Babciu, pilnie potrzebuję pieniędzy…

  • 07.03.2014, 10:04
  • AM
Babciu, pilnie potrzebuję pieniędzy…

Podziel się:

Oceń:

- Babciu, pilnie potrzebuję pieniędzy… - taki telefon może odebrać każdy z nas, nie zdając sobie sprawy, że może mieć do czynienia z przestępcą. Oszuści działający metodą „na wnuczka” wprowadzają swoje ofiary w błąd, podając się za członka rodziny, prowadzą rozmowę w taki sposób, że potencjalna ofiara sama „zgaduje”, że rozmawia z kimś z rodziny - wnuczkiem, bratankiem, siostrzenicą.  Policjanci zatrzymują oszustów, lecz w ich miejsce pojawiają się kolejni, którzy modyfikują swoje metody działania. W ostatnim czasie podają się nawet za policjantów. Pamiętajmy w takich przypadkach natychmiast kontaktujmy się z Policją.

Sprawcy posługujący się metodą „na wnuczka” często działają w zorganizowanych grupach - w celu osiągnięcia korzyści majątkowych wprowadzają osoby pokrzywdzone w błąd co do swojej tożsamości, podając się za bliskiego członka rodziny: wnuczka, bratanka, kuzyna, siostrzeńca, synową lub podając się za członka rodziny znajomych, sąsiadów, przyjaciół. Ostatnio przestępcy podają się nawet za policjantów aby uwiarygodnić swoje zamiary. 

Najpierw typują swoje potencjalne ofiary – najczęściej wybierają osoby starsze, mieszkające samotnie w dużych miastach. Wykorzystują głównie dane zawarte w książkach telefonicznych, wyszukując imiona, które rzadko występują współcześnie.  Następnie dzwonią do tych osób i w czasie rozmowy, wzbudzając przekonanie, że są ich krewnymi czy znajomymi, proszą o pilne pożyczenie pieniędzy na różnego rodzaju cel. Po kilku minutach kolejny telefon – to mężczyzna, który podaje się za policjanta i potwierdza całe zdarzenie.
Jest to oczywiście kłamstwo, które ma uwiarygodnić działanie oszustów.

Pamiętajmy! Policja tak nie działa! Policjanci w takich przypadkach nie kontaktują się telefonicznie. Gdy dzwoni do nas osoba podająca się za funkcjonariusza natychmiast skontaktujmy się z Policją dzwoniąc na bezpłatny numer 112 czy 997 bądź kontaktując się z najbliższą jednostką Policji.

Tylko natychmiastowe powiadomienie Policji daje duże możliwości szybkiego zatrzymania sprawcy. 

Ostatnio w Gdyni, dzięki temu , że pokrzywdzony szybko zorientował się, że padł ofiarą oszustów i natychmiast powiadomił Policję, troje sprawców, mimo iż telefonowali z Warszawy, zostało zatrzymanych i aresztowanych.

 

AM

Komentarze (400)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mrs Sarah Williams
Mrs Sarah Williams Wczoraj, 11:21
Firma pożyczkowa Sky World, udzielamy pożyczek o oprocentowaniu 3%.

skyworld***[email protected]

Dzień dobry panu / mamie.

Jesteśmy firmą prywatną i oferujemy *** o niskim oprocentowaniu w celu ustalenia kwoty *** wynoszącej od 100 milionów rezerw na *** w wysokości 1000 dolarów *** na rozwój biznesu: przewaga konkurencyjna / ekspansja biznesowa.

Oferujemy różne ***

* *** osobiste (zabezpieczone i niezabezpieczone)
* *** biznesowe (zabezpieczone i niezabezpieczone)
* Pożyczka konsolidacyjna

Dziękujemy za poświęcenie czasu na przeczytanie tej reklamy. Aby uzyskać więcej informacji i zapytań, wyślij do nas e-mail już dziś

skyworld***[email protected]
skyworld***[email protected]

Sarah Williams.
Mrs Sarah Williams
Mrs Sarah Williams Wczoraj, 11:14
Firma pożyczkowa Sky World, udzielamy pożyczek o oprocentowaniu 3%.

skyworld***[email protected]

Dzień dobry panu / mamie.

Jesteśmy firmą prywatną i oferujemy *** o niskim oprocentowaniu w celu ustalenia kwoty *** wynoszącej od 100 milionów rezerw na *** w wysokości 1000 dolarów *** na rozwój biznesu: przewaga konkurencyjna / ekspansja biznesowa.

Oferujemy różne ***

* *** osobiste (zabezpieczone i niezabezpieczone)
* *** biznesowe (zabezpieczone i niezabezpieczone)
* Pożyczka konsolidacyjna

Dziękujemy za poświęcenie czasu na przeczytanie tej reklamy. Aby uzyskać więcej informacji i zapytań, wyślij do nas e-mail już dziś

skyworld***[email protected]
skyworld***[email protected]

Sarah Williams.
katarzyna
katarzyna Wczoraj, 01:59
Jestem kobietą biznesu i oferuję *** pieniężne potrzebującym. Oferuję *** od 5 000 zł do 90 000 000 zł wszystkim osobom i firmom, które potrzebują ***. Skontaktuj się ze mną za pośrednictwem mojego adresu e-mail w celu zaspokojenia wszystkich potrzeb finansowych. Oto moja poczta.

E-mail; katarzyna.kayko***[email protected]

Z poważaniem....
Norah
Norah 28.05.2020, 22:58
Witam Panie i Panowie
Czy naprawdę potrzebujesz ***? Czy wpływa na ciebie gospodarka?
Chcesz poprawić swój biznes?
Potrzebujesz ***, aby rozpocząć projekt?
Czy jesteś rolnikiem i potrzebujesz *** na sfinansowanie gospodarstwa?
Czy potrzebujesz wsparcia finansowego na budowę domu lub zakup nieruchomości?
Potrzebujesz *** na inny cel?

Możemy Ci pomóc.

Oferujemy różnorodne opcje pożyczek każdemu, kto potrzebuje pomocy finansowej, a ze względu na to, co dzieje się na całym świecie, postanowiliśmy udzielić *** o oprocentowaniu 2,50%, a także możesz zdecydować, ile chcesz pożyczyć.

Aby dowiedzieć się więcej o naszej wyjątkowej ofercie ***, wyślij e-mail za pośrednictwem || [email protected] || lub Napisz do nas na WhatsApp za pośrednictwem: +31642117819

Możesz ubiegać się o *** w dowolnym miejscu i czasie we własnym dogodnym miejscu, używając telefonu lub laptopa.
mark joe
mark joe 27.05.2020, 18:32
Jak otrzymałem moją *** od Boga i prawdziwego pożyczkodawcy ...

Nazywam się Pani Antionette, jestem z Pensylwanii w USA, jestem tutaj jako najszczęśliwsza kobieta na całym świecie z powodu tego, co Bóg uczynił dla mnie dzięki pomocy wysłanego przez Boga i prawdziwego pożyczkodawcy, jego sługi. Powiedziałem sobie, aby porozmawiać o dobrych uczynkach każdego pożyczkodawcy, który uratuje moją rodzinę przed naszą biedną i beznadziejną sytuacją, i muszę i muszę powiedzieć jego imię całemu światu, z radością mogę powiedzieć, że moja rodzina powróciła na dobre, ponieważ przyznano mi *** w wysokości 85 000 USD na rozpoczęcie mojego życia od nowa, ponieważ jestem samotną mamą z dziećmi i cały świat wydaje się, że wszystko wisiało na mnie, ponieważ nie mieliśmy nikogo, kto mógłby uciec o pomoc. Dopóki nie spotkałem wysłanego przez Boga pożyczkodawcę, który zmienił moje życie i życie mojej rodziny, BOGA obawiającego się człowieka, pożyczkodawcy, dyrektora firmy Mr MARKJOE***HOME, był Zbawicielem, którego Bóg posłał, aby uratować moją rodzinę. Na początku myślałem, że nie będzie to możliwe, dopóki nie otrzymam kwoty *** wynoszącej 85 000 USD 2 czerwca / 2016 roku. Wszystko dzięki Jemu i Bogu za to, że doprowadził mnie do spotkania się z nim. Radzę każdemu, kto naprawdę potrzebuje ***, Markowi Joe poprzez jego oficjalny e-mail: - markjoe***[email protected], ponieważ jest on wyrozumiałym i życzliwym pożyczkodawcą.

Skontaktuj się z nim już dziś ……………… Dzięki
***
*** 26.05.2020, 07:49
Dzień dobry wszystkim, nie powinienem tego robić, ale jestem bardzo szczęśliwy, że dostałem *** z Międzynarodowej *** Trust Funds, zobaczyłem w telewizji zalecenie, które udziela pożyczek biznesowych, pożyczek osobistych, pożyczek hipotecznych, pożyczek konsolidacyjnych itp. są zainteresowani, skontaktuj się z nimi za pośrednictwem poczty elektronicznej: e-mail kontaktowy [email protected] com
Kumah James
Kumah James 23.05.2020, 01:51
Uzyskanie legalnej *** zawsze było ogromnym problemem dla tak wielu klientów mających potrzeby finansowe. Problem złych kredytów i bezpieczeństwa jest czymś, o co klienci zawsze się martwią, szukając *** od legalnego pożyczkodawcy. Ale MIDLAND *** FIRM dokonał tej różnicy w branży kredytowej. MIDLAND *** FIRM uzyskał certyfikat rady pożyczkowej do udzielania pożyczek klientom lokalnym i międzynarodowym przy oprocentowaniu 3%. Otrzymaliśmy przywilej zaspokojenia twoich potrzeb finansowych. Kwestia kredytu nie powinna uniemożliwiać ci uzyskania ***, której potrzebujesz.

Nasze usługi obejmują:
* *** inwestycyjne
* Konsolidacja zadłużenia
* Drugi kredyt hipoteczny
* *** biznesowe
* *** osobiste
* *** międzynarodowe

Bez zabezpieczenia społecznego i bez kontroli kredytowej, 100% gwarancji. Wszystko, co musisz zrobić, to powiedzieć nam dokładnie, czego chcesz, a my na pewno spełnimy Twoje marzenie. MIDLAND *** FIRM mówi TAK, kiedy twoje banki mówią NIE. Wreszcie, finansujemy małą firmę pożyczkową, pośredników, małe instytucje finansowe, ponieważ mamy nieograniczony kapitał. Aby uzyskać więcej informacji na temat uzyskiwania od nas ***: Proszę natychmiast odpowiedzieć na ten e-mail: midland.***[email protected]

Nazwa firmy: MIDLAND *** HOME
E-mail korporacyjny midland.***[email protected]
WhatsApp: (+1 (470) 575-0615)
Identyfikator NMLS: 315276.
Strona internetowa firmy: midland******.com

Motto: Inwestycja od pokoleń.
Susan Benson
Susan Benson 22.05.2020, 23:46
Witam i witam w Spotcap Global *** Services, nazywam się Claudia Klein, jestem pożyczkodawcą, a także konsultantem ds. Pożyczek.

Czy naprawdę potrzebujesz wsparcia finansowego? potrzebujesz *** na różne cele? jeśli twoja odpowiedź brzmi „tak”, radzę skontaktować się z moją firmą za pośrednictwem | [email protected] | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | i mieć *** na koncie w ciągu 24 godzin, ponieważ zapewniamy doskonałe usługi pożyczkowe na całym świecie.

Oferujemy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe (*** osobiste, *** biznesowe i wiele innych), oferujemy *** zarówno długoterminowe, jak i krótkoterminowe, a także możesz pożyczyć do 15 milionów euro. Moja firma pomoże Ci osiągnąć różnorodne cele dzięki szerokiej gamie produktów kredytowych.

Wiemy, że uzyskanie legalnej *** zawsze było ogromnym problemem Dla osób, które mają problem finansowy i potrzebują jego rozwiązania, wiele osób tak trudno jest uzyskać *** w lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych ze względu na duże zainteresowanie stopa, niewystarczające zabezpieczenie, stosunek zadłużenia do dochodu, niska ocena wiarygodności kredytowej lub z jakichkolwiek innych powodów.

Nigdy więcej czasu oczekiwania ani stresujących wizyt w banku. Nasza usługa jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - możesz uzyskać *** i dokończyć swoje transakcje, kiedykolwiek i gdziekolwiek jej potrzebujesz.

Świadczymy 24-godzinne usługi pożyczkowe światowej klasy. W przypadku pytań / pytań? - Wyślij wiadomość e-mail do | [email protected] | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | I Natychmiastowa odpowiedź.

Twoja rodzina, przyjaciele i koledzy nie muszą wiedzieć, że masz mało gotówki, po prostu napisz do nas, a otrzymasz ***.

Twoja wolność finansowa jest w twoich rękach!
Mrs Catherine
Mrs Catherine 22.05.2020, 16:33
Witam, nazywam się Catherine Rodriquez, prywatny pożyczkodawca, udzielam *** tym, którzy potrzebują ***, oraz tym, którzy chcą rozpocząć nowy biznes. Udzielam pożyczek osobistych, biznesowych, studenckich i firmowych. Tymczasem moje siostry i siostry chętnie pomogą ci z kwotą potrzebną na ***. co musisz zrobić, to wypełnić poniższy formularz i skontaktować się ze mną dzisiaj pod adresem: catherine***[email protected]

Wypełnij i zwróć formularz wniosku o ***
Imię ………………………………….
Nazwisko……………………………
Seks………………………………..
Wiek……………………..
Stan……………………………………….
Kraj …………… .. ……………… ..
Zawód……………………………………..
Miesięczny przychód……………………………………
Potrzebna kwota …………………………………….
Trwanie……………………………………
Religia……………………………………..
Numer telefonu ………… ……………………………
Numer telefonu komórkowego…………………………………….

pozdrowienia
Pani Catherine Rodriquez
E-mail: catherine***[email protected]
Marcus Luca
Marcus Luca 22.05.2020, 15:35
Uwaga,
 
Oferujemy usługę *** (finansowanie nieruchomości, projekty przemysłowe, rozbudowę istniejącej działalności, *** osobistą itp. Możesz ubiegać się o *** w wysokości od 20 000 USD do 20 000 000 USD, EURO LUB POUNDS. Skontaktuj się z nami pod adresem (bridge***[email protected])

Powodzenia w składaniu wniosku.

Pozdrowienia
Marcus Luca. do
carlos
carlos 22.05.2020, 15:02
Witaj widzu



Jesteśmy profesjonalnymi traderami, zarabiającymi tygodniowo na rynku Forex i binarnym dla inwestorów, z przyjemnością opowiemy o naszej platformie inwestycyjnej, w której
możesz zainwestować środki już od 200 USD i zacząć zarabiać 2000 USD co tydzień, wiele osób skorzystało z tej oferty inwestycyjnej przed tym wirusem i podczas niego, jeśli przeżywasz trudności finansowe z powodu tego koronawirusa i potrzebujesz pomocy przy płaceniu rachunków, po prostu wybierz odpowiedni plan inwestycyjny dla siebie i zacznij zarabiać co tydzień

200 $, aby zarobić 2000 $ w ciągu 7 dni
300 $, aby zarobić 3000 $ w ciągu 7 dni
500 USD, aby zarobić 5000 USD w ciągu 7 dni
1000 $, aby zarobić 10000 $ w 7 dni
5000 $, aby zarobić 50000 $ w 7 dni


Aby rozpocząć inwestycję już teraz
WhatsApp: +15022064419
E-mail: [email protected]
Nancy
Nancy 21.05.2020, 09:48
Witam wszystkich, mam nadzieję, że wszystko z tobą w porządku ??? Nazywam się Pani Nancy William, pochodzę z Missisipi, kilka dni temu wciągnięto mnie w złą sytuację finansową i potrzebowałem pilnej ***, aby zapłacić rachunki i ponownie wstać finansowo z powodu mojej obecnej sytuacji finansowej. mój bank odmówił udzielenia mi ***, więc nie miałem innej opcji, jak szukać niezabezpieczonej *** ***, w trakcie mojego dochodzenia padłem ofiarą oszustwa i straciłem prawie 1900 USD, miałem więcej problemów i prawie miałem nadzieję na uzyskanie *** dopóki nie znalazłem posta ***, że post był wspólnym zeznaniem pana Davida z Wisconsin States, który zeznał, jak przeczytał post za 100 $. 000 otrzymanych od World Wide *** Firm, postanowiłem skontaktować się z finansami neuronów. przez e-mail: (worldwide***[email protected]) kontakt udostępniony pocztą, moja niezabezpieczona pożyczka w wysokości 450 000 USD została zatwierdzona w ciągu 48 godzin od złożenia wniosku, a moja pożyczka została wpłacona na moje konto bankowe bez żadnych pominięć.

Chcę wyrazić moją głęboką wdzięczność, a także doradzam osobom ubiegającym się o ***, aby zachowali bardzo czujność, ponieważ istnieje wielu oszustów, których jedynym celem jest oszukiwanie niewinnych osób ubiegających się o ***, więc musisz być ostrożny i czujny ... dla tych, którzy potrzebują ***, rada Kontaktuję się z firmą World Wide ***
, możesz skontaktować się z firmą przez e-mail: (worldwide***[email protected])

Dziękuję za przeczytanie mojego świadectwa, życzę sukcesów.

Twój,
Nancy
Wioletta Ewa
Wioletta Ewa 21.05.2020, 02:05
Witam, potrzebujesz pilnej pozyczki? Nadchodzi swietna okazja, aby uzyskac zatwierdzona niezawodna pozyczke od zatwierdzonej przez rzad firmy pozyczkowej. Ta firma pomogla wielu osobom w Internecie, które zostaly oszukane i stracily nadzieje, w tym mnie, chce przedstawic ci legalna Firma pozyczkowa kontrolowana przez wielka kobiete o imieniu Pani Jorge Grace, pomogla wielu narodom w pozyczce. Jesli potrzebujesz pomocy finansowej lub jakiejkolwiek pozyczki, skontaktuj sie z nia w jej osobistym e-mailu {jorgegrace***[email protected]} i zapewniam, ze pomoga ci z ta pozyczka, ok, dziekuje za przeczytanie mojego wspanialego swiadectwa. Jestem Ewa z Gdanska w Polsce.

Wioletta Ewa
SPENCER WILSON
SPENCER WILSON 19.05.2020, 00:11
Cześć, jestem Pan Spencer Wilson, prawowity i niezawodny pożyczkodawca. Udzielam pożyczek na jasnych i łatwych do zrozumienia warunkach z oprocentowaniem 2%. Udzielam pożyczek biznesowych, osobistych, studenckich, samochodowych i rachunków. Jeśli potrzebujesz ***, skontaktuj się ze mną bezpośrednio: spencer***[email protected] lub Dodaj mnie na Whatsapp: +18153830444
alzbeta
alzbeta 18.05.2020, 08:24
Oferujemy kredyty osobiste i biznesowe. Jestem licencjonowanym i certyfikowanym kredytodawcą z wieloletnim doświadczeniem w zakresie udzielania pożyczek. Zapewniamy zabezpieczenia i niezabezpieczone *** w wysokości od 5 000,00 € do maksymalnie 5 000 000,00 € o stałej stopie procentowej wynoszącej 2% w skali rocznej. Jeśli jesteś zainteresowany, skontaktuj się z nami już dziś, aby uzyskać więcej informacji na: [email protected]
kataryna
kataryna 14.05.2020, 11:37
Dobry dzień.

Potrzebujesz *** na każdy cel? Czy masz problem finansowy? Potrzebujesz rozwiązania finansowego? Bridge Finance oferuje miłość po korzystnym oprocentowaniu. Nasze *** są łatwe, tanie i szybkie. Skontaktuj się z nami już dziś, aby uzyskać potrzebną ***. Możemy dopasować każdą *** o oprocentowaniu zaledwie 2% do twojego budżetu. Zainteresowanych prosimy o natychmiastowy kontakt (katarzyna.kayko***[email protected]
)
Maryla Barbara
Maryla Barbara 06.03.2020, 18:42
Cześć przepraszam, możesz mnie nie znać, jestem z Polski, słyszę ... Chciałbym podzielić się tym krótkim świadectwem mojego życia tutaj w komentarzu, ostatnio w zeszłym tygodniu potrzebowałem pieniędzy na operację moich synów, próbowałem różnych miejsc i skontaktowałem się z moim bankiem w celu uzyskania pomocy, ale mój kredyt został odrzucony i bez pomocy Mój syn umierał powoli bez pomocy po tym, jak lekarz powiedział mi, że jego operacja musi zostać przeprowadzona tak szybko, jak to możliwe, aby zapobiec dalszym szkodom, byłem bezradny całą noc, ponieważ jestem samotną matką, Po szukaniu pomocy ze wszystkich miejsc i przyjaciół nie przyniosło rezultatu, byłem zdezorientowany i rozmawiałem o tym z moją siostrą, a ona była w stanie przekazać mi dobrą wiadomość, powiedziała mi o firma pożyczkowa, która kiedyś jej pomogła, gdy desperacko potrzebowała ***, więc musiałem się z nią skontaktować, żeby zobaczyć, czy będą w stanie pomóc. Byłem w nich beznadziejny, ponieważ myślałem, że nie będzie sposobu mój syn spędzał mniej czasu w szpitalu. Skontaktowałem się z tą firmą i powiedziałem im, jak pilna była pożyczka, postępowałem zgodnie z ich instrukcjami i zrobiłem wszystko, co zamówili dla bezpieczeństwa moich synów i na chwałę, że byli w stanie pomóc mi z tą pożyczką w wysokości 12000 euro w ciągu 24 godzin, nie mogę tego zatrzymać do siebie, ponieważ są też ludzie w tej samej sytuacji, którzy potrzebują pomocy, proszę skontaktować się z panią Jorge Grace, kobietami wysłanymi przez boga, pod adresem ich firmy {jorgegrace***[email protected]}. Pomoże ci wiele osób otrzymało od niej ***, nie daj się pominąć, jestem teraz szczęśliwy, ponieważ mój syn ma się świetnie teraz operacja przebiegła dobrze dzięki tym kobietom. Powiedz jej, że Maryla cię wyreżyserowała.

Maryla Barbara
Łukasz
Łukasz 14.08.2019, 02:43
Jestem Łukasz z Polski, jestem tutaj, aby poinformować osoby potrzebujące problemu finansowego, że istnieje rozwiązanie i jest tutaj Zbawiciel w naszym kraju, ponieważ potwierdzam moją *** w wysokości 100 000zl i przybyłem na forum tutaj, aby zeznawać na temat tej firmy i nikt nie powinien wątpić w tę firmę, ponieważ są prawdziwe i uzasadnione po moim spotkaniu z firmą o nazwie firma pożyczkowa Stella Rene, podążyłem za nimi i przyznają mi kwotę *** po skontaktowaniu się z tą firmą i przybyłem tutaj dzisiaj, aby powiedzieć wszystkim, że istnieje odpowiedź na wszystkie nasze problemy w tym kraju, i dzisiaj jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ dostałem moją *** od firmy i proszę wszystkich, którzy potrzebują ***, o skontaktowanie się z nimi dzisiaj przez e-mail mrsstellarene***[email protected] lub skontaktuj się z nimi na WhatsApp +971586972460 lub skontaktuj się z działem pomocy technicznej pod numerem 586972460, aby uzyskać więcej informacji na temat wymaganego kredytu już dziś.

Łukasz
Ruth Hunt
Ruth Hunt 07.08.2019, 09:41
Jestem prywatnym pożyczkodawcą i inwestorem. Czy potrzebujesz wiarygodnego, uczciwego, renomowanego i szybkiego finansowania? Mogę ci pomóc w 100% gwarancją ***, oferuję biznes, finansowanie nieruchomości i *** indywidualne, a także finansuję wszelkiego rodzaju projekty. Złóż wniosek dzisiaj przez e-mail: [email protected] w celu uzyskania dalszych informacji.
LENDING TREE FINANCIAL SERVICE INC
LENDING TREE FINANCIAL SERVICE INC 26.07.2019, 00:01
Potrzebujesz pilnej *** na rozpoczęcie działalności, *** na dług? Kup samochód lub dom? Jeśli tak, nie martw się, ponieważ oferujemy wszystkie rodzaje pożyczek w niskiej i przystępnej cenie 3%, bez zabezpieczeń i bez kontroli kredytowej. Wróć do nas, jeśli potrzebujesz *** z następującymi informacjami. Skontaktuj się z nami teraz: [email protected]gmail.com

Pozostałe