Jak uchronić się przed włamaniem?

  • 18.10.2019, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Jak uchronić się przed włamaniem?
Zabezpieczenie naszego dobytku jest kwestią szalenie ważną, zwłaszcza w dzisiejszych niespokojnych czasach. Włamywacze co chwila wpadają na coraz to nowsze sposoby zdobycia cudzej własności. Jeśli przyjrzeć się ich działaniom, można spostrzec coś w rodzaju modus operandi: zawsze najpierw sprawdzają okolicę, zyskują zaufanie miejscowych, a następnie kradną. Jeżeli więc dowiemy się od sąsiadów, że ktoś interesuje się naszą okolicą, a przy tym naszym domem, powinniśmy się mieć na baczności.

Zabezpieczenie domu przed kradzieżą jest dość proste. Trzeba przede wszystkim zainwestować w montaż alarmów (Kraków jest miastem, w którym znajdziemy firmy zajmujące się takimi sprawami, na przykład tą: https://im-puls.pl/alarmy/). Ale warto również rozważyć inne środki ostrożności, niekiedy oczywistych, a niekiedy takich, na które początkowo byśmy nie wpadli. Montaż systemów alarmowych to jedno, ale czy ktokolwiek z nas pamięta o tym, żeby uprzedzać dzieci o tym, żeby nie mówiły, jakie sprzęty znajdują się w domu? Kraków to duże miasto i znajdziemy tu – niestety – także amatorów cudzej własności, a oni chętnie ciągną za język gadatliwych najmłodszych.

Starajmy się nie trzymać gotówki w domu – miejsce pieniędzy jest w banku. Nie tylko dlatego, że papierowa ich wersja może ulec zniszczeniu, ale także dlatego, że jest łatwym łupem dla złodzieja. Jeżeli musimy je tam trzymać, zainwestujmy w sejf, który następnie dobrze ukryjemy. W tym samym miejscu możemy trzymać również biżuterię i papiery wartościowe.

Nie daj złodziejowi szansy

Stary pomysł z zostawianiem klucza pod wycieraczką nie jest najrozsądniejszy – to pierwsze miejsce, do którego zajrzy potencjalny włamywacz. Nie powinniśmy również wieszać klucza na sznurku i dawać go dzieciom, bo istnieje szansa, że ktoś im go zerwie – niech dziecko trzyma po prostu takie rzeczy przy sobie. Alarmu nie zastąpi również posiadania psa, czworonoga łatwo jest bowiem oszukać, a wyszkolenie go do ochrony zajmie znacznie więcej czasu niż montaż systemów alarmowych.

Jeżeli bardzo się obawiamy, warto zainwestować w monitoring, na przykład taki, jak oferuje ta firma: https://im-puls.pl/ - od razu zajmą się oni montażem. Dzięki kamerom będziemy świadomi tego, co dzieje się w naszej okolicy, czym pomożemy nie tylko sobie, ale również sąsiadom. Jest to bardzo polecana opcja również dla przedsiębiorstw, pozwala to na sprawdzanie, czy pracownicy są wobec nas w stu procentach uczciwi. Montaż monitoringu w Krakowie jest rzeczą naprawdę tanią.

Pamiętajmy również o tym, żeby nie wpuszczać do domu nieznajomych osób, które mówią, że chcą na przykład szklanki wody – picie możemy im przynieść przed drzwi. Jeżeli naprawdę są potrzebujący, to z pewnością nie poczują się urażeni naszym środkiem ostrożności.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: