Babciu, pilnie potrzebuję pieniędzy…

  • 07.03.2014, 10:04
  • AM
Babciu, pilnie potrzebuję pieniędzy…

Podziel się:

Oceń:

- Babciu, pilnie potrzebuję pieniędzy… - taki telefon może odebrać każdy z nas, nie zdając sobie sprawy, że może mieć do czynienia z przestępcą. Oszuści działający metodą „na wnuczka” wprowadzają swoje ofiary w błąd, podając się za członka rodziny, prowadzą rozmowę w taki sposób, że potencjalna ofiara sama „zgaduje”, że rozmawia z kimś z rodziny - wnuczkiem, bratankiem, siostrzenicą.  Policjanci zatrzymują oszustów, lecz w ich miejsce pojawiają się kolejni, którzy modyfikują swoje metody działania. W ostatnim czasie podają się nawet za policjantów. Pamiętajmy w takich przypadkach natychmiast kontaktujmy się z Policją.

Sprawcy posługujący się metodą „na wnuczka” często działają w zorganizowanych grupach - w celu osiągnięcia korzyści majątkowych wprowadzają osoby pokrzywdzone w błąd co do swojej tożsamości, podając się za bliskiego członka rodziny: wnuczka, bratanka, kuzyna, siostrzeńca, synową lub podając się za członka rodziny znajomych, sąsiadów, przyjaciół. Ostatnio przestępcy podają się nawet za policjantów aby uwiarygodnić swoje zamiary. 

Najpierw typują swoje potencjalne ofiary – najczęściej wybierają osoby starsze, mieszkające samotnie w dużych miastach. Wykorzystują głównie dane zawarte w książkach telefonicznych, wyszukując imiona, które rzadko występują współcześnie.  Następnie dzwonią do tych osób i w czasie rozmowy, wzbudzając przekonanie, że są ich krewnymi czy znajomymi, proszą o pilne pożyczenie pieniędzy na różnego rodzaju cel. Po kilku minutach kolejny telefon – to mężczyzna, który podaje się za policjanta i potwierdza całe zdarzenie.
Jest to oczywiście kłamstwo, które ma uwiarygodnić działanie oszustów.

Pamiętajmy! Policja tak nie działa! Policjanci w takich przypadkach nie kontaktują się telefonicznie. Gdy dzwoni do nas osoba podająca się za funkcjonariusza natychmiast skontaktujmy się z Policją dzwoniąc na bezpłatny numer 112 czy 997 bądź kontaktując się z najbliższą jednostką Policji.

Tylko natychmiastowe powiadomienie Policji daje duże możliwości szybkiego zatrzymania sprawcy. 

Ostatnio w Gdyni, dzięki temu , że pokrzywdzony szybko zorientował się, że padł ofiarą oszustów i natychmiast powiadomił Policję, troje sprawców, mimo iż telefonowali z Warszawy, zostało zatrzymanych i aresztowanych.

 

AM

Komentarze (390)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Peter
Peter 17.10.2020, 08:36
Witam wszystkich Nazywam się Peter Schmid z Niemiec i używam tego medium, aby przedstawić wam prywatną firmę pożyczkową, która jest zaufana i niezawodna i ma bardzo dużą różnicę. Zaproponowali mi *** i mówię z doświadczenia. Ich usługi są super i oferują *** na 3%. Pewnego dnia, gdy przeglądałem Internet, wyglądając na sfrustrowanego, natknąłem się na zeznanie mężczyzny, który również został oszukany i ostatecznie został powiązany z legalną firmą pożyczkową o nazwie Gotek Finance Company. ([email protected]), gdzie w końcu dostał *** , więc zdecydowałem się skontaktować z tą samą firmą pożyczkową, a następnie opowiedziałem im swoją historię o tym, jak zostałem oszukany przez 3 różnych pożyczkodawców, którzy nie zrobili nic, ale sprawili mi więcej bólu. Wyjaśniam firmie pocztą i powiedzieli mi tylko, żebym więcej nie płakał, bo *** dostanę w ich firmie, a także dokonałem właściwego wyboru kontaktując się z nimi. Wypełniłem formularz wniosku o *** i wykonałem wszystko, o co mnie poproszono, i otrzymałem *** w wysokości 250 000 euro od tej wspaniałej firmy zarządzanej przez dr Jamesa Gerbera i tutaj jestem dzisiaj zadowolony z mojej rodziny, ponieważ ta firma dała mi ***, więc obiecałem sobie, że będę zeznawał w Internecie na temat tego, w jaki sposób otrzymałem ***. Potrzebujesz pilnie ***? uprzejmie i szybko skontaktuj się z firmą Gotek Finance za pośrednictwem poczty elektronicznej: {[email protected]} Myślę, że inne osoby również składają zeznania na temat tego samego uczciwego pożyczkodawcy
Alex moor
Alex moor 16.10.2020, 02:12
Dobra wiadomość dla wszystkich, jestem tutaj, aby podzielić się świadectwem, w jaki sposób otrzymałem ***. Cóż, w zeszłym tygodniu dostałem *** od znanej i wiernej firmy i jestem gotów pomóc każdemu. Na początku nigdy nie ufałem firmie i powiedziałem, że powinienem po prostu śledzić transakcje dotacji, które śledzę krok po kroku, wszystko stało się interesujące i przyjemne, więc proszę o ***, a oni ją udzielili, a gdy tylko transakcja została dokonana, pieniądze zostały przelane w ciągu 24 godzin Cóż, radzę każdemu organowi na forum skontaktować się z nią pod tym adresem e-mail: [email protected] LUB Whatsapp: +380660376104
James Pamela
James Pamela 10.10.2020, 03:07
Bardzo się cieszę, że dostałem *** od pożyczkodawcy, który pomaga mi z moją pożyczką. To niesamowite, jak dostałem *** w wysokości 50 000 dolarów. Próbowałem innej usługi, ale nigdy nie mogłem dostać *** z tej usługi. Część z nich poprosi mnie o wypełnienie wielu dokumentów i na koniec dnia nie skończy się to dobrze. ale cieszę się, że po spotkaniu z (Global Provission ***) udało mi się uzyskać moją *** w wysokości 50 000,00 $, teraz moja firma ma się dobrze i chcę Wam powiedzieć o tym wszystkim dzisiaj, ponieważ jest szybka iw 100% tak. niezawodny. Teraz spłacam ***, którą otrzymałem od firmy (Global Provission ***). Skontaktuj się z nimi i nie trać czasu z tymi pożyczkodawcami: e-mail {[email protected]} LUB Whatsapp: +380660376104
Oferta *** z gwarancją 3%
Oferta *** z gwarancją 3% 08.10.2020, 00:06
Dobry dzień,

Czy masz jakieś trudności finansowe? Potrzebujesz ***, aby spłacić dług? Czy zamierzasz zwiększyć swoje finanse? Jesteś biznesmenem, który chce rozwinąć swoją firmę. Zachęcamy tutaj do kontaktu z prawdziwym bohaterem, zaufaniem i skutecznym pożyczaniem *** na ***. Zarówno osoby fizyczne, jak i rząd są znane ze swojej ogromnej skuteczności.

skontaktuj się z nami pod adresem: access***[email protected]

USŁUGI OBEJMUJĄ:
* *** osobiste
* *** dla firm
*
*** dla klientów na remont *
* *** samochodowe
itd.

Napisz do nas na: access***[email protected]

whatsapp: +79258159150

Posiadamy certyfikat,
niezawodny, niezawodny, wydajny, szybki i dynamiczny.

Wzgląd
Panie Scott
access***[email protected]

LANLAZAR MARCUS
LANLAZAR MARCUS 06.10.2020, 13:02
Cześć,

Potrzebujesz pilnej ***, aby zaspokoić swoje potrzeby finansowe? Oferujemy *** w przedziale od 2000,00 do 100 000 000,00, jesteśmy niezawodni, wydajni, szybcy i dynamiczni, bez kontroli zdolności kredytowej i oferujemy 100% gwarancję pożyczek zagranicznych w okresie tego transferu.

Udzieliliśmy również *** we wszystkich walutach z oprocentowaniem 3% dla wszystkich pożyczek .... Jeśli jesteś zainteresowany, skontaktuj się z nami poprzez firmowy adres e-mail

Ten e-mail: W razie zainteresowania prosimy o kontakt pod adresem: [email protected]
[email protected]



Pozdrowienia,

Pan Lanlazar Marcus

[email protected]
[email protected]
monika
monika 12.08.2020, 13:57
Kredyty dłużne na nieruchomości Obsługujemy klientów z całej Polski Oferujemy również sprzedaż i leasing zwrotny nieruchomości pod zadłużenie i inwestycje, kredyty hipoteczne bez BIK zarówno dla firm jak i osób fizycznych. W celu uzyskania pełnych informacji prosimy o kontakt pod adresem: [email protected]
Maryla Barbara
Maryla Barbara 06.03.2020, 18:42
Cześć przepraszam, możesz mnie nie znać, jestem z Polski, słyszę ... Chciałbym podzielić się tym krótkim świadectwem mojego życia tutaj w komentarzu, ostatnio w zeszłym tygodniu potrzebowałem pieniędzy na operację moich synów, próbowałem różnych miejsc i skontaktowałem się z moim bankiem w celu uzyskania pomocy, ale mój kredyt został odrzucony i bez pomocy Mój syn umierał powoli bez pomocy po tym, jak lekarz powiedział mi, że jego operacja musi zostać przeprowadzona tak szybko, jak to możliwe, aby zapobiec dalszym szkodom, byłem bezradny całą noc, ponieważ jestem samotną matką, Po szukaniu pomocy ze wszystkich miejsc i przyjaciół nie przyniosło rezultatu, byłem zdezorientowany i rozmawiałem o tym z moją siostrą, a ona była w stanie przekazać mi dobrą wiadomość, powiedziała mi o firma pożyczkowa, która kiedyś jej pomogła, gdy desperacko potrzebowała ***, więc musiałem się z nią skontaktować, żeby zobaczyć, czy będą w stanie pomóc. Byłem w nich beznadziejny, ponieważ myślałem, że nie będzie sposobu mój syn spędzał mniej czasu w szpitalu. Skontaktowałem się z tą firmą i powiedziałem im, jak pilna była pożyczka, postępowałem zgodnie z ich instrukcjami i zrobiłem wszystko, co zamówili dla bezpieczeństwa moich synów i na chwałę, że byli w stanie pomóc mi z tą pożyczką w wysokości 12000 euro w ciągu 24 godzin, nie mogę tego zatrzymać do siebie, ponieważ są też ludzie w tej samej sytuacji, którzy potrzebują pomocy, proszę skontaktować się z panią Jorge Grace, kobietami wysłanymi przez boga, pod adresem ich firmy {jorgegrace***[email protected]}. Pomoże ci wiele osób otrzymało od niej ***, nie daj się pominąć, jestem teraz szczęśliwy, ponieważ mój syn ma się świetnie teraz operacja przebiegła dobrze dzięki tym kobietom. Powiedz jej, że Maryla cię wyreżyserowała.

Maryla Barbara
Łukasz
Łukasz 14.08.2019, 02:43
Jestem Łukasz z Polski, jestem tutaj, aby poinformować osoby potrzebujące problemu finansowego, że istnieje rozwiązanie i jest tutaj Zbawiciel w naszym kraju, ponieważ potwierdzam moją *** w wysokości 100 000zl i przybyłem na forum tutaj, aby zeznawać na temat tej firmy i nikt nie powinien wątpić w tę firmę, ponieważ są prawdziwe i uzasadnione po moim spotkaniu z firmą o nazwie firma pożyczkowa Stella Rene, podążyłem za nimi i przyznają mi kwotę *** po skontaktowaniu się z tą firmą i przybyłem tutaj dzisiaj, aby powiedzieć wszystkim, że istnieje odpowiedź na wszystkie nasze problemy w tym kraju, i dzisiaj jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ dostałem moją *** od firmy i proszę wszystkich, którzy potrzebują ***, o skontaktowanie się z nimi dzisiaj przez e-mail mrsstellarene***[email protected] lub skontaktuj się z nimi na WhatsApp +971586972460 lub skontaktuj się z działem pomocy technicznej pod numerem 586972460, aby uzyskać więcej informacji na temat wymaganego kredytu już dziś.

Łukasz
Ruth Hunt
Ruth Hunt 07.08.2019, 09:41
Jestem prywatnym pożyczkodawcą i inwestorem. Czy potrzebujesz wiarygodnego, uczciwego, renomowanego i szybkiego finansowania? Mogę ci pomóc w 100% gwarancją ***, oferuję biznes, finansowanie nieruchomości i *** indywidualne, a także finansuję wszelkiego rodzaju projekty. Złóż wniosek dzisiaj przez e-mail: [email protected] w celu uzyskania dalszych informacji.
LENDING TREE FINANCIAL SERVICE INC
LENDING TREE FINANCIAL SERVICE INC 26.07.2019, 00:01
Potrzebujesz pilnej *** na rozpoczęcie działalności, *** na dług? Kup samochód lub dom? Jeśli tak, nie martw się, ponieważ oferujemy wszystkie rodzaje pożyczek w niskiej i przystępnej cenie 3%, bez zabezpieczeń i bez kontroli kredytowej. Wróć do nas, jeśli potrzebujesz *** z następującymi informacjami. Skontaktuj się z nami teraz: [email protected]
Ewa
Ewa 23.07.2019, 08:47
Witam, jestem Ewą biedną kobietą, której potrzebowaliśmy pożyczek i dziś dostałem *** w wysokości 140 tysięcy złotych dzisiaj i chcę opowiedzieć o tym całemu światu, ona jest potwierdzona, ta firma pochodzi z USA i są prawdziwe i ich również pomogły w innych krajach, a tutaj firma wysyła mrsstellarene***[email protected] aby skontaktować się z ich adresem kontaktowym, aby zakończyć swój kryzys finansowy, ponieważ tutaj w naszym kraju banki nie chcą udzielać nam ***, ale dziś grupa pożyczkowa Stella Rene są tutaj, aby pomóc nam wszystkim z naszego problemu z pożyczką, porozmawiaj z nimi dzisiaj i powiedz im, aby skontaktowali się ze mną Ewa.

Ewa
BEATA KWACA
BEATA KWACA 22.07.2019, 08:24
Dzień dobry wszystkim, którzy czytają moje zeznania, jestem BEATA z Polski Gdańsk, potrzebowałem pilnie ***, aby zapłacić rachunki mojej żony w szpitalu w wyniku operacji oka, którą zrobiła, nie byłem w stanie uzyskać pieniędzy od żadnego przyjaciela a także z mojego banku, ponieważ moja aplikacja została odrzucona. W wierny dzień przeglądałem internet, gdy zobaczyłem komentarz ***, że istnieje legalna firma pożyczkowa *** o nazwie Jorge Grace *** Firm, która pomogła wielu ludziom finansowo pożyczyć fundusze, które myślałem, próbując sprawdzić, czy może uratować moją rodzinę przed przyjemną sytuacją, w której się znaleźliśmy, wysłałem im pocztę z prośbą o *** w wysokości 70 000 euro, kontynuowałem procedury i ku mojemu największemu zaskoczeniu dostałem pożyczam od nich, tutaj dzisiaj moja żona i moja rodzina żyją wspaniale, nie mogę zachować szczęścia dla siebie, postanowiłem opublikować je w Internecie, pani Jorge Grace, która pomogła mi z sumą ***, nigdy nie wiedziała, że ​​robię to, jeśli jesteś tam w potrzebie Pomocy, jaką miałem, możesz skontaktować się z nią przez jej adres e-mail firmy (jorgegrace***[email protected]) i powiedzieć jej, że BEATA skierował cię do ciebie i modlę się, aby Bóg błogosławił ich tak bardzo za mnie.

BEATA KWACA
Charlotte Müller
Charlotte Müller 19.07.2019, 16:32
Cześć, nazywam się Charlotte Müller, jestem Niemką i jestem dyrektorem generalnym firmy Moon Light ***. Czy potrzebujesz szybkiej, długiej lub krótkoterminowej *** o stosunkowo niskim oprocentowaniu już od 3%? Czy trudność gospodarki wpływa na ciebie w tym roku? Oferujemy bezpieczne i bezpieczne *** e-mailowe na adres (moonlight***[email protected])

* Czy szukasz środków na spłatę kredytów i długów?
* Czy szukasz środków finansowych na założenie własnej firmy?
* Czy potrzebujesz pożyczek prywatnych lub biznesowych do różnych celów?
* Czy szukasz pożyczek na realizację dużych projektów?
* Czy potrzebujesz *** w mniej niż 24 godziny?

Jeśli odpowiedź brzmi „tak”, mogę ci pomóc.

* Mogę zaoferować do 10 000 000 euro.
* Możesz wybrać od 1 do 30 lat na spłatę.
* Możesz wybrać między miesięcznym a rocznym planem spłat.
* Elastyczne warunki ***.

Jeśli jesteś zainteresowany, skontaktuj się ze mną za pośrednictwem tego adresu e-mail: (moonlight***[email protected])

Masz 100% gwarancji, że otrzymasz *** na koniec tej transakcji kredytowej.

Jesteśmy pasjonatami, którzy liczą na włączenie finansowe.
Nasze kredyty i produkty inwestycyjne zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić wygodę i wartość.

Gorące pozdrowienia
Pani Charlotte Müller
Kvithyll Frank
Kvithyll Frank 18.01.2019, 05:22
Czy masz jakieś trudności finansowe? JEŚLI TAK! Skontaktuj się z Kvithyll Finance and Mortgages Limited® Dla małych i dużych pożyczek. Oferujemy wszystkie rodzaje usług kredytowych, aby zaspokoić Twoje potrzeby finansowe, takie jak Pożyczka osobista, Kredyt konsolidacyjny, Venture Capital, Pożyczka dla biznesu, Kredyt edukacyjny, Kredyt mieszkaniowy przy niskim oprocentowaniu 2%. Skontaktuj się z nami już dziś przez e-mail: [email protected] Twoja satysfakcja finansowa jest naszym celem, a Twoja współpraca z nami będzie dobrym doświadczeniem. WhatsApp: +17816567138 kredyt jest otwarty dla wszystkich bez względu na narodowość.

E-mail: [email protected]
wesco
wesco 18.01.2019, 01:17
Czy masz kłopoty z niezapłaconymi rachunkami i nie wiesz tak czy inaczej iść lub gdzie się zwrócić? A co ze znalezieniem dobrego długu?
Firma konsolidacyjna, która może pomóc w zmniejszeniu miesięcznej ratyże będziesz miał przystępne opcje spłaty, a także pomieszczenie do oddychania
kiedy dojdzie do końca miesiąca, a rachunki trzeba zapłacić? ja Grants *** Home to odpowiedź. Zmniejsz swoje płatności, aby zmniejszyć obciążenie
Twoje miesięczne wydatki: wesco.***[email protected]
Ryan Jeremy
Ryan Jeremy 17.01.2019, 03:19
Dobra wiadomość dla wszystkich, jestem tutaj, aby podzielić się świadectwem, w jaki sposób otrzymałem ***. W zeszłym tygodniu otrzymałem *** od dobrze znanej i wiernej firmy i chcę pomóc każdemu ciału. Na początku nigdy nie ufałem firmie i powiedziałem, że powinienem po prostu obserwować, jak transakcje wypłaty kontynuuję krok po kroku, wszystko stało się interesujące i przyjemne, więc proszę o ***, a oni przyznali ją i jak tylko Transakcja została wykonana, pieniądze zostały mi przekazane w ciągu 24 godzin. Polecam każdemu organowi na forum, aby skontaktował się z nimi teraz e-mail: [email protected]
anna
anna 17.01.2019, 01:27

witam, mam na imię Agnieszka jestem z Gdańska, jestem tutaj, aby dać ci oświadczenie, że otrzymałem kredyt hipoteczny od firmy pożyczkowej Mrs Mary Lisa po złożeniu kilku wniosków od różnych pożyczkodawców. Potrzebowałem pilnej ***, żeby założyć firmę i uzyskać od różnych pożyczkodawców ***, którzy obiecali mi pomóc, ale nigdy nie dali mi kredytu hipotecznego, oszukiwali mnie, a ja pozostałem z niczym, dopóki mój przyjaciel nie przedstawił mnie pani Mary Lisa, która obiecał mi pomóc, a ona zrobiła to, co obiecała w ciągu 24 godzin. Nigdy nie sądziłem, że nadal istnieje wiarygodny pożyczkodawca, dopóki nie spotkałem pani Marii Lisy, która obiecała mi pomóc spłacić kredyt hipoteczny i zmienić moje przekonania. Nie wiem, czy potrzebujesz realnego i pilnego kredytu hipotecznego w jakikolwiek sposób, skontaktuj się z Panią Mary Lisa za pośrednictwem firmowego e-maila: (mrsmarylisa***[email protected]) powiedz jej, że Agnieszka Cię poleciła, Wszystko dzięki niej. Agnieszka
Adrian Bayford
Adrian Bayford 16.01.2019, 16:10
cześć
Czy potrzebujesz pomocy finansowej? Oferujemy pomoc finansową wszelkiego rodzaju z 2% stopą procentową, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (lehmann schulz [email protected])
victoria
victoria 16.01.2019, 14:11
Oferta kredytowa i finansowanie prywatne są rzetelne i niezawodne

Korzystam z tej radości, aby zaoferować ci moją pomoc, jestem matką rodziny i pochodzę z tej części, którą niosę moją pomoc,

jeśli możesz potrzebować *** lub finansowania, jestem otwarty dla wszystkich

kontaktując się z nami zobaczysz wszystkie swoje marzenia

- kwota ***: ...............?

- przestój: .......?

E-MAIL: [email protected]

WAHTSAPP: +33 755767899

http://www.bnp-paribas-bank-40…

dziękuję

i czekam na ciebie
Adrian Bayford
Adrian Bayford 14.01.2019, 08:08
cześć
Czy potrzebujesz pomocy finansowej? Oferujemy pomoc finansową wszelkiego rodzaju z 2% stopą procentową, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (lehmann schulz [email protected])

Pozostałe