Co zabrać ze sobą do sanatorium?

  • 06.08.2019, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Co zabrać ze sobą do sanatorium?
Wybierając się do sanatorium, zazwyczaj długo zastanawiamy się co by ze sobą zabrać, ale w taki sposób, żeby walizka nie była zbyt ciężka. Ma to znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy zdani jesteśmy na transport publiczny. Zbyt ciężki bagaż może poważnie nadwyrężyć resztki zdrowia i tak już chorego człowieka. Dlatego też przed wyjazdem warto zrobić próbę pakowania.

Jakie ubrania zabrać?

 Oprócz skierowania do sanatorium i dowodu tożsamości bez których nie wpuszczą nas na teren ośrodka, warto zabrać odpowiednie ubranie. Istotne jest w jakiej porze roku przypada nasz turnus. Lato jest o tyle lepsze, że ubrania są lżejsze i można ich zabrać więcej. Natomiast zimą zabranie trzech swetrów może skutkować zapchaniem połowy walizki. Trzeba również pomyśleć o grubszym szlafroku i dodatkowej parze obuwia zimowego. Planując sanatoryjną garderobę, dobrze jest obmyślić poszczególne zestawy ubrań na każdą okazję. Najlepiej gdy wiele rzeczy do siebie pasuje. Wtedy uniknie się zabrania takich sztuk garderoby, które ani razu nie zostaną użyte. W niektórych przypadkach swobodnie można zrezygnować ze szlafroka na rzecz cienkiego dresu, który zakładać można w wielu sytuacjach. Wiele domów uzdrowiskowych jest tak prowadzonych, że pensjonariuszom nie grozi zmarzniecie nawet w miesiącach zimowych. Na dodatek zazwyczaj łazienka bywa w pokoju, wiec nie ma konieczności spacerowania w szlafroku po korytarzu.

 Do sanatorium dobrze jest zabrać nieprzemakające i wygodne obuwie do pieszych wędrówek. Dobra też będzie kurtka na niepogodę. Prawie zawsze przydaje się strój kąpielowy, klapki basenowe i czepek. Wiele ośrodków ma własne baseny i dodatkowo możliwość wybrania związanych z nimi zabiegów, na przykład gimnastyki w wodzie. Oprócz koniecznych przyborów toaletowych, dobrze wziąć dodatkowy ręcznik lub dwa. Niektóre ośrodki zapewniają komplet ręczników, jednak dodatkowe przydadzą się przy okazji korzystania z basenu lub kąpieli borowinowych. Jeżeli kuracjusz miewa kłopoty ze snem to dobrym wyjściem będzie zabranie ze sobą stoperów do uszu i opaski na oczy do spania.

Rzeczy najważniejsze

 Jadąc do sanatorium trzeba oczywiście zabrać leki, które są aktualnie używane oraz wszelką dokumentację medyczną, dotyczącą pobytu. Trzeba oczywiście zaopatrzyć się w odpowiednią ilość pieniędzy. Niektóre sanatoria pobierają dodatkowe opłaty za różne rzeczy i dobrze jest się zawczasu upewnić jakie sumy wchodzą w grę. Dodatkowo czasem płaci się za telewizję i za korzystanie z wifi. Dodatkowo kuracjusz zazwyczaj płaci za dostępne rozrywki, które oferowane są na miejscu, a także czasami za podwyższony standard pokoju lub pokój 1-osobowy.

 Nie warto za to zabierać ze sobą książek do czytania. Papier waży swoje a są duże szanse, że ani razu do żadnej nie zajrzymy. Na dodatek niektóre ośrodki dysponują dobrze zaopatrzonymi bibliotekami. To samo tyczy wszelkich czasopism. Zazwyczaj na miejscu można kupić takie same gazety jak wszędzie.

 W przypadku dostępu do internetu dobrze mieć ze sobą notebooka lub tablet. W przypadku nudnych wieczorów będzie można odbierać wieści ze świata lub czytać książki w formacie pdf. Natomiast zawsze przydadzą się przybory do szycia i kilka dodatkowych guzików.

Po więcej informacji zapraszamy na https://zycieseniora.com/podroze/zabrac-sanatorium-porady/

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: