Hossa
Hossa
Hossa

Na czym polega dieta warzywno-owocowa?

  • 11.01.2019, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Na czym polega dieta warzywno-owocowa?
Wzrost świadomości żywieniowej sprawia, że coraz więcej osób chce jeść zdrowiej. Konsekwencją tego trendu jest pojawienie się dużej ilości diet, które mają na celu nie tylko zrzucenie zbędnych kilogramów, ale również pozbycie się toksyn z organizmu. Właśnie taki efekt można uzyskać, stosując dietę warzywno-owocową. Jednak przed zdecydowaniem się na nią, warto dowiedzieć się, czy na pewno jest dostosowana do naszych potrzeb i oczekiwań.

Dieta warzywno-owocowa – czym się charakteryzuje?

Przede wszystkim warto podkreślić, że składa się z dwóch etapów, które mają doprowadzić do pozbycia się z organizmu wszystkich toksyn, a także doprowadzenie do pełnej równowagi wewnętrznej. Zatem trzeba zwrócić uwagę na fakt, że wszelka utrata kilogramów jest tylko efektem ubocznym i nie to jest najważniejszym celem diety. Poza tym, jak sama nazwa wskazuje, dieta warzywno-owocowa polega na spożywaniu właśnie takich produktów. Jednak niezwykle ważne jest to, by zjadać je w niewielkich ilościach. Można więc zauważyć, że przygotowanie zróżnicowanych posiłków nie jest wcale łatwe. Dlatego warto skorzystać z oferty cateringu, który specjalizuje się w diecie warzywno-owocowej, jak np. http://www.zielonomicatering.pl/który działa na terenie Trójmiasta! 

Zasady diety warzywno-owocowej

Warto zwrócić uwagę na fakt, że pierwsza część diety warzywno-owocowej to przede wszystkim głodówka, która ma doprowadzić do całkowitego oczyszczenia organizmu, a także przywrócenie jego prawidłowe działanie. Takie działanie ma wpłynąć na zdolność do samodzielnego leczenia. Trzeba też zaznaczyć, że konsekwencją głodówki jest utrata zbędnych kilogramów. Kolejny etap polega przede wszystkim na diecie, która jest oparta o same warzywa i owoce, ale również rośliny strączkowe oraz ziarna, dzięki czemu może być stosowana m.in. przez wegetarian.

Cel diety warzywno-owocowej

Dieta, która została wprowadzona przez dr Ewę Dąbrowską, ma przede wszystkim oczyścić organizm ze wszystkim toksyn. Dzięki temu możliwe jest pozbycie się np. zdegradowanych tkanek, które są wtedy wykorzystywane jako źródło energii. Kolejnym etapem jest trawienie nadmiarów tkanki tłuszczowej, a także komórek, które są zmutowane lub całkowicie zniszczone. Warto zaznaczyć, że dzięki temu możemy ochronić się np. przed chorobą nowotworową. Poza tym bardzo ważnym celem diety warzywno-owocowej jest uszczelnienie jelit, które mogły być zniszczone przez spożywanie wysoko przetworzonych produktów.

W czym pomaga ta dieta?

Trzeba przyznać, że dieta warzywno-owocowa jest przeznaczona nie tylko dla osób, które chcą schudnąć. Zalecana jest też w przypadku występowania niektórych dolegliwości. Warto jednak pamiętać o tym, żeby przed rozpoczęciem diety, skonsultować się z lekarzem.

Przykładowe schorzenia

  • Osłabiona odporność,
  • Choroba Hashimoto,
  • Schorzenia neurologiczne, jak np. padaczka, nerwica, stwardnienie rozsiane i choroba Parkinsona,
  • Dolegliwości hormonalne, czyli m.in. niedoczynność tarczycy, torbiele jajników oraz mięśniaki macicy,
  • Problemy z metabolizmem.
Grupa Tipmedia
Podziel się: