Hossa
Hossa
Hossa

Dodatkowe ubezpieczenie wynajmowanego samochodu, czy warto w nie inwestować?

  • 29.11.2018, 08:00
Dodatkowe ubezpieczenie wynajmowanego samochodu, czy warto w nie inwestować?
Firmy wypożyczające samochody często oferują wynajmującym możliwość dokupienia wielu opcji dodatkowych, oczywiście za odpowiednią dopłatą. Jedną z nich jest możliwość dokupienia dodatkowego ubezpieczenia. Wiele osób zastanawia się, czy warto w nie zainwestować?

Zalety dodatkowego ubezpieczenia

Opcja ta ma oczywiście wiele zalet. Przede wszystkim zapewnia wynajmującemu spokój, ponieważ nie musi on martwić się o wiele kwestii, gdyż zostały one objęte dodatkowym ubezpieczeniem. Zakres ubezpieczenia bywa różny, a pakiet ochronny wiąże się oczywiście z ceną. Oferty obejmują szeroko rozumiane niespodziewane koszty, które pojawiają się w związku z wypadkiem, a także kradzieżą. Te dwie opcje w niektórych regionach bywają naprawdę przydatne. Ochrona przed kradzieżą to również doskonała opcja, gdy wiemy, że wynajęty samochód będziemy parkować na ogólnodostępnym parkingu. Wówczas po co się stresować, jeśli można się zabezpieczyć? Niektórzy twierdzą, że nie warto kusić losu. Natomiast jeśli zdecydujemy się na wykup ubezpieczenia, wówczas należy pamiętać, aby odbierając samochód z wypożyczalni dokładnie go oglądnąć i poprosić o ujęcie w protokole zdawczo-odbiorczym wszelkich wgnieceń i zarysowań, abyśmy nie byli pociągnięci do odpowiedzialności za nie swoje uszkodzenia.

Czytaj umowę

Dokładne przeczytanie umowy to oczywiście absolutna podstawa. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Specjaliści radzą, aby dokładnie zapoznać się z warunkami umowy jeszcze przed wyjazdem. Szczególnie jeśli planujemy wynajem auta poza granicami Polski i nie znamy perfekcyjnie języka. Wówczas warto poprosić kogoś ze znajomych, albo nawet skorzystać z usług profesjonalnego tłumacza, który dokładnie przetłumaczy nam treść dokumentu. Dzięki temu unikniemy przykrych niespodzianek. Także w zakresie dodatkowego ubezpieczenia warto dokładnie poznać warunki, pakiety i mieć świadomość przed czym tak naprawdę nas ono ochroni. Planując wyjazd wiele osób zastanawia się, gdzie szukać informacji? Pierwszym źródłem powinna być  strona internetowa danej firmy, z usług której planujemy skorzystać. Wyjeżdżając do Wielkiej Brytanii warto zaglądnąć na https://cheap--escorts.co.uk, a jeśli mamy dodatkowe wątpliwości lub pytania, można skorzystać z udostępnianych na stronach formularzy kontaktowych, które wspierają komunikację klienta z firmą wypożyczającą. W ten sposób można dowiedzieć się wszystkiego, co tylko nas nurtuje, a zdarza się, że klienci zwracają się z prośbą o przesłanie wzoru umowy lub zakresu ubezpieczenia tak, aby mogli jeszcze przed wyjazdem i podpisaniem stosownej umowy zapoznać się z treścią kluczowych dokumentów.

Podziel się: