Medical Tczew
Medical Tczew
Medical Tczew

Gdzie najlepiej kupić tanie laptopy?

  • 24.07.2018, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Gdzie najlepiej kupić tanie laptopy?
Każdy z nas lubi kupować produkty po okazyjnych cenach. Nie ma nic lepszego niż świadomość, że zaoszczędziło się kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt złotych na danym produkcie. Oto poradnik, z którego dowiecie się, jak i gdzie najłatwiej znaleźć tanie laptopy?

Kupowanie po przecenie

Wyprzedaże i promocje – kto z nas na nie nie czeka? Te pierwsze z reguły odbywają się rzadziej. Chociażby w branży odzieżowej na największe wyprzedaże możemy liczyć z reguły dwa razy do roku. Z kolei sklepy z elektroniką dość często ogłaszają „wietrzenie magazynów”, podczas którego kupimy sprzęt zdecydowanie taniej. Do promocji najbardziej przywiązują nas super i hipermarkety. Gazetki z ofertę tychże sklepów trafiają do naszych skrzynek niemal codziennie – każdego dnia inny sklep. Z reguły promocyjna oferta trwa tydzień, po której to następuje powrót do starej ceny i przecenienie innego produktu. Jednak w popularnych dyskontach trudno o tanie laptopy, bowiem w ofercie są one najczęściej ze dwa-trzy razy w roku (kwiecień, sierpień, grudzień), no i wybór ogranicza się do jednego modelu. Gdzie więc najlepiej szukać tanich laptopów? Odpowiedź poniżej.

Elektromarkety i reklamy w mediach

Pierwszym miejscem, które z pewnością przychodzi ci na myśl są sklepy ze sprzętem elektronicznym. W Polsce jest ich kilka rodzajów, więc z pewnością w twojej okolicy jest chociaż jeden. Jako że są to duże sieci, mają one pieniądze na reklamę w telewizji oraz radiu. Z pewnością właśnie w tych środkach masowego przekazu spotkasz się z ich ofertą. One również stosują marketing zbliżony do dyskontów i wrzucają w skrzynki na listy papierową ofertę. Z niej dowiesz się, czy dany sklep ma aktualnie na stanie tanie laptopy. Jednak jest to niezwykle męczący sposób. Szukanie laptopa, to nie to samo, co szukanie cukru. Jeżeli za opakowanie tego drugiego zapłacisz 10 groszy więcej w sklepie XYZ niż w sklepie STU, to nic się nie stanie. Jednak sto złotych oszczędności na laptopie brzmi zupełnie inaczej. Co więc robić?

Tanie laptopy z internetu – najlepsza opcja

Odpowiedź jest oczywista – zajrzeć do internetu. W sklepie sprzedawca zrobi wszystko byśmy kupili od niego laptop, jakiego szukamy. Posunie się nawet do naginania rzeczywistego obrazu danego sprzętu, byle tylko powiedzieć nam to, co chcemy usłyszeć. Jest to etycznie naganne, jednak komputerowy laik z pewnością nie wychwyci próby oszustwa. Co więc robić? Darować sobie spacer po sklepach i od razu wpisać w przeglądarkę internetową hasło „tanie laptopy”. Gdy to zrobimy, ujrzymy długą listę sklepów, które oferują tego typu sprzęt. Jedną z nich jest http://www.tani-laptop.com/. Takie szukanie laptopów sprawi, że nie tylko znajdziemy laptopy w dobrej cenie, ale i będziemy mogli na bieżąco porównywać parametry poszczególnych modeli. Nie mamy pewności, czy dany laptop jest dobry, wpisujemy jego nazwę w drugą kartę przeglądarki i możemy zapoznać się z opinią innych ludzi. Kupowanie w internecie ma jeszcze jedną ważną zaletę – pozwala nam na oddanie sprzętu bez podania jakiejkolwiek przyczyny. Polskie prawo daje nam 14 dni na zwrot towaru, więc jeżeli nie jesteśmy zadowoleni z zakupu, bez problemu możemy go zwrócić.

Grupa Tipmedia
Podziel się: