Promocja książki pt. "Herbert. Biografia".

start 14.06.2018 godz. 18:00

Nadbałtyckie Centrum Kultury

Lokalizacja: Gdańsk, ul. Korzenna 33/35

Spotkanie z Andrzejem Franaszkiem, autorem książki  pt. Herbert. Biografia.

Prowadzenie:
Krystyna i Stefan Chwinowie

O książce:
Wieczny dowcipniś i kawalarz? Czy raczej pisarz dręczony depresjami, gniewem, przez dekady walczący z bólem ciała i duszy?

Nieprzenikniony? Zawsze osobny? Z pewnością: człowiek budujący swe życie na przekór historii, modom, przeciwnościom losu, biedzie, własnym słabościom. Płynący pod prąd.

Andrzej Franaszek, autor znakomicie przyjętej w Polsce i na świecie biografii Czesława Miłosza, z pieczołowitością portretuje Zbigniewa Herberta.

Nie pomija tematów trudnych czy kontrowersyjnych, głęboko wczytuje się w korespondencję i prywatne, dotąd nieznane notatki, by na nowo oświetlić twórczość poety.


O autorze:
Andrzej Franaszek (1971): krytyk literacki, wykładowca Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, członkiem redakcji Tygodnika Powszechnego. W roku 2011 opublikował książkę Miłosz. Biografia, za którą otrzymał m. in. Nagrodę Fundacji im. Kościelskich oraz Nagrodę Nike Czytelników Gazety Wyborczej. Jest także autorem prac Ciemne źródło. Esej o cierpieniu w twórczości Zbigniewa Herberta oraz Przepustka z piekła. 44 szkice o literaturze i przygodach duszy.
(Materiały wydawcy)

START: godz. 18.00
WSTĘP: wolny .

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.