Kursy online – sposób na podnoszenie swoich kwalifikacji

  • 06.11.2018, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Kursy online – sposób na podnoszenie swoich kwalifikacji
Obecnie kursy online cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Dlaczego? Dlatego, że jest to szybki i wygodny sposób na podnoszenie swoich kwalifikacji i umiejętności. W większości ofert pracy wymaga się znajomości języka na konkretnym poziomie albo obsługi jakiegoś programów. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby się tego nauczyć bez wychodzenia z domu!

Jakie są zalety kursów online przy szukaniu ofert pracy?

  • Kursy online są zdecydowanie tańsze, przez co możemy pozwolić sobie na wybór kilku, które nas interesują.
  • Ponadto posiadamy nieustanny dostęp do materiałów.
  • Możemy uczyć się we własnym tempie i w czasie, jaki jest dla nas dogodny.
  • Oszczędzamy czas na dojazdach.
  • Jeżeli mamy jakieś wątpliwości, o coś chcemy zapytać – mamy dostęp do grupy dyskusyjnej i forum.

Takie kursy są raczej skierowane do osób, które są wytrwałe, systematyczne i same siebie motywują do zdobywania nauki.

Czy istnieją zasady skutecznej nauki?

Oczywiście! Przyjmuje się, że istnieje 7 zasad, których musisz przestrzegać, aby w skuteczny sposób się czegoś nauczyć. Oto one:

1. Poświęć czas na wybór dobrego kursu – nie wybieraj pierwszego, jaki wpadnie ci w oko. Zastanów się, czego tak naprawdę chcesz się nauczyć. Wybierając kurs, popatrz na oceny innych użytkowników, przeglądnij materiał, zobacz jak dany kurs jest zbudowany.

2. Jeżeli nie musisz, to nie przerabiaj całego materiału – ucz się tego, co najważniejsze. Jeżeli znajdziesz czas – zawsze możesz wrócić do materiałów.

3. Ustal sobie harmonogram – dzięki niemu łatwiej utrzymasz swoją systematyczność, która jest bardzo ważna podczas nauki. Wyznacz sobie konkretne dni i czas, jaki przeznaczysz na dany kurs. Dzięki temu będziesz skuteczniej zdobywać wiedzę!

4. Rób notatki i powtarzaj materiał. Powtarzanie to ważny element nauki . Pamiętaj, że aby coś powtarzać, trzeba mieć z czego to robić, więc: notuj, notuj, notuj! Dobrze, aby notatki były uporządkowane. Niektórzy lepiej zapamiętują informację poprzez zakreślenie kolorowym flamastrem, czy też za pomocą rysunków. Jaką formę notatki przyjmiesz – to zależy jedynie od ciebie. To tobie ma służyć.

5. Korzystaj z innych źródeł – nie ograniczaj się jedynie do informacji zawartych w materiale. Jeżeli coś cię zainteresowało, a temat ten nie jest rozszerzony w programie kursu - skorzystaj z forum, które zostało stworzone specjalnie dla uczestników kursu.

6. Rób przerwy – rozdziel sobie naukę na etapy i po każdym z nich zrób sobie krótką przerwę, w czasie której coś zjesz, napijesz się herbaty. Nie marnuj tego czasu na przeglądanie stron internetowych czy poczty. Otwórz okno w pomieszczeniu, w którym się uczysz, pozwoli ci to na dotlenienie się, a w konsekwencji – lepiej się skupisz na nauce.

7. Miej powód, dla którego się uczysz – podczas zapisywania się na kurs, zastanów się, co dzięki niemu chcesz uzyskać? Awans w pracy? Podwyżkę? A może po prostu interesujesz się tą dziedziną i chcesz zrobić kurs dla samego siebie? Pamiętaj, że jeżeli nie masz motywacji, ciężko ci będzie konsekwentnie i systematycznie podchodzić do nauki.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: