ABC zakupu drabiny - czyli na co zwrócić uwagę przy wyborze?

  • 17.07.2019, 08:00
  • Grupa Tipmedia
ABC zakupu drabiny - czyli na co zwrócić uwagę przy wyborze?
Drabina jest sprzętem, którego nie może zabraknąć w żadnych mieszkaniu. Będzie przydatna w różnych sytuacjach. Szczególnie sprawdzi się w czasie remontu, a także naprawy drobnych usterek. Jeżeli mamy także ogród musimy pamiętać, że potrzebna nam jest wysoka drabina, która sprawdzi się w czasie przycinania gałęzi, a nawet czyszczenia dachu. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy wyborze drabiny? Mamy dla Was kilka przydatnych informacji!

Jakie są najpopularniejsze rodzaje drabin?

https://www.dramix.pl/oferta/drabiny znajdziemy wiele rodzajów drabin. To, która sprawdzi się w naszym domu zależy od ich przeznaczenia. Poszczególne modele różnią się między sobą gabarytami, stabilnością, a także kilkoma innymi aspektami. Oto kilka najpopularniejszych rodzajów drabin.

Drabiny rozstawne

Tego typu drabiny świetnie sprawdzą w każdym domu i mogą być wykorzystywane do różnych prac oraz napraw. Wśród nich można wyróżnić modele rozkładane oraz wysuwane. Te drugie najlepiej sprawdzą się przy wysokości 3-5 metrów. 

Drabiny przystawne

Tego typu model wymaga podparcia, który może być ściana. Drabiny przystawne różnią się między sobą wielkością, a to sprawia, że sprawdzą się zarówno w dużych domach, jak niewielkich mieszkaniach. Najlepiej wybierać model wyposażony w dodatkowe zaczepy zapewniające stabilność i bezpieczeństwo w czasie pracy.

Drabiny przegubowe oraz teleskopowe

Tego typu drabiny wykorzystywane są do bardziej zaawansowanych projektów. Są one zdecydowanie dłuższe oraz stabilniejsze od wcześniej wymienionych typów. To sprawia, że świetnie sprawdzą się również w roli rusztowania. 

Na co zwracać uwagę podczas zakupu?

Znasz już najpopularniejsze rodzaje drabin, teraz możesz przystąpić do zakupu. Zanim jednak to zrobisz, warto poznać cechy, na które powinieneś zwracać uwagę. Przede wszystkim musisz wziąć pod uwagę swoje możliwości finansowego i do tego dopasować wszystkie pozostałe parametry. A co jest istotne przy zakupie drabiny?

Najważniejsza jest wysokość! Dlatego musimy się zastanowić, czy z drabiny będziemy korzystać tylko w domu, a może przydatna nam będzie także w innych warunkach. Jeżeli potrzebna nam będzie tylko w pomieszczeniu to 2-3 metry powinny nam wystarczyć. Jednak do bardziej zaawansowanych prac potrzebna nam będzie zdecydowanie wyższa drabina. Przed zakupem należy też sprawdzić stabilność drabiny. W końcu od tego zależy nasze bezpieczeństwo. Dlatego drabina musi być równa w podstawie i dobrze, gdy ma dodatkowe elementy ochronne takie, jak stabilizatory lub zaczepki. O nasze bezpieczeństwo zadbają również zabezpieczenia antypoślizgowe na stopniach. 

Warto też się zastanowić, jaki materiał w naszym przypadku będzie najlepszy. Na rynku znajdują się głównie modele wykonane z aluminium, stali, drewna, a nawet szkła. Największą popularnością cieszą się oczywiście dwa pierwsze materiały, ponieważ są najbardziej trwałe i wytrzymałe. Warto jednak pamiętać, że stal jest zdecydowanie cięższa od aluminium. Dlatego najlepiej wybierać ją, gdy czekają nas bardzo zaawansowane prace.

 

Grupa Tipmedia
--- Materiał partnera ---
Podziel się: