Medical Tczew
Medical Tczew
Medical Tczew

Myjnia parowa – jak działa, jak otworzyć, jak zarabiać?

  • 11.09.2018, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Myjnia parowa – jak działa, jak otworzyć, jak zarabiać?
Własna myjnia parowa to jeden z wielu pomysłów na biznes. Jak ona w ogóle działa? Czy trudno ją otworzyć i czy jest to pomysł opłacalny? Na powyższe pytania postaramy się odpowiedzieć w tym tekście.

Czy myjnia parowa to biznes dla każdego?

Są zawody, w które nie każdy może wykonywać. Nie można pracować w aptece bez skończenia technikum o odpowiednim profilu. Nikt nam nie da kluczyków do samochodu ciężarowego, jeżeli jedyny nasz dokument uprawniający do jazdy, to karta rowerowa. Na szczęście w przypadku myjni parowej jest inaczej, bowiem nie potrzeba żadnych specjalnych umiejętności, wiedzy czy wykształcenia. Wystarczy jedynie być dokładnym i sumiennym.

Jak działa myjnia parowa?

Zdaniem wielu myjnia parowa to obecnie najbardziej wydajna, a na pewno najnowocześniejsza metoda mycia. Na jakiej zasadzie działa? Myjnia parowa czyści powierzchnie przy użyciu suchej pary pod wysokim ciśnieniem. Przy użyciu tej metody możemy wyczyścić niemal każdą powierzchnię. Choć najczęściej myjnię parową wykorzystuje się przy myciu samochodów, nic nie stoi na przeszkodzie, by, przy użyciu mobilnej myjni parowej, czyścić również elewacje budynków, pomniki, ławki w miejskich parkach, kuchnie restauracyjne czy salony odnowy biologicznej i siłownie. Myjnia parowa to również najbardziej ekologiczny sposób czyszczenia, przy którym największym wydatkiem jest zakup odpowiedniego sprzętu. Żadnych drogich środków chemicznych – tylko woda.

Myjnia parowa – jak otworzyć?

Otwarcie własnej myjni samochodowej to nie lada wyzwanie. Jednak w przypadku myjni parowej sprawa jest wręcz banalna. Nie potrzebne są nam żadne pozwolenia (oprócz tych standardowych) czy opinie środowiskowe. Wystarczy, że kupimy niezbędny sprzęt i możemy zaczynać pracę. A jeżeli nie wiesz, jak zacząć, pomocy poszukaj tutaj. Są w Polsce firmy, które oferują nawiązanie partnerstwa na zasadach współpracy lub franczyzy. Korzystając z ich pomocy, masz bez wątpienia łatwiejszy start w tym biznesie.

Jak zarabiać na myjni parowej?

To z pewnością najważniejsze pytanie. Jak już wspomnieliśmy wyżej, myjnia parowa nadaje się do czyszczenia praktycznie każdej powierzchni. Oznacza to, że masz niemal nieograniczone pole manewru. Dzięki jej mobilności i elastyczności, możesz przyjmować zlecenia z różnych branż i od różnych klientów (indywidualnych, firm). Fakt ten znacząco wpływa na to, ile masz szansę zarobić. Jednak pamiętaj, że ostateczna kwota zależy od twojego zaangażowania i chęci. Żaden biznes, choćby najbardziej dochodowy na świecie, nie gwarantuje zysku, gdy jego właściciel uważa, że „pieniądze same się zarobią”.

Grupa Tipmedia
Podziel się: