Hossa
Hossa
Hossa

Obóz Jeździecki Dla Dzieci Nad Morzem - Lato 2018

  • 20.06.2018, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Obóz Jeździecki Dla Dzieci Nad Morzem - Lato 2018

Kolonie konne dla dzieci - aktywne wakacje nad morzem

Każdy z rodziców w związku ze zbliżającym się końcem roku szkolnego, poszukuje miejsca, gdzie mógłby wysłać swoje pociechy na wakacje. Czasu już coraz mniej, a liczby miejsc na zorganizowanych obozach czy koloniach wcale nie przybywa.

W dzisiejszym artykule postaramy się zaprezentować możliwość spędzenia turnusu wakacyjnego w towarzystwie koni. Nie jest to oferta przeznaczona wyłącznie dla pasjonatów tych zwierząt. Dzieci, które nie miały nigdy styczności z lekcjami jazdy konnej na pewno będą mile zaskoczone. Nad prawidłowym przebiegiem lekcji jazdy zawsze czuwają przeszkoleni nauczyciele, którzy dobierają poziom zajęć do poziomu grupy.

Obozy jeździeckie typu wakacje w siodle to doskonała alternatywa dla tradycyjnych kolonii nad morzem.

W nauce jazdy konnej ważne jest zachowanie równowagi

Wybór wakacji w siodle

Dzieci poprzez kontakt ze zwierzętami uczą się odpowiedzialności. Zajęcia nie polegają tylko i wyłącznie na samej jeździe. W ich skład zazwyczaj wchodzi odpowiednie przygotowanie konia, karmienie czy czesanie. Dla niektórych tak bliski kontakt ze zwierzęciem może być czymś zupełnie nowym. Dzieci, które korzystają z lekcji konnych w rodzinnym mieście, mogą od nauczycieli nauczyć się nowych sposobów odpowiedniej pielęgnacji sierści.

Dzieci z reguły uwielbiają kontakt ze zwierzętami, dlatego warto zaproponować im, możliwość skorzystania z takiej formy spędzenia wakacji.

Obozy trwają przeważnie tydzień lub dwa i w ich trakcie program poza nauką jazdy konnej może się znacząco różnić. Oferta tego typu obozów położonych nad morzem to dodatkowy atut do skorzystania. To połączenie najczęściej wybieranego kierunku wakacyjnego, jakim jest Polskie morze wraz z możliwością spędzania czasu ze zwierzętami.

Różnice w programie kolonii konnych

Jeśli nasze dziecko dopiero chce zacząć swoją przygodę z jeździectwem, to kolonie oferują taką możliwość. Dzieci podzielone są ze względu na swoje umiejętności na odpowiednie grupy. Program zajęć różni się w zależności od poziomu całej grupy i może zawierać techniki wymagające większego doświadczenia w pracy z końmi. Podział na kilka grup jest najłatwiejszy do odpowiedniego dostosowania zajęć. Każdy z jej uczestników będzie miał możliwość, przyswojenia nowych umiejętności.

Wakacje w siodle to miejsce na naukę lub doskonalenie techniki jazdy konnej

Grupy początkujące

Tutaj zajęcia zaczynają się od nauki obchodzenia się z końmi. Jest to podstawowa umiejętność, którą trzeba przyswoić przed rozpoczęciem dalszego szkolenia przyszłych jeźdźców. Ważnym elementem oswajającym dzieci w kontakcie ze zwierzętami jest nauka ich prawidłowego czyszczenia. Przez codzienną pielęgnację zwierzęcia dziecko nawiązuje więź ze zwierzęciem. Ma to ogromny wpływ na jego rozwój psychiczny.

Czas na naukę pod okiem doświadczonych trenerów. To oni nauczą prawidłowej techniki wsiadania i schodzenia z siodła. Przewidziana jest również jazda przy wykorzystaniu podstawowych technik. Przy nauce każdy z koni prowadzony jest na długiej linie przez nauczyciela. Wykorzystanie do nauki lonży zapewnia dużą kontrolę nad zwierzęciem, to najczęściej stosowana technika dla początkujących jeźdźców. Po nauce podstawowych technik następuje przyswajanie innych stylów.

w zależności od poziomu grupy, instruktorzy dobierają odpowiednie zajęcia

Grupy zaawansowane

Tutaj rola trenerów polega na doskonaleniu już posiadanych umiejętności jeździeckich. Często dzieci obeznane już świetnie w podstawowych czynnościach mogą nauczyć się nowych technik, których nie były uczone w swojej szkółce jeździectwa. Można doskonalić wszystkie techniki jazdy, zwraca się uwagę na odpowiednie ułożenie ciała.Odpowiednie zachowanie balansu ma kluczowy wpływ na prawidłową technikę jazdy.

Możliwość jazdy w terenie, którą oferują kolonie, nie zawsze dostępna jest w rodzinnych miastach uczestników. Może to okazać się doskonałą możliwością do poznania swoich umiejętności przez uczestników.

Dla osób, które świetnie radzą sobie z jazdą w siodle, najczęściej dostępna jest możliwość nauki lub doskonalenia jazdy na oklep. Jest to zdecydowanie trudniejsza technika wymagająca zachowania równowagi i odpowiedniego ułożenia ciała podczas wsiadania i całej jazdy.

Jeśli dziecko stara się o uzyskanie odznaki, wydawanej przez Polski Związek Jeździectwa, to istnieje możliwość przygotowania, do jej zdobycia. Nauczyciele pomogą w wypracowaniu odpowiednich umiejętności koniecznych do zdobycia odznaki.

Pozostałe atrakcje na obozach konnych

Konie to żywe istoty i jak wszystkie zwierzęta również potrzebują odpoczynku. Dlatego dla uczestników kolonii przygotowywane są dodatkowe atrakcje dopasowane do ich wieku. Dla dzieci, które mieszkają w dużych miastach, będą to czynności, z którymi mogły wcześniej nie mieć do czynienia. Przykładem mogą być ogniska rozpalane w ciepłe, letnie wieczory.

Grupowe spędzanie czasu oraz zacieśnienie więzi między obozowiczami to doskonałe efekty takich atrakcji. Wszelkiego rodzaju gry i zabawy na świeżym powietrzu to sposób na poprawę zdrowia i odporności dzieci. Bliskość morza co za tym idzie, odpowiednia nasycenie jodu w powietrzu, wpływa na rozwój naszego dziecka. Wszelkiego rodzaju zabawy i dyskoteki również pozwalają lepiej nawiązać nowe znajomości. Czasem powstają z tego przyjaźnie trwające przez długie lata.

Ze względu na wybranie obozów w miejscowościach nadmorskich, organizowane są wyjścia na kąpieliska pod opieką dorosłych. Jest to świetna forma relaksu dla dzieci

Podsumowanie

konie na koloniach mają spokojny charakter

Warto skorzystać z oferty wczasów w siodle nad morzem. Jest to doskonały wybór zarówno dla dzieci, które mają doświadczenie w pracy z końmi, jak i tych, które wcześniej nie były nigdy w szkółce jeździeckiej. Obozy jeździeckie podzielone na odpowiednie grupy. Daje to możliwość podziału na grupy ze względu na posiadane przez dzieci umiejętności.

Profesjonalni nauczyciele pozwolą doskonalić zarówno podstawowe techniki, jak i te wymagające doskonałych zdolności jazdy w siodle. Dzieci uczą się zarówno odpowiedniego zachowania w stosunku do zwierząt, jak i nawiązują nowe znajomości a czasem nawet przyjaźnie. Dodatkowe atrakcje dostarczane przez organizatorów to możliwość spędzenia czasu na świeżym powietrzu przez dzieci. Obozy jeździeckie to doskonały wybór dla każdego dziecka bez względu na jego wcześniejsze doświadczenie.

Grupa Tipmedia
Podziel się: