Wakacje w wypożyczonym samochodzie

  • 20.11.2020, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Wakacje w wypożyczonym samochodzie
Coraz częściej na wakacje wybieramy się w odlegle zakątki świata. Jako iż jesteśmy także coraz bardziej wygodni i oczekujący komfortu wypożyczalnie samochodów są świetnym sposobem na zapełnienie luki rynkowej i potrzeb

Na całym świecie

Wypożyczalnie samochodów dostępne są na całym świecie, nawet w bardzo mało rozwiniętych krajach. W lokalizacjach turystycznych, zwłaszcza na wyspach gdzie większość turystów przybywa samolotem wypożyczalnie aut są standardem i dostępne są aż w nadmiarze. W wielu przypadkach usługi hotelarskie są łączone w pakiety z wynajmem samochodu. Samochody dla turystów to zwykle kompaktowe samochody miejskie oraz terenówki polecane na zwiedzanie przyrody w górach i na bezdrożach. Taniość wynajmu auta sprawia iż usługa ta jest bardzo popularna. Niektórzy decydują się na wynajęcia auta jeszcze przed przylotem, inni na lotnisku a jeszcze inni już w trakcie pobytu. Posiadanie auta podczas urlopu daje nam niezależności i rozszerza możliwości zwiedzania miejsc niedostępnych pieszo, czy poruszając się komunikacja miejska.

Rezerwacja auta

Wybór samochodu nie jest prosty, jeśli wypożyczalnia dysponuje pełnym przekrojem samochodów w różnych segmentach. Stawki za wynajem dobowy różnią się zasadniczo w zależności od wybranego modelu samochodu jak i czasu trwania wynajmu. Większość wypożyczalni stara się zachęcić klientów promocjami dziesięciu dni w cenie siedmiu itp. Cena za wynajem to jednak wypadkowa wielu warunków. Wybierając samochód warto zwrócić uwagę ile kosztuje jego wynajem w okresie, który nas interesuje. W przypadku miejscowości turystycznych różnice między sezonem zimowym a letnim bywają kolosalne. O rezerwacje wybranego samochodu warto postarać się stosunkowo wcześnie. Czekając do ostatnich dni może okazać się że w wypożyczalni dostępne są  inne samochody lub nie ma ich wcale. Wówczas będziemy zmuszeni wynająć cokolwiek i w takiej cenie jaka jest, zwykle wyższej.

Rezerwacji samochodu można dokonać bardzo łatwo przez internet jak i przez telefon, w przypadku większych wypożyczalni można skorzystać z usługi kupując lot, czy rezerwując nocleg, wycieczkę u tour operatora itp. korzystanie ze światowych gigantów, wypożyczalni działających  sieci zyskujemy gwarancje jakości, międzynarodową obsługę i pewność.

Spokojna głowa

by swobodnie korzystać z urlopu dobrze jest wybrać nie tylko dobry samochód i wypożyczalnię ale i ubezpieczenie. To ważne zwłaszcza będąc za granicą. W razie jakiegokolwiek problemu móc pokryć koszty z ubezpieczenia. Niestety wiele wypożyczalni wykorzystuje nieznajomość języka przez klientów, zawyża odszkodowania za kolizje, czy wszelkie uszkodzenia w samochodzie. Co więcej niektóre wypożyczalnie celowo wykorzystują to i posiłkując się naprowadzaniem GPS uszkadzają tajemnie własne samochody wyłudzając od klientów – użytkowników odszkodowania. By nie spotkała nas przykra niespodzianka, byśmy nie obawiali się zostawić wypożyczonego samochodu na niestrzeżonym parkingu warto się do ubezpieczyć. Standardowe ubezpieczenie oferowane z samochodem zwykle nie jest wystarczające. Dodatkowe ubezpieczenie możemy wykupić zarówno w wypożyczalni jak tez we własnym zakresie.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: