Odbudowa kolagenu i elastyny przy pomocy zabiegów medycyny estetycznej - Dermapen

  • 01.08.2019, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Odbudowa kolagenu i elastyny przy pomocy zabiegów medycyny estetycznej…
Kolagen nazywany jest budulcem skóry i sprzymierzeńcem młodości. Ale rezerwy tego białka w ludzkim ciele są niestety wyczerpane. Po urazach skóra ma zdolność regeneracji, pomagają jej w tym kolagen i elastyna, czyli włókna białkowe, które krzyżują się w różnych kierunkach. Ta struktura zapewnia silne ujędrnienie i odmłodzenie skóry.

Dlaczego kolagen i elastyna są tak bardzo potrzebne?

Kolagen jest głównym białkiem tkanki łącznej, które stanowi prawie jedną trzecią całkowitej masy białka w ciele. Składa się z aminokwasów, wśród których dominują glicyna, prolina, lizyna, hydroksyprolina i hydroksylizyna. Przedostają się do organizmu wraz z jedzeniem. Mistrzem w ich dostawie jest czerwone mięso (wołowina, wątroba), a niewielka ich część pochodzi z produktów mlecznych. Jeśli chodzi o żywność, białko rozkłada się na aminokwasy, po czym jest przenoszone w organizmie i włączane w procesy resyntezy kolagenu. Przyjmowanie aminokwasów podczas posiłków jest warunkiem utrzymania napięcia naczyniowego, zdrowych narządów wewnętrznych i pięknego wyglądu skóry.

Ale nie tylko skóra ma kolagen: zębina, więzadła, ścięgna, rogówka, ciało szkliste, kapsułka soczewki oka, chrząstka, ściany naczyń krwionośnych, ściany jelit, mięśnie również składają się z tej rodziny białek. Im więcej włókien w danym materiale, tym większa jest jego wytrzymałość. Starzenie kolagenu zachodzi identycznie we wszystkich tkankach, ale najczęściej jest zauważalne w skórze właściwej. Z wiekiem jego zmiany strukturalne są nieuniknione: przerzedzenie, zmniejszenie liczby fibroblastów, a także włókien kolagenu i elastyny, zmniejszenie liczby i wielkości naczyń krwionośnych. Wszystko to jest bezpośrednią drogą do utraty elastyczności skóry oraz pojawienia się zmarszczek.

Jak nadrobić utratę kolagenu i elastyny?

Cząsteczka kolagenu jest bardzo duża, podobnie jak kwas hialuronowy odnosi się do polimerów. Ten rozmiar nie przenika przez naskórek, więc nie można traktować kosmetyków, jako panaceum na brak kolagenu w skórze. Niemniej jednak taką pielęgnację stosuje się, aby utworzyć warstwę ochronną, która zapobiega utracie nawilżenia skóry. Efekt nawodnienia pojawia się natychmiast, co jest niezbędne po peelingu, a także u osób z atopowym zapaleniem skóry, wypryskami, łuszczycą. Najbardziej skuteczne sposoby uzupełnienia kolagenu i elastyny w skórze zapewniają zabiegi medycy estetycznej, które przywracają prawidłowy poziom tych składników.

Techniki iniekcji kolagenu

Istnieją metody iniekcji w celu uzupełnienia zapasów kolagenu. Preparaty go zawierające nie kompensują niedoboru tego białka, ale stymulują syntezę komórek tkanki łącznej własnego kolagenu.Takie preparaty wstrzykuje się do środkowej warstwy skóry trzy do pięciu razy, w odstępie trzech tygodni. Przed użyciem kosmetolog musi przeprowadzić test alergiczny, aby wykluczyć reakcję alergiczną na kolagen. U osób po 40 roku życia zaleca się powtórzenie cyklu zabiegów po sześciu miesiącach.

Mikronakłuwanie skóry Dermapen w celu odbudowy kolagenu i elastyny

Zabieg Dermapen jest wykonywany za pomocą bardzo cienkich i niewywołujących reakcji alergicznych igieł, które wibrują, tworząc małe pionowe kanaliki w skórze. Mikronakłuwanie jest, więc łatwo kontrolowane przez kosmetologa i jest znacznie łagodniejsze niż inne terapie. Powstałe w wyniku zabiegu mikrourazy skóry stymulują produkcję kolagenu i elastyny, dwóch najważniejszych składników skóry, odpowiedzialnych za jej wytrzymałość i elastyczność. Wykorzystywane są naturalne zdolności organizmu do fizjologicznego wytwarzania kolagenu.

Ze względu na ruch igieł skóra jest równomiernie nakłuwana. Poprzez powstałe nakłucia preparat przenika do głębszych warstw skóry i rozpoczynają się procesy aktywacji w skórze. Ponadto z powodu urazu skóry rozpoczyna się wzmocniona odbudowa i odnowa skóry, dzięki czemu uzyskuje się efekt liftingu i wygładzenia skóry. Igły tworzą kanały w skórze, co zapewnia penetrację ponad 80% produktu w głąb skóry (podczas normalnego stosowania wchłania się tylko 3-5% produktu), co nasyca komórki skóry niezbędnymi substancjami.

Mikronakłuwanie frakcyjne skóry umożliwia wprowadzanie takich substancji jak: koktajle mezoterapeutyczne, preparaty na bazie kwasu hialuronowego, osocze bogatopłytkowe, preparaty zawierające krzemionkę i aminokwasy.

Wskazania do zabiegu Dermapen:

•   Pigmentacja i matowa skóra

•   Zmarszczki

•   Szorstkość skóry

•   Zwiotczała skóra

•   Drugi podbródek

•   Rozstępy i trądzik

•   Rozszerzone pory i tłusta skóra

•   Stan zapalny skóry.

Czego można się spodziewać po mikronakłuwaniu skóry Dermapen?

Mikronakłuwanie skóry stymuluje produkcję kolagenu i elastyny w skórze, prowadzi do pogrubienia skóry właściwej. To z kolei sprawia, że skóra jest gładsza, jędrniejsza i bardziej świeża. Małe i średnie zmarszczki zostają wygładzone, skóra napięta, następuje wygładzenie i spłaszczenie blizn i rozstępów, redukcja cellulitu i przebarwień. Zabieg kosmetologiczny stosuje się na twarzy, szyi, dekolcie, ramionach, brzuchu i biodrach. Trwały efekt mikronakłuwania można zaobserwować po zakończeniu terapii. Wynika to z faktu, że tworzenie się kolagenu i elastyny w skórze wymaga czasu, efekt zabiegu osiągany jest w ciągu miesiąca po ostatnim zabiegu w cyklu. Zabiegi aparatem Dermapen wykonywane są m.in. w klinice Soft Skin (softskin-clinic.pl/medycyna-estetyczna/).

Zastosowanie kwasu hialuronowego do mikronakłuwania Dermapen

Kwas hialuronowy to naturalny produkt, który jest w szczególności częścią tkanki łącznej i płynów biologicznych ludzkiego organizmu. Jako składnik skóry bierze udział w regeneracji komórek, odpowiada za utrzymanie równowagi wodnej i elastyczności skóry. Tak, więc jedna cząsteczka kwasu hialuronowego mieści do 500 cząsteczek wody, chroniąc w ten sposób skórę przed utratą wilgoci i przedwczesnym starzeniem. W końcu pojawienie się zmarszczek wskazuje przede wszystkim na zmniejszenie ilości kwasu hialuronowego w skórze. Można zrekompensować tę utratę, wprowadzając do skóry lek młodości, kwas hialuronowy. Mikronakłuwanie Dermapen wykorzystuje kwas hialuronowy w postaci roztworu żelu, który nakłada się na skórę podczas zabiegu i natychmiast zaczyna on pełnić swoje funkcje.

 

 

 

Soft Skin Dermaclinic

ul. Dąbrowskiego 32/1u

50-457 Wrocław

Tel. 48 512 822 207

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: