Powiatowy finał OMPR w Bolesławowie

  • 27.11.2014, 17:05
  • Janusz Rokiciński
Powiatowy finał OMPR w Bolesławowie

Podziel się:

Oceń:

W ZSR CKP w Bolesławowie 27 listopada odbył się,  I etap Wojewódzkiej Olimpiady Młodych Producentów Rolnych. Patronem medialnym Olimpiady był Rolnik Pomorski.

290 uczestników
W etapie powiatowym Wojewódzkiej Olimpiady Młodych Producentów Rolnych uczestniczyło w woj. pomorskim 290 osób.
- Uczestnicy rozwiązywali test składający się z 50 pytań, następnie przystąpili do egzaminu ustnego. Z każdego powiatowego etapu Olimpiady 5 uczestników z najwyższą liczbą punktów przeszło do II etapu Olimpiady, który odbędzie się w dniach 8-9 grudnia – mów Paulina Hering z PODR
 
Wyniki w Bolesławowie
W pierwszej części rywalizacji 22. zawodników rozwiązywało test pisemny. Najlepsza piątka awansowała od finału ustnego, otwartego dla publiczności.
Pierwsze miejsce w finale powiatowym zajął Piotr Pelpliński z Koźmina (23 pkt). O pozostałych miejscach na podium zdecydowała dogrywka. Drugie miejsce zajął Jakub Potulski z Junkrów (22+) a trzeci Kamil Naleziński (22) z Wolentala, 4 - Marek Kiwacz z Więckowych a 5 - Daniel Grzywacz z Sumina.
Cenne nagrody ufundowało liczne grono sponsorów: samorządy gmin i powiatu, Bank Spółdzielczy w Starogardzie, BS o. Skarszewy, Bank Spółdzielczy w Skórczu, Zrzeszenie Producentów Trzody Chlewnej „Kociewie” i ZSR CKP w Bolesławowie.
Wraz z OMPR, z udziałem 21 osób, odbył się powiatowy etap Wojewódzkiej Olimpiady BHP w rolnictwie, którego organizatorem i sponsorem był starogardzki KRUS.
Wyniki: 1 - Wojciech Milewski (Pogódki) , 2 - Piotr Pelpliński (Koźmin), 3 – Arkadiusz Langowski (Wielki Bukowiec).

Janusz Rokiciński

Zdjęcia (17)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe