Hossa
Hossa
Hossa

Kim jest dobry podolog i jak go znaleźć?

  • 31.07.2018, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Kim jest dobry podolog i jak go znaleźć?
Jeżeli korzystamy z jakichkolwiek usług, chcemy by były one świadczone przez najwyższej klasy specjalistów. Niezależnie czy mowa o lakierniku samochodowym, czy dentyście. W tym tekście sprawdzimy, kim jest dobry podolog i gdzie znaleźć dobry gabinet podologiczny.

Podolog – kto to jest?

Każdy z nas raz na jakiś czas zmuszony jest odwiedzić lekarza. Z reguły jest to jednak dentysta, okulista lub lekarz rodzinny. Zdecydowanie rzadziej korzystamy z pomocy ortopedy, neurologa czy kardiologa. A podolog? Zacznijmy od tego, że podolog nie jest lekarzem. Choć zajmuje się leczeniem stóp, nie jest to dyplomowany lekarz po studiach z medycyny. Podologiem może zostać każdy, kto ukończy odpowiedni kurs. Czy oznacza to, że nie należy mu ufać? Oczywiście, że możemy oddać nasze stopy w jego ręce. W Niemczech podologia jest mocno rozwiniętą dziedziną medycyny, więc nie ma powodów do obaw przed podologiem. Jak już wspomnieliśmy, podolog zajmuje się leczeniem stóp. To właśnie do niego powinniśmy się udać, gdy dostrzegamy u siebie jakieś niepokojące zmiany. Wrastający paznokieć czy jego grzybica nie jest zadaniem dla ortopedy. Tutaj wystarczy interwencja podologa.

Podologia ortopedyczna – na ból i nie tylko

Jednak podolog zajmuje się nie tylko wyżej opisanymi problemami. Podologia ortopedyczna to dziedzina, która zajmuje się zniekształceniami stóp oraz ich wadami, zarówno nabytymi, jak i wrodzonymi. Należą do nich m.in.: deformacje palców (halluksy, palce młotkowate), ostrogi piętowe, płaskostopie poprzeczne, wady postawy, zaburzania chody czy skolioza. Jak widzimy, podologia ortopedyczna znajduje rozwiązanie w wielu przypadkach. W tym miejscu warto dodać, że podologia ortopedyczna wykorzystuje te same narzędzia, z których korzysta lekarz-ortopeda. Są to masaże, zabiegi fizjoterapeutyczne, wkładki ortopedyczne czy ćwiczenia korygujące.

Jak znaleźć gabinet podologiczny?

Jako że podologia o dość młoda dziedzina, która dopiero zaczyna rozwijać się w naszym kraju, znalezienie dobrego gabinetu podologicznego nie jest łatwe. Nie możemy poprosić o pomoc naszej rodziny czy znajomych, ponieważ istnieje mała szansa, że byli już oni u podologa. Na szczęście od czego masz internet? Sprawdź w nim, gdzie znajduje się najbliższy gabinet podologiczny. Jak to zrobić? Wpisz w wyszukiwarkę hasło „podologia ortopedyczna”, „gabinet podologiczny”, „podologia kosmetyczna” czy „podolog Wrocław” (zamiast Wrocławia twoje miasto). To zdecydowanie najszybszy sposób, by znaleźć gabinet podologiczny w najbliższej okolicy.

Grupa Tipmedia
Podziel się: