Medical Tczew
Medical Tczew
Medical Tczew

Szampon samochodowy – niezbędny do utrzymania czystego auta

  • 11.07.2018, 16:00
  • Grupa Tipmedia
Szampon samochodowy – niezbędny do utrzymania czystego auta
Każdy mężczyzna ma w łazience szampon do włosów. Jednak nie każdy trzyma w garażu szampon samochodowy. A jest on niezbędnym narzędzie, które pozwoli nam utrzymać auto w dobrym stanie wizualnym. Oprócz niego przydadzą się również woski samochodowe i powłoki ochronne.

Czyste auto to bezpieczne auto

W powyższym twierdzeniu nie ma ani grama nieprawdy. Każdy, kto choć trochę zna się na samochodach wie, że czyste auto to nie tylko wyższy komfort jazdy, ale i bezpieczniejsza podróż. Brudne szyby, światła czy błoto na nadkolach to tylko niektóre z nich. Brud nie tylko wpływa na komfort jazdy, ale i wysokość mandatu. Za jazdę brudnym autem grozi nam mandat w wysokości od 20 złotych do nawet 500 złotych. Dlatego, jeżeli masz taką możliwość, myj samochód własnoręcznie, wyposażony w szampon samochodowy. A jeżeli chcesz o niego zadbać bardziej, przyda się wosk samochodowy oraz montaż powłoki ochronnej.

Szampon samochodowy – podstawowe narzędzie pracy

Jeżeli należysz do grona fanów motoryzacji, z pewnością wiesz, czym jest auto detailing. Doskonale zdajesz sobie również sprawę, że mycie samochodu na myjni bezdotykowej nie ma wiele wspólnego z dokładnością i skutecznością. Dlatego sam podejmujesz się tego zadania mając w ręku szampon samochodowy i inne narzędzia. Sprawdź w tym miejscu, jaki szampon samochodowy najlepiej kupić. Szczególnie, że wybór odpowiedniego szamponu w auto detailingu jest niezwykle ważny. Kupno budżetowego szamponu jest dobre dla osób, które chcą widzieć efekt, ale jeżeli zależy ci na najwyższej jakości mycia, musisz sięgnąć po szampon samochodowy z górnej półki.

Woski samochodowe – jaki wybrać?

Naturalnie samo mycie auta nie wystarczy na dłuższą metę. Dlatego niezbędne będzie skorzystanie z wosku, który sprawi, że nasze auto zyska nowy blask. Najlepsze woski samochodowe znajdziesz pod tym linkiem. Możesz wybrać jeden z dwóch rodzajów wosku, Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcesz osiągnąć i jakim sprzętem dysponujesz. Wosk w płynie to dobre rozwiązanie, gdy potrzebujesz połysku „na cito”. Nie jest on zbyt długotrwały, jednak w „awaryjnych” sytuacjach lub przy sprzedaży auta spełni swoją funkcję. Z kolei wosk syntetyczny to preparat, który jest o wiele bardziej efektywny i utrzymuje swoje właściwości przez dłuższy okres. Jednak jeżeli chcesz, by lakier nie tylko dobrze wyglądał, ale i był odporny, powinieneś dowiedzieć się, czym są powłoki ochronne. Chronią one lakier przed m.in. zarysowaniami, działaniem soli drogowej, uszkodzeniami mechanicznymi czy promieniowaniem UV.

Grupa Tipmedia
Podziel się: