Wtorek, 9 sierpnia 2022 03:01
WAŻNE!
Reklama
Reklama
Reklama

Turystyka

Grand Prix Jarmarku św. Dominika 2022 przyznane!
Grand Prix Jarmarku św. Dominika 2022 przyznane!

Rozstrzygnięto konkurs o Grand Prix Jarmarku św. Dominika. To coroczne prestiżowe wyróżnienie dla najlepszych stoisk, wybieranych w dwóch kategoriach: Dobry Smak i Dobry Pomysł. Konkurs przeznaczony jest dla Wystawców Jarmarku św. Dominika 2022, a jego celem jest wyłonienie najlepszej, najatrakcyjniejszej oferty, produktu prezentowanych podczas Jarmarku, w kategoriach Dobry Smak i Dobry Pomysł. Laureaci nagrody głównej GRAND PRIX w każdej kategorii, otrzymają okolicznościową statuetkę, dyplom oraz nagrodę w formie voucheru o wartości 5.000 PLN brutto do wykorzystania na zakup stoiska w kolejnej edycji Jarmarku św. Dominika.

01.08.2022 09:15
[WIDEO] 762. Jarmark św. Dominika.  Kupuj, targuj, poszukuj UNIKATOWYCH skarbów!
[WIDEO] 762. Jarmark św. Dominika. Kupuj, targuj, poszukuj UNIKATOWYCH skarbów!

JARMARK ŚW. DOMINIKA – w Gdańsku od 1260 roku! Tu się kupuje, targuje, poszukuje skarbów i znajduje piękne kadry do pamiątkowych fotografii. Wokół słychać różne języki, mieszają się tradycje i obyczaje. Jest gwarnie i barwnie, prawie wszędzie coś się dzieje. Oto słynny na cały świat Jarmark św. Dominika!

22.07.2022 09:37
Zachowaj bezpieczeństwo podczas upałów i nad wodą. Policja radzi i ostrzega
Zachowaj bezpieczeństwo podczas upałów i nad wodą. Policja radzi i ostrzega

Przez Polskę przechodzi fala upałów. Ciepłe dni sprzyjają spędzaniu wolnego czasu nad wodą. Woda, nawet ta pozornie najspokojniejsza, w jednej chwili może stać się niebezpiecznym, groźnym żywiołem, dlatego tak ważne są zasady bezpiecznego zachowania się nad wodą. Policjanci przypominają o konieczności zachowywania podstawowych zasad ostrożności i rozwagi oraz ostrzegają, że taka pogoda jest bardzo niebezpieczna, zwłaszcza dla dzieci, seniorów i zwierząt.

21.07.2022 14:28
Chojniccy policjanci patrolują kąpieliska na terenie powiatu.
Chojniccy policjanci patrolują kąpieliska na terenie powiatu.

Chojniccy policjanci na kąpieliskach powiatu apelują o rozwagę, przypominaj że woda to żywioł który nie wybacza błędów. W ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą", jak również akcji „Bezpieczne Wakacje", funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach podczas codziennych patroli prowadzą cykliczne kontrole kąpielisk. Mundurowi sprawdzają zarówno strzeżone kąpieliska, jak i tzw. dzikie plaże. Funkcjonariusze apelują o rozważny wypoczynek nad wodą.

21.07.2022 13:39
Nowy kawałek ścieżki rowerowej w Rumi
Nowy kawałek ścieżki rowerowej w Rumi

Kilka tygodni temu zakończyła się budowa blisko 1,5-kilometrowej bitumicznej ścieżki rowerowej biegnącej wzdłuż ul. Żołnierzy I Dywizji Wojska Polskiego w Rumi. Warta ponad 4,4 mln zł inwestycja została sfinansowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego oraz Urząd Miasta Rumi. Nową nawierzchnię przetestowali wspólnie marszałek Mieczysław Struk, burmistrz Michał Pasieczny oraz lokalni miłośnicy dwóch kółek.

20.07.2022 15:36
Ruszyły zapisy na 8. Powiślańsko-Kociewski Rajd Rowerowy
Ruszyły zapisy na 8. Powiślańsko-Kociewski Rajd Rowerowy

Już po raz ósmy Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE przy współpracy z Powiatem Tczewskim, który dofinansował wydarzenie, Gminą Gniew oraz Miastem Kwidzyn organizuje Powiślańsko-Kociewski Rajd Rowerowy, który odbędzie się w niedzielę 24 lipca.

15.07.2022 11:10
Promy Stena Line od czerwca kursują z nowego terminalu przy ul. Polskiej w Gdyni
Promy Stena Line od czerwca kursują z nowego terminalu przy ul. Polskiej w Gdyni

Od 17 czerwca promy Stena Line kursują z nowego publicznego terminalu promowego przy ul. Polskiej 4 w Gdyni. W pierwszy rejs z nowego terminalu wypłynął statek „Stena Spirit”.

22.06.2022 11:15
Festyn przy plaży miejskiej promujący bezpieczne wakacje
Festyn przy plaży miejskiej promujący bezpieczne wakacje

W poniedziałek policjantka z Komisariatu Policji w Gdyni – Śródmieściu zorganizowała festyn dla dzieci, który odbywał się przy plaży miejskiej. Do udziału w imprezie zaprosiła funkcjonariuszy Straży Pożarnej, Straży miejskiej oraz ratowników medycznych. Uczestnicy pikniku z dużym zainteresowaniem wysłuchali porad prewencyjnych mówiących o elementarnych zasad bezpieczeństwa w domu, szkole i podczas nadchodzących wakacji.

15.06.2022 12:32
Bezpłatna pomoc prawna dostępna w Gdańsku także dla turystów
Bezpłatna pomoc prawna dostępna w Gdańsku także dla turystów

Nie tylko mieszkanki i mieszkańcy, ale też osoby odwiedzające Gdańsk mogą skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, poradnictwa obywatelskiego wraz z mediacją. To wsparcie świadczą: Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku oraz organizacje pozarządowe. Bezpłatne poradnictwo prawne dostępne jest dla każdej osoby, której nie stać na odpłatną wizytę u prawnika. Ze specjalistami można się skonsultować bezpośrednio w punktach świadczących tę pomoc, telefonicznie i poprzez email. W każdym przypadku obowiązują zapisy na porady, w dni powszednie pod numerem tel. 58 342 31 88 (w godz. pracy gdańskiego MOPR) lub email: [email protected] Można się również zarejestrować przez formularz na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości.

13.06.2022 10:58
Wejście na plażę Stogi - rozstrzygnięto konkurs
Wejście na plażę Stogi - rozstrzygnięto konkurs

Sauny z widokiem na wydmy, lodowisko w okresie zimowym, do tego całoroczna restauracja i przestrzeń, w której będzie można zorganizować wesele. W czwartek, 9 czerwca, ogłoszono wyniki konkursu studialnego na koncepcję urbanistyczno-architektoniczną strefy wejściowej na plażę Stogi. To popularne, zwłaszcza w okresie wakacyjnym miejsce, zmienić ma całkowicie swoje oblicze. Według zwycięskiej wizji architekta z Warszawy, na Stogach powinna pojawić się nowoczesna, prosta i lekka architektura, do tego przyjazna ludziom i środowisku. Nowe rozwiązania mają sprawić, że miejsce to będzie tętnić życiem przez cały rok, a nie jedynie w okresie letnim.

13.06.2022 09:04
Reklama
Reklama