Babciu, pilnie potrzebuję pieniędzy…

  • 7.03.2014, 10:04
  • AM
Babciu, pilnie potrzebuję pieniędzy…
Podziel się:
Oceń:
- Babciu, pilnie potrzebuję pieniędzy… - taki telefon może odebrać każdy z nas, nie zdając sobie sprawy, że może mieć do czynienia z przestępcą. Oszuści działający metodą „na wnuczka” wprowadzają swoje ofiary w błąd, podając się za członka rodziny, prowadzą rozmowę w taki sposób, że potencjalna ofiara sama „zgaduje”, że rozmawia z kimś z rodziny - wnuczkiem, bratankiem, siostrzenicą.  Policjanci zatrzymują oszustów, lecz w ich miejsce pojawiają się kolejni, którzy modyfikują swoje metody działania. W ostatnim czasie podają się nawet za policjantów. Pamiętajmy w takich przypadkach natychmiast kontaktujmy się z Policją.

Sprawcy posługujący się metodą „na wnuczka” często działają w zorganizowanych grupach - w celu osiągnięcia korzyści majątkowych wprowadzają osoby pokrzywdzone w błąd co do swojej tożsamości, podając się za bliskiego członka rodziny: wnuczka, bratanka, kuzyna, siostrzeńca, synową lub podając się za członka rodziny znajomych, sąsiadów, przyjaciół. Ostatnio przestępcy podają się nawet za policjantów aby uwiarygodnić swoje zamiary. 

Najpierw typują swoje potencjalne ofiary – najczęściej wybierają osoby starsze, mieszkające samotnie w dużych miastach. Wykorzystują głównie dane zawarte w książkach telefonicznych, wyszukując imiona, które rzadko występują współcześnie.  Następnie dzwonią do tych osób i w czasie rozmowy, wzbudzając przekonanie, że są ich krewnymi czy znajomymi, proszą o pilne pożyczenie pieniędzy na różnego rodzaju cel. Po kilku minutach kolejny telefon – to mężczyzna, który podaje się za policjanta i potwierdza całe zdarzenie.
Jest to oczywiście kłamstwo, które ma uwiarygodnić działanie oszustów.

Pamiętajmy! Policja tak nie działa! Policjanci w takich przypadkach nie kontaktują się telefonicznie. Gdy dzwoni do nas osoba podająca się za funkcjonariusza natychmiast skontaktujmy się z Policją dzwoniąc na bezpłatny numer 112 czy 997 bądź kontaktując się z najbliższą jednostką Policji.

Tylko natychmiastowe powiadomienie Policji daje duże możliwości szybkiego zatrzymania sprawcy. 

Ostatnio w Gdyni, dzięki temu , że pokrzywdzony szybko zorientował się, że padł ofiarą oszustów i natychmiast powiadomił Policję, troje sprawców, mimo iż telefonowali z Warszawy, zostało zatrzymanych i aresztowanych.

 

AM

Komentarze (452)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Luis Roland
Luis Roland Wczoraj, 12:07
Moje imię to Luis Roland, mam uroczą żonę i 3 dzieci. tydzień temu rozpaczliwie potrzebowałem pieniędzy, więc pomyślałem o pożyczce, a potem natknąłem się na tak wielu oszustów, którzy odebrali ode mnie 2500 euro i odmówili mi e-maila. Stałem się bardzo sfrustrowany iw końcu pijany, jeden wierny dzień poszedłem do klubu na drinka, gdzie spotkałem starego przyjaciela, powiedziałem mu wszystko, co mi się przydarzyło, przedstawił mnie GINA MORGAN *** COMPANY LTD i dał mi swój e-mail adres (ginamorgan***[email protected]), powiedział mi, jak firma pomogła mu i jego rodzinie. Natychmiast skontaktowałem się z nią, gdy wróciłem do domu, powiedziano mi zasady i regulacje, po przetworzeniu *** w mniej niż 24 godziny otrzymałem *** w wysokości 80 000 euro. Więc jeśli jesteś zainteresowany pożyczką, możesz również skontaktować się z nią na ten adres e-mail: ginamorgan***[email protected]
Adrian Bayford
Adrian Bayford Wczoraj, 08:32
cześć

Czy potrzebujesz pomocy finansowej? Oferujemy wszelką pomoc finansową o korzystnej stopie procentowej w wysokości 2%, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem ([email protected])
Diana Patrick
Diana Patrick 2 dni temu, 18:09
Witam wszystkich tam, mam nadzieję, że wszystko w porządku ??? Nazywam się pani Diana Patrick, pochodzę z Ohio, kilka miesięcy temu zostałem wciągnięty w złą sytuację finansową i potrzebowałem pilnej ***, aby zapłacić moje rachunki i stanąć na nogi ze względu na moją obecną sytuację finansową, której mój bank odmówił aby dać mi ***, więc nie miałem innego wyjścia, jak poszukać niezabezpieczonej *** ***, w trakcie moich badań padłem ofiarą oszustwa i straciłem prawie 1500 dolarów, a ja miałem więcej kłopotów i prawie dałem W nadziei na uzyskanie *** do czasu znalezienia posta *** post był wspólnym zeznaniem pana Erica z New Jersey States, który świadczy o tym, że dostał 50 000 dolarów od Karen Finance Inc. po przeczytaniu postu postanowiłem skontaktować się z Karen Finance Inc. przez e-mail: ([email protected]) kontakt udostępniony w poście, moje niezabezpieczone żądanie *** w wysokości 600 000 USD zostało zatwierdzone w ciągu 72 godzin od złożenia wniosku, a moja pożyczka została wypłacona na moje konto bankowe bez żadnego pominięcia.

Chcę wyrazić głęboką wdzięczność, a także doradzić osobom ubiegającym się o ***, aby były bardzo czujne, ponieważ istnieje wielu oszustów, których jedynym celem jest oszukanie niewinnych osób ubiegających się o ***, więc musicie być ostrożni i czujni. kto potrzebuje *** polecam Karen Finance Inc, możesz skontaktować się z firmą pod adresem e-mail: ([email protected])

Dziękuję za przeczytanie mojego świadectwa, życzę powodzenia.

Twój
Diana Patrick.
Pamela Rosa
Pamela Rosa 16.03.2019, 16:06
Cześć, jestem Pamela Rosa Flores, uprawniona i wiarygodna pożyczkodawczyni. Udzielam *** z jasnymi i łatwymi do zrozumienia warunkami z 3% oprocentowaniem. Zapewniam *** biznesowe, *** osobiste, kredyty studenckie, kredyty samochodowe i *** na spłatę rachunków. Jeśli potrzebujesz ***, powinieneś skontaktować się ze mną bezpośrednio: [email protected] lub możesz Whatsapp na +16043053625
Pamela Ray
Pamela Ray 16.03.2019, 02:23
czesc, moi ludzie, czy jestescie w kryzysie finansowym i potrzebujecie pozyczki, zeby zaplacic rachunki i zalozyc firme? oto jest odpowiedz na twoje problemy finansowe, poniewaz dzisiaj wlasnie dostalem pozyczke w wysokosci 58 000 euro od globalnej pozyczki tymczasowej od firmy i chce skorzystac z tej okazji, aby powiedziec ci wszystko, co globalne tymczasowe jest prawdziwe i zgodne z prawem, co kiedykolwiek cie poprosilo i w ciagu 3 godzin otrzymasz odpowiedzi na swój problem finansowy i zauwazysz, ze globalne zastrzezenie jest jedyna firma, której mozemy zaufac, a teraz jestem bardzo szczesliwy, wiec prosze skontaktuj sie z nimi dzisiaj w tym e-mailu, a nastepnie {[email protected]} to jedyna firma, która moze ci pomóc w kryzysie kredytowym i dzis ja i moja rodzina jestesmy bardzo zadowoleni, poniewaz równiez splacilam swój dlug bankowy, wiec skontaktuje sie z nimi dzisiaj i czekam na zyczliwa odpowiedz dzisiaj
Adrian Bayford
Adrian Bayford 14.03.2019, 06:45
cześć

Czy potrzebujesz pomocy finansowej? Oferujemy wszelką pomoc finansową o korzystnej stopie procentowej w wysokości 2%, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem ([email protected])
union bank
union bank 11.03.2019, 19:18
APLIKUJ TERAZ:

Czy potrzebujesz pomocy finansowej? Chcielibyśmy pomóc, jeśli jesteś bardzo poważny i potrzebujesz go. Jesteśmy zarejestrowaną firmą bankową i udzielamy pożyczek na osobiste finanse i firmy na całym świecie według rocznej stopy procentowej w wysokości 2% od przedziału 10 000,00 USD do kwoty 10 000 000,00 USD i więcej. Uwaga: jesteśmy dostępni od poniedziałku do soboty w godzinach normalnej pracy Godziny 9:00 Ana 05:45 (UTC / GMT + 8 godzin) dla Twoich pieniędzy. Oferujemy *** osobiste i biznesowe
finansowanie, finansowanie domu i *** oraz finansowanie nieruchomości w celu poprawy i prezentacji.

Skontaktuj się z nami za pośrednictwem: [email protected]
Alexej
Alexej 11.03.2019, 14:36
Dobry dzien,

Jestem pozyczkodawca prywatnym i oferuje pozyczki dla osób fizycznych w wysokosci 3%. Aby uzyskac wiecej informacji, skontaktuj sie z nami teraz.

W Szybkim dostepie oferujemy trzy rózne uslugi kredytowe dostosowane do Twoich potrzeb. * Pozyczki osobiste do 10 000 zl
* Kredyty samochodowe o wartosci do 20 000 zl
* Pozyczka biznesowa do 100 000 zl i 10.000.000 zl i POWYZEJ
* Pieniadze w ciagu 48 godzin e-mail: [email protected] or whatsapp +19739220703
Pani Patricia Kingsman
Pani Patricia Kingsman 11.03.2019, 13:36
OFERUJEMY WSZYSTKIE RODZAJE POŻYCZEK - STOSUJ SIĘ DO PRZYCHODÓW KREDYTOWYCH.

Czy jesteś mężczyzną lub kobietą biznesu? Czy jesteś w jakimkolwiek bałaganie finansowym lub Czy potrzebujesz funduszy na założenie własnej firmy? Czy potrzebujesz ***, aby rozpocząć ładną małą skalę i średni biznes? Czy masz niski wynik kredytowy i trudno jest uzyskać *** kapitałową od lokalnych banków i innych instytucji finansowych ?. Zainteresowani wnioskodawcy powinni skontaktować się z nami za pośrednictwem poczty elektronicznej: Patriciakingsman.***[email protected]

Nasze *** są dobrze ubezpieczone, ponieważ najwyższy poziom bezpieczeństwa jest naszym priorytetem. Naszym głównym celem jest pomóc Ci uzyskać usługi, na które zasługujesz. Nasz program to najszybszy sposób, aby uzyskać to, czego potrzebujesz w mgnieniu oka. Zmniejsz swoje płatności, aby zmniejszyć obciążenie miesięczne wydatki. Zyskaj elastyczność, z której możesz korzystać w dowolnym celu, od wakacji, przez edukację po wyjątkowe zakupy. Zainteresowani wnioskodawcy powinni skontaktować się z nami za pośrednictwem poczty elektronicznej: patriciakingsman.***[email protected]

Oferujemy szeroki zakres usług finansowych, w tym: planowanie biznesowe, finansowanie działalności komercyjnej i deweloperskiej, nieruchomości i kredyty hipoteczne, kredyty konsolidacyjne, *** dla przedsiębiorstw, *** prywatne, kredyty refinansowe do domu o niskim oprocentowaniu 2,00% rocznie dla osób fizycznych, firm i organy korporacyjne. Zyskaj to, co najlepsze dla swojej rodziny i posiadasz swój wymarzony dom, a także nasz program ogólnych pożyczek. Zainteresowani wnioskodawcy powinni skontaktować się z nami za pośrednictwem poczty elektronicznej: Patriciakingsman.***[email protected]

OFERUJEMY WSZYSTKIE RODZAJE POŻYCZEK - STOSUJ SIĘ DO PRZYCHODÓW KREDYTOWYCH.

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji: patriciakingsman.***[email protected]
Uprzejmie napisz do nas z informacją o pożyczce;
- Pełne imię:
- Wymagana kwota ***:
- Czas trwania ***:
- Cel ***:
- Miasto / państwo:
- Telefon:
- Jak o nas usłyszałeś:

Jeśli jesteś zainteresowany uzyskaniem ***, to napisz do nas z wymogiem ***. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji: patriciakingsman.***[email protected]
Z poważaniem,
Pani Patricia Kingsman

Czekamy na wiadomość od ciebie JAK NAJSZYBCIEJ

Zainteresowani wnioskodawcy powinni skontaktować się z nami za pośrednictwem poczty elektronicznej: patriciakingsman.***[email protected]
Pani Patricia Kingsman
Pani Patricia Kingsman 11.03.2019, 13:35
Nazywam się Pani Patricia Kingsman, jesteśmy nowymi kredytodawcami kredytowymi z 2019 r. I lubimy pomagać każdej jednostce, która potrzebuje pomocy finansowej, którą oferujemy od 500 000,00 zł i 5.000.000,00 zł, a także pożyczamy w euro powyżej, więc jeśli potrzebujesz pomocy uprzejmie wyślij nam wiadomość e-mail na adres: patriciakingsman.***[email protected], aby Twoja transakcja kredytowa mogła się odbyć teraz, gdy otrzymasz *** w ciągu najbliższych 8 godzin, jest to szybki przelew i jest bezpieczny bez żadnych opóźnień. Więc e-mail: patriciakingsman.***[email protected], jeśli zainteresowany

E-mail: patriciakingsman.***[email protected]
Pani Patricia Kingsman
Pani Patricia Kingsman 11.03.2019, 13:34
WITAMY W PATRICIA KINGSMAN patriciakingsman.***[email protected] naszym celem jest zapewnienie doskonałej profesjonalnej obsługi.

Czy jesteś mężczyzną lub kobietą biznesu? Czy jesteś w jakimś bałaganie finansowym, czy potrzebujesz funduszy na założenie własnej firmy? Czy potrzebujesz ***, aby rozpocząć ładną małą skalę i średni biznes? Czy masz niski wynik kredytowy i trudno jest uzyskać *** kapitałową od lokalnych banków i innych instytucji finansowych ?.

Nasze *** są dobrze ubezpieczone, ponieważ najwyższy poziom bezpieczeństwa jest naszym priorytetem. Naszym głównym celem jest pomóc Ci uzyskać usługi, na które zasługujesz. Nasz program to najszybszy sposób, aby uzyskać to, czego potrzebujesz w mgnieniu oka. Zmniejsz swoje płatności, aby zmniejszyć obciążenie miesięcznych wydatków. Zyskaj elastyczność, z której możesz korzystać w dowolnym celu - od wakacji, przez edukację po wyjątkowe zakupy

Oferujemy szeroki zakres usług finansowych, w tym: *** osobiste, kredyty konsolidacyjne, *** biznesowe, kredyty edukacyjne, *** hipoteczne, *** niezabezpieczone, kredyty hipoteczne, kredyty hipoteczne, kredyty studenckie, kredyty komercyjne, kredyty samochodowe, *** inwestycyjne, Kredyty rozwojowe, kredyty na zakup, kredyty budowlane, o niskim oprocentowaniu 2% rocznie dla osób fizycznych, firm i instytucji. Zyskaj to, co najlepsze dla swojej rodziny i posiadasz swój wymarzony dom, a także nasz program ogólnych pożyczek.

OFERUJEMY WSZYSTKIE RODZAJE POŻYCZEK - STOSUJ SIĘ DO PRZYCHODÓW KREDYTOWYCH.

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji: patriciakingsman.***[email protected]
Uprzejmie napisz do nas z informacją o pożyczce;

INFORMACJA DLA WSPÓLNEGO

1) Pełne nazwy:
2) Kraj:
3) adres:
4) Stan:
5) Płeć:
6) Stan cywilny:
7) Zawód:
8) Numer telefonu:
9) Miesięczny dochód:
10) Next of Kin:
11) Wymagana kwota ***:
12) Czas trwania ***:
13) Cel ***:
14) Konkretna data potrzebna ***:

Jeśli jesteś zainteresowany uzyskaniem ***, to napisz do nas z wymogiem ***.
Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji: patriciakingsman.***[email protected]

Z poważaniem,
Pani Patricia Kingsman
patriciakingsman.***[email protected]

Czekamy na wiadomość od ciebie JAK NAJSZYBCIEJ

Zainteresowani wnioskodawcy powinni skontaktować się z nami za pośrednictwem poczty elektronicznej: patriciakingsman.***[email protected]
UNION BANK
UNION BANK 11.03.2019, 07:11
APLIKUJ TERAZ:

Czy potrzebujesz pomocy finansowej? Chcielibyśmy pomóc, jeśli jesteś bardzo poważny i potrzebujesz go. Jesteśmy zarejestrowaną firmą bankową i udzielamy pożyczek na osobiste finanse i firmy na całym świecie według rocznej stopy procentowej w wysokości 2% od przedziału 10 000,00 USD do kwoty 10 000 000,00 USD i więcej. Uwaga: jesteśmy dostępni od poniedziałku do soboty w godzinach normalnej pracy Godziny 9:00 Ana 05:45 (UTC / GMT + 8 godzin) dla Twoich pieniędzy. Oferujemy *** osobiste i biznesowe
finansowanie, finansowanie domu i *** oraz finansowanie nieruchomości w celu poprawy i prezentacji.

Skontaktuj się z nami za pośrednictwem: [email protected]
Valeria Marco
Valeria Marco 10.03.2019, 15:12
Nazywam się Valeria Marco 6 miesięcy temu upadł mój biznes, nie miałem nadziei, że znów odzyskam swój biznes. Próbowałem pożyczyć pieniądze z banku, ale nie miałem wystarczającej ilości pieniędzy na karcie kredytowej i nie miałem własności jako zabezpieczenia, by uzyskać ***, wtedy bardzo bliska moja przyjaciółka Camila Diego, wprowadziła mnie do prawdziwego pożyczkodawcy przez Internet GINA MORGAN *** COMPANY LTD. Firma pożyczkowa tej kobiety była w stanie udzielić mi *** w wysokości 160 000 euro bez jakiejkolwiek własności jako zabezpieczenia lub karty kredytowej, ale dała mi ją w zaufaniu. Tak więc, moi przyjaciele, powiedziałem sobie, dlaczego jestem samolubny, więc postanowiłem podzielić się tymi informacjami z każdym. Jeśli potrzebujesz *** od wiarygodnego pożyczkodawcy, skontaktuj się z Giną Morgan poprzez jej e-mail: ginamorgan***[email protected]
bridget
bridget 8.03.2019, 05:32
Potrzebujesz *** awaryjnej?
Płacimy od 5000 do 50000 w gotówce.
Ponadto od 50000 do 300 000 projektów rocznie
2 procent na pokrycie niektórych pieniędzy dla każdej osoby lub firmy potrzebującej kredytu
ich potrzeby.

Jeśli potrzebujesz pomocy, daj nam znać, ile potrzebujesz i czego chcesz.
okres spłaty. Szybki kredyt i brak płatności.
Napisz do nas ([email protected]om) whatsapp (+14406440068)
tom scott
tom scott 7.03.2019, 23:11
** Czy szukasz finansowania, aby założyć własną firmę?
** Czy potrzebujesz pożyczek prywatnych lub firmowych do różnych celów?
** Czy szukasz pożyczek na realizację dużych projektów? Email: patfinance***[email protected]
Pamela Raymond
Pamela Raymond 7.03.2019, 15:34
czesc, moi ludzie, czy jestescie w kryzysie finansowym i potrzebujecie pozyczki, zeby zaplacic rachunki i zalozyc firme? oto jest odpowiedz na twoje problemy finansowe, poniewaz dzisiaj wlasnie dostalem pozyczke w wysokosci 58 000 euro od globalnej pozyczki tymczasowej od firmy i chce skorzystac z tej okazji, aby powiedziec ci wszystko, co globalne tymczasowe jest prawdziwe i zgodne z prawem, co kiedykolwiek cie poprosilo i w ciagu 3 godzin otrzymasz odpowiedzi na swój problem finansowy i zauwazysz, ze globalne zastrzezenie jest jedyna firma, której mozemy zaufac, a teraz jestem bardzo szczesliwy, wiec prosze skontaktuj sie z nimi dzisiaj w tym e-mailu, a nastepnie {[email protected]} to jedyna firma, która moze ci pomóc w kryzysie kredytowym i dzis ja i moja rodzina jestesmy bardzo zadowoleni, poniewaz równiez splacilam swój dlug bankowy, wiec skontaktuje sie z nimi dzisiaj i czekam na zyczliwa odpowiedz dzisiaj
Davis
Davis 5.03.2019, 20:41
dzień dobry
Potrzebujesz zasobów, aby stworzyć własny biznes, dom, firmę, kupić samochód, kupić motocykl, więcej osobistych potrzeb Mamy *** konsumenckie, kredyty lub proste *** dla wszystkich (zwłaszcza dla przybranych, biznesmenów, pracowników itp.). Oferujemy również kredyty hipoteczne i kredyty komercyjne. *** prywatne w wysokości od 70 000 zł do 970 000 zł. Inne rodzaje pożyczek: od 100 000 do 10 000 000 zł W przypadku pytań, prosimy o kontakt z wszystkimi potrzebami pieniężnymi. Nasza instytucja finansowa z usługą 24/24 godzin E-mail: davispasical***[email protected] lub numer Whatsapp +19739220703
nazwa wnioskodawcy --------------------
kraj ------------------------------
stan ---------------------------
adres ---------------------------------
numer telefonu ----------------------------------
potrzebna kwota *** ------------------------------------
wiek ------------------------------------
Trwanie ------------------------------------
stan cywilny --------------------------------
nortonfinance2017
nortonfinance2017 3.03.2019, 17:53
Czy jesteś poddany kontroli długu lub administracji? Jesteś na czarnej liście? Czy nie radzisz sobie z miesięcznymi płatnościami? Czy chcesz kupić kredyt na dom, samochód lub firmę, ale jesteś pod nadzorem lub administracją długu? Jeśli odpowiedziałeś TAK na którekolwiek z moich pytań? Prosimy o kontakt poprzez e-mail: [email protected]
Ryan Jeremy
Ryan Jeremy 3.03.2019, 05:54
Witajcie, moi dobrzy ludzie z Wielkiej Brytanii, nazywam sie Ryan Jeremy, chce zaswiadczyc o tym, co zrobil dla mnie i mojej rodziny Globalny wniosek, ze mieszkam w Wielkiej Brytanii, aw zeszlym tygodniu mój dom sie zepsul, wiec potrzebowalem pilnej pozyczki zeby odnowic moje budynki, wiec przeszukuje strone i zobaczylem post, który zostal wyslany przez Barbre, jak ona dostala pozyczke w wysokosci 85 000 euro, wiec dostaje polaczenie na stronie z Globalnym srodkiem tymczasowym i zlozylem wniosek o pozyczke w wysokosci 60 000,00 euro na remont moje budynki i wreszcie moja pozyczka w wysokosci 60 000,00 euro bez zadnego stresu dostalam pozyczke w ciagu 48 godzin i chce powiedziec moim dobrym ludziom w Portugalii, ze Globalny system zastrzezony jest prawdziwy, wiec kazdy, kto ma klopoty finansowe, powinien polaczyc sie z Globalnym zastrzezeniem link ponizej ([email protected]) i zapewniam Cie, ze Globalny system zastrzezony jest prawdziwy i nie ma zadnych watpliwosci, a teraz ja i moja rodzina zaczynamy zyc w spokojnym zwyciestwie i sukcesie i nawiazujemy kontakt z Globalnym programem tymczasowym i otrzymujemy Twoje wlasny problem rozwiazany za darmo i tutaj Swiatowy nakaz jest tak dobry, ze moi ludzie w Wielkiej Brytanii pozostaja w kontakcie i niech Bóg blogoslawi nasz kraj, poniewaz jesli jest jakas dobra osoba, która pomoze nam wszystkim, co bedzie Globalnym zastrzezeniem, a my jestesmy wolni od biedy i jestesmy wolni od glodu i dostaniemy sie pochodnia z Globalnym twierdzeniem Niech Bóg blogoslawi i czeka na twoje wlasne swiadectwo, tak samo jak moje i sukces dla ciebie wszystkich moich dobrych ludzi w Wielkiej Brytanii. Niech Bóg blogoslawi cie wszystkim, kocham was wszystkich.

Ryan Jeremy
Adrian Bayford
Adrian Bayford 27.02.2019, 15:27
cześć

Czy potrzebujesz pomocy finansowej? Oferujemy wszelką pomoc finansową o korzystnej stopie procentowej w wysokości 2%, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem ([email protected])

Pozostałe