Medical Tczew
Medical Tczew
Medical Tczew

Kto nie wypożyczy auta z wypożyczalni?

  • 30.11.2018, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Kto nie wypożyczy auta z wypożyczalni?
Wypożyczalnie samochodów to doskonałe rozwiązanie dla wielu osób, które tylko okazjonalnie potrzebują skorzystać z auta. Jednak nie każdemu uda się skorzystać z oferty wypożyczalni. Sprawdźmy, kto może mieć z tym problem.

Pytanie pierwsze: prawo jazdy?

Prawo jazdy jest dokumentem, który potwierdza uprawnienia kierowcy do kierowania określonymi zgodnie z kategorią pojazdami. Najpopularniejsze i najbardziej powszechne są samochody osobowe, którymi poruszać może się każdy, kto posiada kategorię B. Bez prawa jazdy nie ma możliwości, żeby w ogóle wsiąść za kierownicę i jechać. W związku z brakiem uprawnień, wypożyczalnie nie zezwalają na wynajem pojazdu osobie, która nie może poruszać się danym pojazdem. Pewne ograniczenia dotyczyć będą również tzw. młodych kierowców, czyli osób, które dopiero co stały się pełnoletnie lub uzyskały uprawnienia. Kwestia wieku regulowana jest odrębnie przez różne wypożyczalnie. Zdarza się, że młodzi kierowcy w ogóle nie będą mogli skorzystać z opcji wynajmu, albo będa musieli ponieść z tego tytułu dodatkowe koszty. Jeśli dopiero co wkraczamy w świat dorosłości, to warto wcześniej, jeszcze przed wyjazdem zaglądnąć na stronę internetową firmy, jak np. https://www.maxes-angels.com/ i sprawdzić czy w ogóle i na jakich zasadach będziemy mogli wynająć samochód.

Kwestia druga: karta kredytowa

Karta kredytowa nie jest tak rozpowszechniona jak karta debetowa. W Polsce, standardową kartą, jaka wydawana jest do rachunku jest karta debetowa. Umożliwia ona korzystanie z bankomatów oraz wykonywanie płatności bezgotówkowych w sklepach. Jednak taka karta nie umożliwi nam wynajmu auta z wypożyczalni. Do tego celu skorzystać możemy wyłącznie z karty kredytowej, która umożliwia blokadę środków bezpośrednio na koncie bankowym. Tak zabieg ma na celu zabezpieczenie interesów wypożyczalni gdyby okazało się, że samochód jakim podróżujemy uczestniczył w wypadku lub został skradziony.

Postanowienia dodatkowe

Wypożyczalnie czasem wprowadzają dodatkowe ograniczenia co do zasad i procedur, jakie u nich obowiązują. Może zdarzyć się, że niektóre firmy zastrzegają w swojej ofercie, że wypożyczenie jest równoznaczne z poniesieniem kosztów dodatkowego ubezpieczenia. Nie pozostawienie wyboru w tej materii sprawia, że albo zgodzimy się ubezpieczyć dodatkowo samochód, co jednak ochroni nas przed odpowiedzialnością, albo będziemy zmuszeni szukać innej firmy, która nie wprowadza takich ograniczeń. Najważniejsze, żeby jeszcze przed wyjazdem, szczególnie jeśli wyruszamy za granicę dokładnie zapoznać się z ofertą, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji będąc już na miejscu.

Grupa Tipmedia
Podziel się: