Allegro i InPost - co ciekawego w zakresie dostawy?

  • 05.08.2019, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Allegro i InPost - co ciekawego w zakresie dostawy?
Dlaczego kupujemy na Allegro? Ponieważ w jednym miejscu otrzymujemy rozwiązanie w postaci dostępnych produktów. Łatwe filtrowanie, niska cena i w wielu przypadkach także krótki czas wysyłki, sprawiają, że korzystanie z platformy jest przyjemne dla konsumentów. Dlaczego sprzedajemy na Allegro? Ponieważ warunki umowy są przejrzyste, bezpieczne i korzystne. Co ciekawego przygotowało Allegro i InPost w zakresie wysyłki produktów? Warto przeczytać.

Allegro to jedna z największych w Polsce platform zakupowych, w której można sięgnąć do różnorodnych produktów. Zaopatrzymy się tutaj w elementy wyposażenia domowego, ubrania, kosmetyki i drobiazgi, o których istnieniu wielu z nas nawet nie miało pojęcia. Co ciekawe, wiele z produktów ma niższe ceny niż w innych e-sklepach, a szybka wysyłka zachęca do korzystania z takiej formy zakupów.

Allegro, duży nacisk kładzie na bezpieczeństwo zakupów. Sprzedawcy otrzymują szczegółową ocenę, a i kupujący nie mogą prowadzić samowolki podczas zakupów. Ma to zdecydowanie najważniejszy wpływ na ocenę solidnego sprzedawcy w internecie. Nic dziwnego, że ogromne jest tutaj zainteresowanie zarówno sprzedażą, jak i zakupem. Jak wskazują dane zbierane przez specjalistów e-commerce: Długo jeszcze nie powstanie w Polsce tak dobrze zorganizowana platforma łącząca bezpieczne zakupy z korzystną sprzedażą.

Allegro przoduje w zakresie posiadanego asortymentu, z co z wysyłką?

Dzięki współpracy Allegro oraz InPost sprzedawcy mogą zaproponować klientom naprawdę korzystną ofertę wysyłkową. Koszty są niższe przy płatnościach bezpośrednich, „z góry” i prezentują się następująco:

l Allegro Paczkomaty 24/7 InPost – 8,99 zł brutto,

l Allegro miniKurier24 InPost – 10,95 zł brutto (do 10 kg i sumie boków do 160 cm),

l Allegro Kurier InPost – 13,41 zł brutto (do 30 kg i sumie boków do 160 cm).

Jak widać, ceny są wyjątkowo konkurencyjne w porównaniu z innymi, równie dobrymi przewoźnikami. Ale to nie jedyna zaleta tego rozwiązania.

Usługa Allegro Kurier InPost pozwala na dwie formy wysłania paczek. Pierwsza zakłada dostarczenie jej bezpośrednio do Oddziału InPost i jest to opcja bezpłatna. Druga zakłada zamówienie kuriera w określone miejsce, wybranego w Managerze Paczek – i tutaj są opcje bezpłatnego nadania paczki, warto sprawdzić wcześniej, jakie mamy warianty. Przy dużej liczbie wysyłanych przesyłek, zwłaszcza paczek mini, ta opcja może przynieść sprzedającym spore oszczędności czasu i pieniędzy.

W przesyłkach pobraniowych, możliwości nadania prezentują się następująco:

l Allegro Paczkomaty 24/7 InPost za 12,49 zł,

l Allegro Kurier24 InPost za 15,87 zł,

l Allegro miniKurier24 InPost do 13,41 zł.

Co jest tutaj niezwykle istotne z punktu widzenia sprzedawcy Allegro? Przede wszystkim możliwość ubezpieczenia przesyłek pobraniowych do kwoty 5000 zł. Ale również inne udogodnienia:

l Jeśli sprzedajesz ze zwykłego konta to nie musisz przyjmować zwrotu w ramach odstąpienia od umowy, taki obowiązek dotyczy tylko sprzedawców firmowych,

l Dostawę Allegro InPost może udostępniać każdy sprzedawca, także prywatny,

l Faktury wystawia InPost.

Dostawa Allegro InPost poszerza możliwości zakupowe w platformie o naprawdę korzystne warianty wysyłki paczek. Warto zwrócić na nie uwagę, z różnych względów, ale przede wszystkim także z uwagi na aspekt oszczędności. Allegro systematycznie wprowadza udogodnienia dla sprzedawców i kupujących, warto je śledzić na bieżąco, by korzystanie z platformy było jeszcze przyjemniejsze!

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: