Dynamiczny rynek biur w Trójmieście

  • 07.08.2019, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Dynamiczny rynek biur w Trójmieście
Trójmiasto wielu osobom kojarzy się głównie z turystyką. Wyjazd nad polskie morze z pewnością pozwala się zrelaksować i stanowy doskonały sposób na spędzenie urlopu. Jak się jednak okazuje, prężnie rozwija się tu nie tylko turystyka, ale cały sektor biznesowy, a coraz więcej przedsiębiorców decyduje się otworzyć swoje biuro w Gdyni lub Gdańsku. Skąd tak duże zainteresowanie tą lokalizacją?'

Trójmiasto stawia na firmy

Zgodnie z szacunkami, w 2021 roku w Trójmieście ma znajdować się łącznie ponad milion m2 powierzchni biurowej. Wszystko to za sprawą rosnącego popytu. Dane z ostatnich lat pokazują, że inwestorzy coraz chętniej wybierają Trójmiasto na siedzibę swoich firm. Dużym zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza biura do wynajęcia Gdynia. Jaki jest powód tego stanu rzeczy? Wszystko to dzięki prężnie rozwijającemu się rynkowi pracy oraz stosunkowo dobrych zarobach. Co więcej, Trójmiasto oferuje także ogromne możliwości edukacyjne, a mnóstwo osób, które przyjeżdżają tu na studia, decyduje się później kontynuować swoją karierę właśnie w Gdańsku lub w Gdyni. Biuro Gdynia to jednocześnie dostęp do ciekawej oferty kulturalnej czy dobrze zorganizowanej komunikacji. Nie dziwi więc, że tak dużo młodych osób chce tu pracować. Pracodawcy dostrzegli tę zależność, dlatego chętnie przenoszą tu swoje siedziby. Nowoczesne biurowce Gdynia to dowód na to, że nie brakuje zainteresowanych otwarciem firmy w Trójmieście. 

Rynek biurowy - prężny rozwój

Nowoczesna przestrzeń biurowa to jeden z istotnych czynników, który przyciąga najlepszych pracowników. Duże firmy i korporacje doskonale zdają sobie sprawę, że lokalizacja biura jest niezwykle ważna, podobnie jak jego wyposażenie. Z tego względu najwięksi rynkowi gracze inwestują w biurowce atrakcyjne pod względem architektonicznym, a właśnie takie coraz częściej budowane są w Trójmieście. Za przykład podać można, chociażby Olivia Business Centre. Jest to najwyższy biurowiec w tej części Polski, który wynajmuje Energa i Amazon. Tego typu inwestycji ma być coraz więcej. Biuro z widokiem na morze to bez wątpienia marzenie wspólne dla wielu osób. Dlaczego zatem go nie zrealizować? Trójmiasto to świetna odskocznia od zatłoczonej stolicy, która oferuje jednocześnie piękne widoki i odpoczynek. Nie lada zaletę stanowi także bliskość naszych zachodnich sąsiadów.

Wydaje się, że Trójmiasto w ostatnich latach bardzo zyskało w oczach inwestorów. Pozostaje obserwować, jak będzie rozwijać się rynek biurowy w tej części Polski.

Grupa Tipmedia
--- Materiał partnera ---
Podziel się: