„Dzieje i kultura. Ameryka Łacińska" spotkanie.

start 13.01.2018 godz. 16:00

Muzeum Emigracji w Gdyni

Lokalizacja: Gdynia, ul. Polska 1

Zapraszamy na spotkanie poświęcone historii, kulturze oraz polskim śladom w Ameryce Łacińskiej. W spotkaniu weźmie udział dr Krzysztof Smolana oraz dr Michał Dankowski i dr Nora Orłowska, autorzy książki „Dzieje i kultura. Ameryka Łacińska".

W swojej publikacji autorzy w sposób syntetyczny prezentują dzieje i kulturę Ameryki Łacińskiej, przyjmując autorską perspektywę i odnosząc się do polskich śladów związanych z dziejami i kulturą latynoamerykańską.
 

Spotkanie skierowane jest do licealistów, studentów, podróżników i wszystkich pasjonatów historii i kultury tego odległego, ale niezmiennie fascynującego kontynentu.

 

Rozmowę poprowadzi dr Rafał Raczyński z Działu Historyczno - Badawczego Muzeum Emigracji w Gdyni. Na spotkaniu zostanie również zaprezentowana monografia naukowa „Polacy i ich potomkowie w Ameryce Łacińskiej". Publikacja jest rezultatem międzynarodowej konferencji naukowej „Polacy i Polonia w Ameryce Łacińskiej: przeszłość i teraźniejszość", która odbyła się w Muzeum Emigracji w 2016 roku

Zapraszamy!

Sobota, 13.01.2018 | godz. 16.00 | Muzeum Emigracji w Gdyni


Informujemy także o kolejnych warsztatach dla dzieci z cyklu Drużyna MEGamocnych, które odbędą się 14 stycznia 20018 roku w Muzeum Emigracji w Gdyni.

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.