Dobry prawnik – w poszukiwaniu skutecznej współpracy biznesowej

  • 08.10.2019, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Dobry prawnik – w poszukiwaniu skutecznej współpracy biznesowej
Prowadzenie firmy wymaga współpracy ze specjalistami z różnych dziedzin. Dotyczy to zarówno kwestii marketingowych, jak i prawnych. Dlatego warto rozejrzeć się w poszukiwaniu dobrego prawnika. Co to znaczy?

Dobry prawnik – jakie cechy go wyróżniają?

Kryteria te będą różnić się w zależności od naszego charakteru i oczekiwań względem drugiego człowieka. Są jednak kwestie, które w każdym przypadku będą bardzo istotne. Najważniejsza będzie oczywiście dziedzina prawa, w której dany prawnik się specjalizuje. Jeśli będzie ich zbyt wiele, to może okazać się, że nie będzie to na tyle szczegółowa wiedza, by prawnik mógł dobrze poprowadzić daną sprawę. Poza tym prawo nieustannie ewoluuje i wymaga nieustannego śledzenia wszelkich zmian. Dlatego dobrym wskaźnikiem będzie liczba spraw zbliżonych do naszej, które poprowadził dobry prawnik. Wiedza praktyczna jest w takim przypadku nieoceniona. Szukajmy więc prawnika, który będzie specjalizował się w wąskich dziedzinach prawa. Nie bez znaczenia będzie także podejście do klienta. Jest to szczególnie ważne we współpracy biznesowej, gdzie dostępność oraz szybka reakcja są bardzo kluczowe. 

Dobry prawnik w relacjach biznesowych

Taka osoba musi też być dobrym mediatorem. Jego praca może bowiem nie tylko ochronić klienta przed błędami prawnymi, ale także pomóc w rozwoju biznesu. Może bowiem wskazać sposoby radzenia sobie z konfliktami, sytuacjami kryzysowymi, czy ryzykiem inwestycyjnym. Dobry prawnik będzie konstruował umowy między naszą firmą a kontrahentem w taki sposób, by uniknąć nieuczciwej konkurencji. W ten sposób zabezpieczy nasz biznes przed ewentualnymi karami, które mogłyby zostać nałożone w przypadku źle zapisanych umów. Dobry prawnik będzie też porozumiewał się z nami na stopie partnerskiej. Jednego z nich znajdziesz tutaj http://www.kancelaria-ciesielski.pl. Dzięki temu nie będziemy mieli problemów z komunikacją, a każda ze stron będzie mogła wysuwać swoje propozycje. Nie musimy także martwić się o koszty takiej obsługi prawnej. Dobry prawnik będzie oferował bowiem kilka sposobów płatności. Może to być chociażby stawka godzinowa lub ryczał za obsługę prawną. Wybierzemy więc tę, która będzie dla nas bardziej opłacalna. Oferty kancelarii możemy bez problemu sprawdzić w Internecie. To doskonały sposób na przeprowadzenie wstępnej selekcji. Jednak spotkanie z prawnikiem twarzą w twarz będzie tu najważniejsze. Współpracy z prawnikiem nie ma też sensu odkładać w czasie. Im wcześniej ją nawiążemy, tym lepiej dla nas i naszej firmy.

Grupa Tipmedia
Materiał partnera
Podziel się: