SPOTKANIE Z ARTYSTAMI / WERNISAŻ.

start 15.06.2018 godz. 18:00

Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia

Lokalizacja: Gdańsk, ul. Jaskółcza 1 (Dolne Miasto)

SPOTKANIE Z ARTYSTAMI / WERNISAŻ:

Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA, ul. Jaskółcza 1, Gdańsk Dolne Miasto

 

15 czerwca 2018, 18:00

Wstęp wolny; ilość miejsc ograniczona – rejestracja uczestników: [email protected]

 

 

POKAZY FILMOWE:

Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA, ul. Jaskółcza 1, Gdańsk Dolne Miasto

 

16–24 czerwca 2018

Wstęp biletowany

 

Kuratorka wydarzenia: Jadwiga Charzyńska
Współpraca: Richard Riley
Koordynacja: Anna Szynwelska

 

Półwiecze twórczej aktywności Gilberta & George’a – ikonicznego duetu, który uważa się za jednego artystę – będzie celebrowane od 15 do 24 czerwca podczas spotkań i projekcji filmowych w Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA 1 na gdańskim Dolnym Mieście. Podczas wizyty Brytyjczycy zaprezentują performans przygotowany specjalnie z myślą o spotkaniu w Gdańsku. Opowiedzą też o swoich zapatrywaniach na sztukę współczesną oraz jej dzisiejsze zadania. Wstęp na spotkanie z Gilbertem & George’em jest wolny, jednak z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy.

 

15 czerwca odbędzie się także promocja polskiej wersji językowej najnowszej książki Michaela Bracewella What is Gilbert & George? opisującej fenomen artystyczny Brytyjczyków w uniwersalny i przystępny sposób. Książka (wraz z polskim tłumaczeniem) będzie dostępna w naszej księgarni. 

 

„Wizja Gilberta & George’a to jednocześnie sposób, w jaki postrzegają i tworzą sztukę – pisze Bracewell – Inspiracją i tematem ich sztuki jest współczesne życie. Życie Gilberta & George’a jest sztuką. W swoich dziełach razem z widzem badają i poddają próbie swoje uczucia”.

 

 

Złożone głównie z wielkoformatowych fotografii prace Gilberta & George’a nawiązują do tradycyjnych czarno-białych zdjęć, pop artu, konceptualizamu, performansu czy sztuki queerowej. Ich sztuka wywarła silny wpływ na twórców działających w ramach  grupy Young British Artists, takich jak choćby Damien Hirst i Tracy Emin. Gilbert Proush i George Passmore od dekad cieszą się uznaniem krytyków i publiczności. Popularność zapewniła im między innymi retrospektywa w londyńskim Tate Modern czy reprezentowanie Wielkiej Brytanii na Biennale 

w Wenecji (2005). 

 

Wizycie artystów będą towarzyszyły pokazy filmów poświęconych ich twórczości. Projekcje potrwają od 16 do 24 czerwca w godzinach otwarcia galerii. Więcej informacji 

 

KONTAKT DLA MEDIÓW:

Olga Jankowska
tel. 509 101 982, mail: [email protected]

 

MOŻLIWOŚĆ WYWIADU

Dziennikarzy zainteresowanych wywiadem z G&G prosimy o kontakt pod numerem:  509 101 982.

Wydarzenie w ramach 20-lecia CSW Łaźnia, 50-lecia pracy twórczej Gilberta & George’a
i 80-lecia British Council w Polsce.

 

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.