Piątek, 12 sierpnia 2022 07:38
WAŻNE!

Jak dbać o kalosze?

  • 04.10.2018 12:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Jak dbać o kalosze?

 

Chyba każdy ma w swoim domu kalosze. De facto, są tak ważną częścią naszego życia, szczególnie jesienią czy wiosną, iż ciężko nie docenić komfortu jaki zapewniają. Dlatego tak ważne jest, abyśmy dbali o nasze kalosze, aby były czyste i dobrze utrzymane, służąc jak najlepiej, jak najdłużej. Tym bardziej, że dbanie o buty może prowadzić do ich trwałości nawet dłuższej niż to, czego się spodziewamy.

 

Oto mini przewodni na temat tego, jak czyścić i konserwować swoje kalosze.
 

Gumowe kalosze – jak o nie zadbać?


Gumowe kalosze są dość łatwe do czyszczenia i konserwacji. Nawet są dostępne gotowe zestawy do ich pielęgnacji. Jeśli jednak nie masz tych zestawów lub masz standardową, a nie markową parę kaloszy, to utrzymanie gumowców w nieskalanej kondycji jest jak bułka z masłem.

 

Po każdym użyciu:

 

  • Użyj czystej szmatki nasączonej ciepłą wodą, aby zetrzeć wszelkie błoto lub trawę, które mogły się przyczepić do ich powierzchni.

  • Zacznij od góry i idź w dół, ignorując w tym pierwszym kroku wszystko, co jest trudniejsze do usunięcia.

  • Następnie połącz 1 litr ciepłej wody i łyżkę płynu do mycia naczyń, weź kolejną, czystą ściereczkę i zacznij wycierać but z góry do dołu mocnymi, kolistymi ruchami.

  • W przypadku podeszew użyj miękkiej szorującej szczotki.


Należy jednak uważać, aby nie pocierać zbyt mocno, bo może to uszkodzić ich strukturę. Pamiętaj, aby również płukać całą ciekłą mieszankę, w przeciwnym razie kalosze mogą stać się śliskie i niebezpieczne.

 

Pielęgnacja kaloszy – dodatkowa wskazówka dla bardziej wymagających


Możesz nawet użyć starej szczoteczki do zębów (oczywiście czystej) do wyczyszczenia podeszwy w jej rowkach. To świetnie nadaje się do usuwania brudu z małych pęknięć i pęknięć, dzięki czemu będziesz mieć absolutną pewność, że Twoje kalosze dobrze wyglądają i naprawdę są czyste. Podstawą trwałości kaloszy jest jednak ich dobra jakość – na stronie manwoman.co możesz znaleźć gumowce, z których konserwacją na pewno nie będziesz mieć żadnych, nawet najmniejszych problemów.

 

--- Artykuł sponsorowany ---