Medical Tczew
Medical Tczew
Medical Tczew

Jakie umiejętności wpisać do swojego CV?

  • 06.11.2018, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Jakie umiejętności wpisać do swojego CV?
Nie tylko nasze doświadczenie, ale również posiadane umiejętności decydują o tym, czy potencjalny pracodawca będzie skłonny zatrudnić nas do pracy. Jakie umiejętności warto wpisać do swojego CV? Na co może zwrócić uwagę pracodawca?

Zdolności niezbędne do pracy

Zanim wyślesz swoje dokumenty i zgłosisz się do procesu rekrutacji, zadbaj o dokładne zapoznanie się z ofertą pracy, na którą aplikujesz. Możesz porównać również kilka ogłoszeń, np. na Pracuj.pl, i sprawdzić najbardziej pożądane przez pracodawców zdolności. Zapoznaj się z umiejętnościami wymaganymi na danym stanowisku i zastanów się, które z nich możesz – zgodnie z prawdą – umieścić w swoim CV.

 

Umiejętności podstawowe

Jako podstawowe umiejętności można uznać m.in.:

         obsługę komputera wraz z informacją o tym, jakie programy nie mają przed nami tajemnic,

         otwartość na zmiany,

         komunikatywność, która przyda Ci się w kontaktach z innymi pracownikami oraz klientami.

 

Umiejętności, którymi się wyróżnisz

Zdolności miękkie, czyli uniwersalne umiejętności pomagające odnaleźć się wśród nowych osób i warunków pracy, mogą wyróżnić Cię spośród innych kandydatów i rozbudzić zainteresowanie w potencjalnym pracodawcy. Obecnie nawet osoby bez dużego doświadczenia lub wymaganego stażu pracy znajdują zatrudnienie dzięki temu, że m.in. szybko i chętnie się uczą, potrafią efektywnie zarządzać czasem, są w stanie nawiązywać stałe relacje z partnerami biznesowymi i pozyskiwać nowych klientów.

 

Jak umiejętności miękkie mogą przydać się w pracy?

Zdolności miękkie są uniwersalne, przydadzą się w pracy na każdym stanowisku – niezależnie od tego, czy jesteś kasjerką/kasjerem w sklepie spożywczym, czy pełnisz funkcję starszego doradcy finansowego w dużym banku. Zapewniają one elastyczność i pozwalają na dostosowanie się do różnych warunków pracy, szybkie odnalezienie się w nowej czy nietypowej sytuacji oraz pomagają w zdobywaniu wiedzy niezbędnej do profesjonalnego wykonywania obowiązków.

 

Przykłady umiejętności miękkich:

         łatwość w nawiązywaniu kontaktów,

         zorientowanie na cel,

         odporność na stres i umiejętność radzenia sobie z nim,

         zarządzanie zespołem oraz współpraca z innymi ludźmi,

         dobra organizacja czasu oraz pracy własnej,

         elastyczność i zdolność do radzenia sobie w nowych sytuacjach,

         umiejętność rozwiązywania konfliktów,

         kreatywność, nieszablonowe podejście do wykonywania zadań,

         punktualność oraz dyspozycyjność.

 

Co oprócz umiejętności?

W tej rubryce możesz przedstawić również w skrócie ukończone przez Ciebie kursy oraz szkolenia. Nie zapomnij o certyfikatach oraz dodatkowych uprawnieniach, które mogą przydać Ci się na stanowisku, o które się ubiegasz. Istotna jest również informacja o językach obcych, którymi się posługujesz.

 

Odpowiednio przygotowane CV z uzupełnioną rubryką o umiejętnościach może pomóc w znalezieniu odpowiedniej pracy. Jest to możliwe nawet wtedy, gdy nie posiadasz wymaganego doświadczenia zawodowego, ale ambicja i chęć do rozwoju wyróżniają Cię spośród konkurencji.

Grupa Tipmedia
Podziel się: