USA na Florydzie i jestem dziś szczęśliwą kobietą? Powiedziałem sobie, że każdy pożyczkodawca, który może zmienić moje życie i *** mojej rodziny, poleci im osobę, która szuka ***. Jeśli potrzebujesz *** i masz 100% pewności, że spłacisz ***, skontaktuj się z nimi i poinformuj, że pani Sharon Coolidge Lynn odesłała Cię do nich. acceptance***[email protected]
Pamela Raymond
Pamela Raymond 16.04.2019, 06:24
czesc, moi ludzie, czy jestescie w kryzysie finansowym i potrzebujecie pozyczki, zeby zaplacic rachunki i zalozyc firme? oto jest odpowiedz na twoje problemy finansowe, poniewaz dzisiaj wlasnie dostalem pozyczke w wysokosci 58 000 euro od globalnej pozyczki tymczasowej od firmy i chce skorzystac z tej okazji, aby powiedziec ci wszystko, co globalne tymczasowe jest prawdziwe i zgodne z prawem, co kiedykolwiek cie poprosilo i w ciagu 3 godzin otrzymasz odpowiedzi na swój problem finansowy i zauwazysz, ze globalne zastrzezenie jest jedyna firma, której mozemy zaufac, a teraz jestem bardzo szczesliwy, wiec prosze skontaktuj sie z nimi dzisiaj w tym e-mailu, a nastepnie {[email protected]} to jedyna firma, która moze ci pomóc w kryzysie kredytowym i dzis ja i moja rodzina jestesmy bardzo zadowoleni, poniewaz równiez splacilam swój dlug bankowy, wiec skontaktuje sie z nimi dzisiaj i czekam na zyczliwa odpowiedz dzisiaj
Bożena Danielczak
Bożena Danielczak 15.04.2019, 13:06
Nazywam się Bożena Danielczak, widziałem komentarze od osób, które otrzymały już *** od firmy pożyczkowej Easy, więc postanowiłam poprosić o *** w wysokości 100 000 USD, i to jest naprawdę świetna wiadomość i polecam każdemu, kto potrzebuje *** na e-mail : easy***[email protected] lub jego agent WhatsApp +17042282247. Cieszę się teraz, gdy otrzymałem ***, o którą ich poprosiłem



Marian
Marian 14.04.2019, 03:21
Dzień dobry
Przepraszam, że mnie nie znasz. Nazywam się Marian i jestem z Polski. Byłem w sytuacji, w której jesteś teraz, kiedy potrzebowałem ***, złożyłem wniosek o *** od więcej niż dwóch firm na tej stronie i zostałem oszukany, straciłem ponad 9000 euro. Byłem sfrustrowany i zmęczony, dopóki mój przyjaciel, który pracował razem jako lekarz w moim biurze Alex po imieniu, nie połączył mnie z wiarygodną i autentyczną firmą pożyczkową JORGE GRACE *** FIRM, Gdybym był w stanie uzyskać ***, pomogli mi kwota *** w wysokości 20000 euro, możesz również uzyskać pomoc, jeśli potrzebujesz pilnej ***, skontaktuj się z nimi osobiście, wysyłając im e-mail bezpośrednio {jorgegrace***[email protected]}, aby uzyskać prawdziwą, wiarygodną *** bez oszustwa, ponieważ są zaufani i zatwierdzeni przez rząd i są w 100% przekonani, że mogą ci pomóc, wystrzegać się oszustów internetowych i być teraz na właściwym miejscu. Dzięki i niech Bóg błogosławi ich za mnie

Marian
bonneau
bonneau 13.04.2019, 03:57

Bist du ein Mann oder eine Geschäftsfrau?

Haben Sie Bedenken hinsichtlich des Finanzmanagements oder haben Sie nicht die Mittel, um Ihr eigenes Unternehmen zu gründen?

Wenn Sie einen Kredit benötigen, um Ihre Schulden zu begleichen oder Ihre Rechnungen zu bezahlen?

Haben Sie einen niedrigen Kredit-Score und ob Sie Schulden begleichen oder Ihre Rechnungen bezahlen?

Haben Sie Kreditprobleme und haben Schwierigkeiten bei Krediten von Banken oder anderen Finanzinstituten?

Benötigen Sie einen Kredit zur Finanzierung Ihrer Projekte?

Kontaktieren Sie uns schnell: [email protected]

Wir können Ihnen einen Preis zwischen 5000 € und 500.000 € oder mehr zu einem auf 2% reduzierten Preis anbieten.

Ps: Nicht ernst zu nehmen, weil ich alle Dokumente in der Präfektur überprüfe

Meine E-Mail-Adresse: [email protected]

Pawel
Pawel 8.04.2019, 00:34
Cześć, moi dobrzy obywatele, byłeś w kryzysie finansowym lub problemie w swoim życiu? Czy chciałeś spłacić swój dług, kupić dom, czy chcesz spłacić dług bankowy? A oto rozwiązanie dla was wszystkich, ponieważ widziałem wielu ludzi z tego kraju i szczerze mówiąc nie wiedziałem, że są wciąż uczciwi i legalni pożyczkodawcy tutaj w naszej firmie, dziś po prostu dostaję kwotę *** w wysokości 150 000 euro i byłem tą samą osobą, która szukała *** przez ponad 3 lata, płaciłem innym firmom, ale tutaj w naszym kraju Stella Rene jest prawdziwa i zawsze jest gotowa pomóc każdemu, kto chce uzyskać kredyt, a ta firma również udzieliła szybkiej *** w czasie krótszym niż 3 godziny, otrzymasz *** na swoje konto bankowe, a dziś przyszedłem na bloga, aby dać moje winne świadectwo i po więcej informacji skontaktuj się z firmą pożyczkową Stella Rene na adres e-mail (mrsstellarene***[email protected]), aby uzyskać szybkie, bezpieczne, niezawodne i godne zaufania ***, a dziś jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ wszystkie rachunki zostały usunięte, a teraz jestem wolną kobietą , wszystko dzięki firmie pożyczkowej Stella Rene.

Pawel
coltri
coltri 7.04.2019, 12:45
Bardzo szybki kredyt
Oddałem do Państwa dyspozycji kredyty na bardzo prostych warunkach. Dokonuję również inwestycji ekonomicznych, a przelewy są zapewniane przez bank w celu uspokojenia operacji. W przypadku wszystkich twoich próśb lub propozycji dotyczących kredytów pozostanę do Twojej dyspozycji.

Skontaktuj się ze mną, a otrzymasz bardzo szybki kredyt: [email protected]
Mr Alex Thomas
Mr Alex Thomas 6.04.2019, 09:44
Jesteśmy certyfikowanym pożyczkodawcą, który oferuje zabezpieczone kredyty dla osób fizycznych i firm o niskim oprocentowaniu 3%. Oferujemy kredyty długoterminowe i krótkoterminowe. Nasza firma odnotowała wiele przełomów w świadczeniu najwyższej klasy usług finansowych naszym klientom, zwłaszcza obszar syndykacji pożyczek i zapewnienie kapitału dla osób fizycznych i firm. Więcej informacji uprzejmie Skontaktuj się z nami przez e-mail: [email protected] WhatsApp us: +919873255004

Pozostałe