Kącik domowy. Narzuta na łóżko - detal robiący różnicę

  • 10.07.2019, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Kącik domowy. Narzuta na łóżko - detal robiący różnicę
Sypialnia jest niezwykle klimatycznym miejscem w każdym domu. Tutaj musi być przytulnie, estetyczne i funkcjonalnie – każdy element wystroju wnętrza powinien współgrać ze sobą, stanowiąc jedną spójną całość.

Dopasuj do wnętrza

Łóżko to centralny punkt w każdej sypialni. Musi mieć odpowiednią aranżacyjną obudowę, aby wyglądało reprezentatywnie i przyciągało spojrzenia. Wyjątkowy nastrój tworzą różne dekoracje znajdujące się w jego pobliżu, np. dwa subtelne kinkiety po obu stronach, podwieszane lampy na eleganckich linkach czy fototapeta umieszczona jedynie za wezgłowiem. Nie można oczywiście zapomnieć o tym, aby wybarwienie ścian, podłogi oraz mebli współgrało z kolorem łóżka. Niezwykle ważna jest także narzuta na łózko. Obecnie w każdym dobrze zaopatrzonym sklepie, np. tutaj: można znaleźć szereg ciekawych wzorów i kolorów tkanin. Różnią się od siebie także przeznaczeniem. Jedni wybiorą narzutę bardziej dekoracyjną, a drudzy będą chcieli połączyć tę funkcję z praktycznością. Wystarczy kupić produkt dwustronny, ciepły, który świetnie prezentuje się jako kapa na łóżku, ale też może pełnić funkcję koca.

Jeżeli te elementy wystroju są zgodne, to wtedy sypialnia wygląda zjawiskowo i przytulnie.

Wymiary narzuty na łóżko

Narzuty są różne. Można przykryć nią łóżko tak, aby końce zostały schowane pod materacem lub bardziej artystycznie, narzucając na łóżko w taki sposób, aby tkanina sięgała do podłogi. Duo zależy też od stylistyki wnętrza i upodobań domowników, dlatego nie ma jednego, najlepszego sposobu na ułożenie narzuty.

Nie zawsze można dostać odpowiedni rozmiar materiału, nawet w najlepiej zaopatrzonym, sklepie. Łózka są różne, mniejsze, większe, o niestandardowych gabarytach. Dlatego też wtedy alternatywą jest zamówienie narzuty na wymiar, co pozowali na idealne dobranie jej wymiarów do swoich potrzeb. Kupowanie niewymiarowy produktów, które „mniej więcej” pasują do rozmiarów łóżka mija się z celem. W efekcie uzyskamy nieestetyczną wizualnie aranżację i brak spójności.

Wybór materiału

Wybór jest ogromny. Od tradycyjnych, klasycznych tkanin, po bardziej nowoczesne, pasujące do wnętrz minimalistycznych i ekstrawaganckich. Bardzo ciekawie prezentuje się np. tkanina stone washed, przypominająca sprany jeans lub dwustronna narzuta z żakardowym wzorem wykonana z poliestru i bawełny.

Najpopularniejszy podział tego typu tkanin wygląda następująco":

Pikowane – stanowiące zestawienie dwóch połączonych ze sobą części (podszyte włókniną). Są to grube narzuty, zapewniające dobry komfort termiczny, dlatego mogą służyć jako okrycie do snu.

Pledy – lekkie, bez wypełnienia.

Pozostaje jeszcze kwestia designu – czy ma być to narzuta gładka, z ozdobami czy wzorzysta. W tej kwestii należy postępować bardzo ostrożnie, ponieważ źle dobrany materiał stworzy duży dysonans w ogólnym wystroju wnętrz.

Grupa Tipmedia
--- Materiał Partnera ---
Podziel się: