Wtorek, 9 sierpnia 2022 02:46
WAŻNE!
Reklama
Reklama
Reklama

#PomagaMY

Mam 39 lat, 5-letniego synka – i ostrą białaczkę. Życie Małgosi może uratować niespokrewniony dawca szpiku
Mam 39 lat, 5-letniego synka – i ostrą białaczkę. Życie Małgosi może uratować niespokrewniony dawca szpiku

Tydzień po majówce Małgosia usłyszała niespodziewaną, szokującą diagnozę, która brzmiała: ostra białaczka szpikowa. Świat Gosi i jej 5-letniego synka wywrócił się do góry nogami, bo od tego momentu muszą mierzyć się z licznymi rozstaniami na czas pobytu w szpitalu. Małgosia jest już po cyklach chemioterapii, ale przed nią ostateczne starcie z nowotworem krwi - przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego. Niestety, „bliźniaka genetycznego” Małgosi w rejestrach obecnie nie ma. Jej bliscy nie mogą być jej dla Niej dawcą ze względu na brak odpowiedniej zgodności. Gosia nie poddaje się, walczy z chorobą i apeluje o rejestrację, która może dać jej szansę na życie.

03.08.2022 14:09
Zaginęła Urszula Kubiak. Jeśli ją widziałeś daj znać!
Zaginęła Urszula Kubiak. Jeśli ją widziałeś daj znać!

Policjanci z kwidzyńskiej komendy poszukują zaginionej URSZULI KUBIAK, 36-letniej mieszkanki Rakowca.

28.07.2022 13:08
Chciał zarobić na wesele, a skończył na wózku inwalidzkim. Pomóż!
Chciał zarobić na wesele, a skończył na wózku inwalidzkim. Pomóż!

To był dobry okres w życiu mojego syna. Miał dziewczynę, z którą mieli wspólne plany. Chcieli się pobrać. Dlatego Sebastian zdecydował się na wyjazd do Niemiec do pracy, żeby zarobić na wesele. Wszystko zostało zaplanowane, zaklepane i przewidziane. Przynajmniej tak to wtedy wyglądało. Niestety tego zdarzenia nie dało się przewiedzieć.

11.07.2022 13:54
Finansowa pomoc dla osób z niepełnosprawnością – nie przegap terminu!
Finansowa pomoc dla osób z niepełnosprawnością – nie przegap terminu!

Do środy, 31 sierpnia br. osoby z niepełnosprawnością mogą składać wnioski o dofinansowanie likwidacji barier, utrudniających aktywizację społeczną i zawodową. To wsparcie z programu „Aktywny samorząd” 2022 r. Środki na jego realizację pochodzą z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

05.07.2022 08:16
Mrok jest jej codziennością od urodzenia.  Historia Księżniczki Madzi
Mrok jest jej codziennością od urodzenia. Historia Księżniczki Madzi

Hipoplazja nerwów wzrokowych, sepsa, zapalenie płuc, obniżone napięcie mięśniowe czy opóźniony rozwój kostny to tylko część problemów, z którymi musiała i nadal musi mierzyć się czteroletnia Madzia Olas. Jej rodzice robią wszystko, co w ich mocy, żeby córeczka chociaż w pewnym stopniu mogła poczuć wolność właściwą dzieciństwu. Do tego niezbędna jest druga operacja ratująca jej wzrok.

30.06.2022 13:36
Kiedy sen może zabrać życie…  Historia małego Patryka
Kiedy sen może zabrać życie… Historia małego Patryka

​​​​​​​Zamiast mleka z piersi matki – kroplówka i podawane dożylnie antybiotyki. W miejsce powiewu świeżego powietrza – tlen wtłaczany do płuc przy pomocy rurki intubacyjnej. Zamiast zabawek niemowlęcych – pełno kabli, monitorów i czujników. Tak wyglądały pierwsze cztery miesiące życia Patryka, który urodził się jako wcześniak w 36. tygodniu i bardzo złym stanie, na Oddziale Intensywnej Terapii. Wygrał wówczas walkę ze szpitalnymi zakażeniami, sepsą, kwasicą i zapaleniem płuc. Po nich przyszły kolejne załamujące diagnozy, które na zawsze zmieniły życie chłopca i jego rodziców.

21.06.2022 11:46
 Grzyb na ścianach, cieknące sufity, a firmy... już nie ma!! Problemy  na ul. Saperskiej !!
Grzyb na ścianach, cieknące sufity, a firmy... już nie ma!! Problemy na ul. Saperskiej !!

W maju br. z naszą redakcją skontaktowała się mieszkanka bloku przy ul. Saperskiej 4 pani Maria Czerwińska, informując nas o katastrofalnym stanie dachu w tym bloku. Jak mówiła dach przecieka do mieszkań na najwyższym piętrze. Sytuacja pogarsza się z tygodnia na tydzień. Skoro sufity przeciekają w klatkach 4 e i nic z tym się dalej nie będzie robić, wkrótce woda przedostanie się na niższe piętra... Poprosiliśmy o spotkania, by na miejscu przekonać się jak wygląda problem.

13.06.2022 09:01
[GALERIA ZDJĘĆ] Akcja grupy Pomoc dla Ukrainy. Wyrusza z kolejną misją charytatywną. Niosą pomoc jak długo trwa ta wojna!
[GALERIA ZDJĘĆ] Akcja grupy Pomoc dla Ukrainy. Wyrusza z kolejną misją charytatywną. Niosą pomoc jak długo trwa ta wojna!

Minęły trzy miesiące od powstania inicjatywy Tczew dla Ukrainy, która zajmuje się pomocą dla ofiar wojny. Wsparcie jest przekazywane na dwa sposoby, zarówno bezpośrednio poprzez organizację transportów humanitarnych na Ukrainę, jak i poprzez pomoc uchodźcom mieszkającym w Tczewie i okolicy.

10.06.2022 13:57
Zakupiliśmy działkę bezdomnemu Stasiowi. Zyskał spokój i bezpieczne miejsce!
Zakupiliśmy działkę bezdomnemu Stasiowi. Zyskał spokój i bezpieczne miejsce!

Zakończyliśmy już publiczną zbiórkę na rzecz bezdomnego Stasia Smolińskiego na portalu zrzutka.pl (https://zrzutka.pl/cp4pww), którego wyrzucono w zimie z namiotu, a który zajmował przy płocie jednej z fabryk na skraju miasta. Zbiórkę zorganizował pan Bogusław Piotrowicz oraz redakcja Gazety Tczewskiej. Chcielibyśmy wszystkim darczyńcom serdecznie podziękować za zaangażowanie i wpłaty. Dzięki Państwa ofiarności uzbieraliśmy kwotę – 5 316 zł, którą przekazaliśmy bezdomnemu.

03.06.2022 09:50
Wieże do zdobycia i potwory do pokonania, czyli Rycerze i Księżniczki w akcji
Wieże do zdobycia i potwory do pokonania, czyli Rycerze i Księżniczki w akcji

​​​​​​​Mówi się, że ratując jedno życie, ratuje się cały świat. Zakończona sukcesem zbiórka funduszy na leczenie dziecka to zatem nie tylko efekt mierzalny finansowo, to również sukces odniesiony na polu budowania społeczności ludzi wrażliwych na cudze cierpienie – coś, czego nie da się oddać liczbami, co jest nieuchwytne, trudno dostrzegalne, metafizyczne i… jednocześnie chyba najważniejsze. To już 7 lat działania, 81 podopiecznych i ponad 23 mln złotych zebranych przez Fundację Rycerze i Księżniczki na potrzeby chorych – przede wszystkim dzieci.

25.05.2022 14:41
Reklama
Reklama