Babciu, pilnie potrzebuję pieniędzy…

  • 07.03.2014, 10:04
  • AM
Babciu, pilnie potrzebuję pieniędzy…
Podziel się:
Oceń:
- Babciu, pilnie potrzebuję pieniędzy… - taki telefon może odebrać każdy z nas, nie zdając sobie sprawy, że może mieć do czynienia z przestępcą. Oszuści działający metodą „na wnuczka” wprowadzają swoje ofiary w błąd, podając się za członka rodziny, prowadzą rozmowę w taki sposób, że potencjalna ofiara sama „zgaduje”, że rozmawia z kimś z rodziny - wnuczkiem, bratankiem, siostrzenicą.  Policjanci zatrzymują oszustów, lecz w ich miejsce pojawiają się kolejni, którzy modyfikują swoje metody działania. W ostatnim czasie podają się nawet za policjantów. Pamiętajmy w takich przypadkach natychmiast kontaktujmy się z Policją.

Sprawcy posługujący się metodą „na wnuczka” często działają w zorganizowanych grupach - w celu osiągnięcia korzyści majątkowych wprowadzają osoby pokrzywdzone w błąd co do swojej tożsamości, podając się za bliskiego członka rodziny: wnuczka, bratanka, kuzyna, siostrzeńca, synową lub podając się za członka rodziny znajomych, sąsiadów, przyjaciół. Ostatnio przestępcy podają się nawet za policjantów aby uwiarygodnić swoje zamiary. 

Najpierw typują swoje potencjalne ofiary – najczęściej wybierają osoby starsze, mieszkające samotnie w dużych miastach. Wykorzystują głównie dane zawarte w książkach telefonicznych, wyszukując imiona, które rzadko występują współcześnie.  Następnie dzwonią do tych osób i w czasie rozmowy, wzbudzając przekonanie, że są ich krewnymi czy znajomymi, proszą o pilne pożyczenie pieniędzy na różnego rodzaju cel. Po kilku minutach kolejny telefon – to mężczyzna, który podaje się za policjanta i potwierdza całe zdarzenie.
Jest to oczywiście kłamstwo, które ma uwiarygodnić działanie oszustów.

Pamiętajmy! Policja tak nie działa! Policjanci w takich przypadkach nie kontaktują się telefonicznie. Gdy dzwoni do nas osoba podająca się za funkcjonariusza natychmiast skontaktujmy się z Policją dzwoniąc na bezpłatny numer 112 czy 997 bądź kontaktując się z najbliższą jednostką Policji.

Tylko natychmiastowe powiadomienie Policji daje duże możliwości szybkiego zatrzymania sprawcy. 

Ostatnio w Gdyni, dzięki temu , że pokrzywdzony szybko zorientował się, że padł ofiarą oszustów i natychmiast powiadomił Policję, troje sprawców, mimo iż telefonowali z Warszawy, zostało zatrzymanych i aresztowanych.

 

AM

Komentarze (384)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

happy day
happy day 07.09.2019, 22:55
Witajcie wszyscy, oto oferta *** w przystępnej cenie, która na zawsze zmieni wasze życie, ŚWIADECTWO, W JAKI SPOSÓB MOGĘ ZMNIEJSZYĆ ŻYCIE MOJEJ RODZINY Nazywam się Pani Clency Dexter. Mieszkam w USA na Florydzie i jestem dziś szczęśliwą kobietą? Powiedziałem sobie, że każdy pożyczkodawca, który mógłby zmienić moje Broke Life i życie mojej rodziny, polecę każdemu, kto szuka ***. Dali szczęście mnie i mojej rodzinie, potrzebowałem *** w wysokości 250 000,00 $, aby zacząć całe życie jako wdowa z 3 dziećmi. Miałem na myśli tę uczciwą i BOGOWĄ firmę pożyczającą *** ***, która pomogła mi z pożyczką w wysokości 250 000,00 USD Dolar, w rzeczywistości BÓG obawia się Ludzi, współpracując z renomowaną firmą pożyczkową. Jeśli potrzebujesz *** i jesteś w 100% pewien, że spłacisz ***, skontaktuj się z nimi i powiedz im, że pani Clency skierowała cię do nich. kontakt przez E_mail:
happyday99***[email protected]
Łukasz
Łukasz 14.08.2019, 02:43
Jestem Łukasz z Polski, jestem tutaj, aby poinformować osoby potrzebujące problemu finansowego, że istnieje rozwiązanie i jest tutaj Zbawiciel w naszym kraju, ponieważ potwierdzam moją *** w wysokości 100 000zl i przybyłem na forum tutaj, aby zeznawać na temat tej firmy i nikt nie powinien wątpić w tę firmę, ponieważ są prawdziwe i uzasadnione po moim spotkaniu z firmą o nazwie firma pożyczkowa Stella Rene, podążyłem za nimi i przyznają mi kwotę *** po skontaktowaniu się z tą firmą i przybyłem tutaj dzisiaj, aby powiedzieć wszystkim, że istnieje odpowiedź na wszystkie nasze problemy w tym kraju, i dzisiaj jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ dostałem moją *** od firmy i proszę wszystkich, którzy potrzebują ***, o skontaktowanie się z nimi dzisiaj przez e-mail mrsstellarene***[email protected] lub skontaktuj się z nimi na WhatsApp +971586972460 lub skontaktuj się z działem pomocy technicznej pod numerem 586972460, aby uzyskać więcej informacji na temat wymaganego kredytu już dziś.

Łukasz
Ruth Hunt
Ruth Hunt 07.08.2019, 09:41
Jestem prywatnym pożyczkodawcą i inwestorem. Czy potrzebujesz wiarygodnego, uczciwego, renomowanego i szybkiego finansowania? Mogę ci pomóc w 100% gwarancją ***, oferuję biznes, finansowanie nieruchomości i *** indywidualne, a także finansuję wszelkiego rodzaju projekty. Złóż wniosek dzisiaj przez e-mail: [email protected] w celu uzyskania dalszych informacji.
LENDING TREE FINANCIAL SERVICE INC
LENDING TREE FINANCIAL SERVICE INC 26.07.2019, 00:01
Potrzebujesz pilnej *** na rozpoczęcie działalności, *** na dług? Kup samochód lub dom? Jeśli tak, nie martw się, ponieważ oferujemy wszystkie rodzaje pożyczek w niskiej i przystępnej cenie 3%, bez zabezpieczeń i bez kontroli kredytowej. Wróć do nas, jeśli potrzebujesz *** z następującymi informacjami. Skontaktuj się z nami teraz: [email protected]
Ewa
Ewa 23.07.2019, 08:47
Witam, jestem Ewą biedną kobietą, której potrzebowaliśmy pożyczek i dziś dostałem *** w wysokości 140 tysięcy złotych dzisiaj i chcę opowiedzieć o tym całemu światu, ona jest potwierdzona, ta firma pochodzi z USA i są prawdziwe i ich również pomogły w innych krajach, a tutaj firma wysyła mrsstellarene***[email protected] aby skontaktować się z ich adresem kontaktowym, aby zakończyć swój kryzys finansowy, ponieważ tutaj w naszym kraju banki nie chcą udzielać nam ***, ale dziś grupa pożyczkowa Stella Rene są tutaj, aby pomóc nam wszystkim z naszego problemu z pożyczką, porozmawiaj z nimi dzisiaj i powiedz im, aby skontaktowali się ze mną Ewa.

Ewa
BEATA KWACA
BEATA KWACA 22.07.2019, 08:24
Dzień dobry wszystkim, którzy czytają moje zeznania, jestem BEATA z Polski Gdańsk, potrzebowałem pilnie ***, aby zapłacić rachunki mojej żony w szpitalu w wyniku operacji oka, którą zrobiła, nie byłem w stanie uzyskać pieniędzy od żadnego przyjaciela a także z mojego banku, ponieważ moja aplikacja została odrzucona. W wierny dzień przeglądałem internet, gdy zobaczyłem komentarz ***, że istnieje legalna firma pożyczkowa *** o nazwie Jorge Grace *** Firm, która pomogła wielu ludziom finansowo pożyczyć fundusze, które myślałem, próbując sprawdzić, czy może uratować moją rodzinę przed przyjemną sytuacją, w której się znaleźliśmy, wysłałem im pocztę z prośbą o *** w wysokości 70 000 euro, kontynuowałem procedury i ku mojemu największemu zaskoczeniu dostałem pożyczam od nich, tutaj dzisiaj moja żona i moja rodzina żyją wspaniale, nie mogę zachować szczęścia dla siebie, postanowiłem opublikować je w Internecie, pani Jorge Grace, która pomogła mi z sumą ***, nigdy nie wiedziała, że ​​robię to, jeśli jesteś tam w potrzebie Pomocy, jaką miałem, możesz skontaktować się z nią przez jej adres e-mail firmy (jorgegrace***[email protected]) i powiedzieć jej, że BEATA skierował cię do ciebie i modlę się, aby Bóg błogosławił ich tak bardzo za mnie.

BEATA KWACA
Charlotte Müller
Charlotte Müller 19.07.2019, 16:32
Cześć, nazywam się Charlotte Müller, jestem Niemką i jestem dyrektorem generalnym firmy Moon Light ***. Czy potrzebujesz szybkiej, długiej lub krótkoterminowej *** o stosunkowo niskim oprocentowaniu już od 3%? Czy trudność gospodarki wpływa na ciebie w tym roku? Oferujemy bezpieczne i bezpieczne *** e-mailowe na adres (moonlight***[email protected])

* Czy szukasz środków na spłatę kredytów i długów?
* Czy szukasz środków finansowych na założenie własnej firmy?
* Czy potrzebujesz pożyczek prywatnych lub biznesowych do różnych celów?
* Czy szukasz pożyczek na realizację dużych projektów?
* Czy potrzebujesz *** w mniej niż 24 godziny?

Jeśli odpowiedź brzmi „tak”, mogę ci pomóc.

* Mogę zaoferować do 10 000 000 euro.
* Możesz wybrać od 1 do 30 lat na spłatę.
* Możesz wybrać między miesięcznym a rocznym planem spłat.
* Elastyczne warunki ***.

Jeśli jesteś zainteresowany, skontaktuj się ze mną za pośrednictwem tego adresu e-mail: (moonlight***[email protected])

Masz 100% gwarancji, że otrzymasz *** na koniec tej transakcji kredytowej.

Jesteśmy pasjonatami, którzy liczą na włączenie finansowe.
Nasze kredyty i produkty inwestycyjne zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić wygodę i wartość.

Gorące pozdrowienia
Pani Charlotte Müller
Kvithyll Frank
Kvithyll Frank 18.01.2019, 05:22
Czy masz jakieś trudności finansowe? JEŚLI TAK! Skontaktuj się z Kvithyll Finance and Mortgages Limited® Dla małych i dużych pożyczek. Oferujemy wszystkie rodzaje usług kredytowych, aby zaspokoić Twoje potrzeby finansowe, takie jak Pożyczka osobista, Kredyt konsolidacyjny, Venture Capital, Pożyczka dla biznesu, Kredyt edukacyjny, Kredyt mieszkaniowy przy niskim oprocentowaniu 2%. Skontaktuj się z nami już dziś przez e-mail: [email protected] Twoja satysfakcja finansowa jest naszym celem, a Twoja współpraca z nami będzie dobrym doświadczeniem. WhatsApp: +17816567138 kredyt jest otwarty dla wszystkich bez względu na narodowość.

E-mail: [email protected]
wesco
wesco 18.01.2019, 01:17
Czy masz kłopoty z niezapłaconymi rachunkami i nie wiesz tak czy inaczej iść lub gdzie się zwrócić? A co ze znalezieniem dobrego długu?
Firma konsolidacyjna, która może pomóc w zmniejszeniu miesięcznej ratyże będziesz miał przystępne opcje spłaty, a także pomieszczenie do oddychania
kiedy dojdzie do końca miesiąca, a rachunki trzeba zapłacić? ja Grants *** Home to odpowiedź. Zmniejsz swoje płatności, aby zmniejszyć obciążenie
Twoje miesięczne wydatki: wesco.***[email protected]
Ryan Jeremy
Ryan Jeremy 17.01.2019, 03:19
Dobra wiadomość dla wszystkich, jestem tutaj, aby podzielić się świadectwem, w jaki sposób otrzymałem ***. W zeszłym tygodniu otrzymałem *** od dobrze znanej i wiernej firmy i chcę pomóc każdemu ciału. Na początku nigdy nie ufałem firmie i powiedziałem, że powinienem po prostu obserwować, jak transakcje wypłaty kontynuuję krok po kroku, wszystko stało się interesujące i przyjemne, więc proszę o ***, a oni przyznali ją i jak tylko Transakcja została wykonana, pieniądze zostały mi przekazane w ciągu 24 godzin. Polecam każdemu organowi na forum, aby skontaktował się z nimi teraz e-mail: [email protected]
anna
anna 17.01.2019, 01:27

witam, mam na imię Agnieszka jestem z Gdańska, jestem tutaj, aby dać ci oświadczenie, że otrzymałem kredyt hipoteczny od firmy pożyczkowej Mrs Mary Lisa po złożeniu kilku wniosków od różnych pożyczkodawców. Potrzebowałem pilnej ***, żeby założyć firmę i uzyskać od różnych pożyczkodawców ***, którzy obiecali mi pomóc, ale nigdy nie dali mi kredytu hipotecznego, oszukiwali mnie, a ja pozostałem z niczym, dopóki mój przyjaciel nie przedstawił mnie pani Mary Lisa, która obiecał mi pomóc, a ona zrobiła to, co obiecała w ciągu 24 godzin. Nigdy nie sądziłem, że nadal istnieje wiarygodny pożyczkodawca, dopóki nie spotkałem pani Marii Lisy, która obiecała mi pomóc spłacić kredyt hipoteczny i zmienić moje przekonania. Nie wiem, czy potrzebujesz realnego i pilnego kredytu hipotecznego w jakikolwiek sposób, skontaktuj się z Panią Mary Lisa za pośrednictwem firmowego e-maila: (mrsmarylisa***[email protected]) powiedz jej, że Agnieszka Cię poleciła, Wszystko dzięki niej. Agnieszka
Adrian Bayford
Adrian Bayford 16.01.2019, 16:10
cześć
Czy potrzebujesz pomocy finansowej? Oferujemy pomoc finansową wszelkiego rodzaju z 2% stopą procentową, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (lehmann schulz [email protected])
victoria
victoria 16.01.2019, 14:11
Oferta kredytowa i finansowanie prywatne są rzetelne i niezawodne

Korzystam z tej radości, aby zaoferować ci moją pomoc, jestem matką rodziny i pochodzę z tej części, którą niosę moją pomoc,

jeśli możesz potrzebować *** lub finansowania, jestem otwarty dla wszystkich

kontaktując się z nami zobaczysz wszystkie swoje marzenia

- kwota ***: ...............?

- przestój: .......?

E-MAIL: [email protected]

WAHTSAPP: +33 755767899

http://www.bnp-paribas-bank-40…

dziękuję

i czekam na ciebie
Adrian Bayford
Adrian Bayford 14.01.2019, 08:08
cześć
Czy potrzebujesz pomocy finansowej? Oferujemy pomoc finansową wszelkiego rodzaju z 2% stopą procentową, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (lehmann schulz [email protected])
David Peterson
David Peterson 13.01.2019, 12:37
Dobry dzień,
Czy potrzebujesz ***? Czy potrzebujesz pomocy finansowej? Czy potrzebujesz finansowania swoich projektów? Jeśli tak, to nie martw się, prawomocna i autentyczna firma pożyczkowa, która rozdaje wszystkie rodzaje pożyczek o wartości procentowej 2, jest gotowa udzielić pomocy potrzebującym. prosimy o kontakt poprzez e-mail jako davidpeterson***[email protected], a także przez WhatsApp +1 (413) 676-9401. Twoje dobre samopoczucie jest ich największą troską.
MICHEL
MICHEL 11.01.2019, 18:14
Cześć

Jestem prywatnym kredytodawcą
Jestem tutaj, aby pomóc ludziom, którzy walczą finansowo.
Moja oferta *** jest prawdziwe i satysfakcjonujące.
Aby uzyskać więcej informacji, możesz skontaktować się ze mną bezpośrednio przez mój osobisty e-mail: [email protected]

Dziękuję
Ryan Jeremy
Ryan Jeremy 09.01.2019, 15:22
cześć, moi ludzie, czy jesteście w kryzysie finansowym i potrzebujecie ***, żeby zapłacić rachunki i założyć firmę? oto jest odpowiedź na twoje problemy finansowe, ponieważ dziś właśnie otrzymałem *** w wysokości 58 000 euro od globalnej *** tymczasowej od firmy i chcę skorzystać z tej okazji, aby powiedzieć ci wszystko, co globalne tymczasowe jest prawdziwe i zgodne z prawem, co kiedykolwiek cię poprosiło i w ciągu 3 godzin otrzymasz odpowiedzi na swój problem finansowy i zauważysz, że Globalne zastrzeżenie jest jedyną firmą, której możemy zaufać, a teraz jestem bardzo szczęśliwy, więc skontaktuj się z nimi dzisiaj w tym e-mailu, a następnie {[email protected]} to jedyna firma, która może ci pomóc w kryzysie kredytowym i dziś ja i moja rodzina jesteśmy bardzo zadowoleni, ponieważ również spłaciłam swój dług bankowy, więc skontaktuję się z nimi dzisiaj i czekam na życzliwą odpowiedź dzisiaj
Wiolleta Ewa
Wiolleta Ewa 09.01.2019, 14:21
cześć wszystkim
Nazywam się Wiolleta Ewa, jestem tutaj, aby złożyć zeznanie, że otrzymałem kredyt hipoteczny od firmy pożyczkowej Jorge Grace po tym, jak złożyłem kilka wniosków od różnych pożyczkodawców. Potrzebowałem pilnej ***, żeby założyć firmę i złożyłem podanie od różnych pożyczkodawców ***, którzy obiecali mi pomóc, ale nigdy nie dali mi kredytu hipotecznego, Oszukowali mnie i zostałem z niczym, Dopóki mój znajomy nie przedstawi mnie pani Jorge Grace, która obiecała mi pomóc i rzeczywiście zrobiła to, co obiecała bez jakiejkolwiek zwłoki. Nigdy nie sądziłam, że wciąż istnieją wiarygodni pożyczkodawcy, dopóki nie spotkałam się z panią Jorge Grace, która obiecała mi pomóc z hipoteką i zmieniła moje wierzenie. Nie wiem, czy w jakikolwiek sposób potrzebujesz prawdziwej i pilnej hipoteki, nie krępuj się skontaktować, pani Jorge Grace za pośrednictwem firmowego e-maila: (jorgegrace***[email protected]) powiedz jej, że Ewa skierowała cię, Wszystko dzięki niej

Wiolleta Ewa
Wiolleta Ewa
Wiolleta Ewa 09.01.2019, 12:50
cześć wszystkim
Nazywam się Wiolleta Ewa, jestem tutaj, aby złożyć zeznanie, że otrzymałem kredyt hipoteczny od firmy pożyczkowej Jorge Grace po tym, jak złożyłem kilka wniosków od różnych pożyczkodawców. Potrzebowałem pilnej ***, żeby założyć firmę i złożyłem podanie od różnych pożyczkodawców ***, którzy obiecali mi pomóc, ale nigdy nie dali mi kredytu hipotecznego, Oszukowali mnie i zostałem z niczym, Dopóki mój znajomy nie przedstawi mnie pani Jorge Grace, która obiecała mi pomóc i rzeczywiście zrobiła to, co obiecała bez jakiejkolwiek zwłoki. Nigdy nie sądziłam, że wciąż istnieją wiarygodni pożyczkodawcy, dopóki nie spotkałam się z panią Jorge Grace, która obiecała mi pomóc z hipoteką i zmieniła moje wierzenie. Nie wiem, czy w jakikolwiek sposób potrzebujesz prawdziwej i pilnej hipoteki, nie krępuj się skontaktować, pani Jorge Grace za pośrednictwem firmowego e-maila: (jorgegrace***[email protected]) powiedz jej, że Ewa skierowała cię, Wszystko dzięki niej .

Wiolleta Ewa
Elena
Elena 09.01.2019, 04:28
Drodzy Pożyczka Poszukiwacze

Masz jakiekolwiek trudności finansowe? Czy chcesz założyć własną firmę? Ta firma pożyczkowa została utworzona organizacje praw człowieka na całym świecie, wyłącznie w celu pomocy ubogim i ludziom z trudnościami finansowymi życia. Jeśli chcesz ubiegać się o ***, skontaktuj się z nami pod poniższymi danymi: [email protected]

Imię:
Wymagana kwota ***:
Czas trwania ***:
Numer telefonu komórkowego:

Dziękuję i niech cię Bóg błogosławi
PEWNOŚĆ SIEBIE
Elena

Pozostałe