„Kolorowy świat z tkanin i wyobraźni” wernisaż wystawy prac Agaty Półtorak

start 08.03.2019 godz. 18:00

"Wyspa Skarbów" GAK

koniec 08.03.2019 godz. 20:00

Lokalizacja: Gdańsk, Turystyczna 3

"Wyspa Skarbów" Gdańskiego Archipelagu Kultury zaprasza na wernisaż wystawy prac Agaty Półtorak

„Kolorowy świat z tkanin i wyobraźni”

8 marca /piątek / 2019 g. 18:00

 

„Pierwsze dwa dzidziusie powstały jako prezent z okazji narodzin dziecka. Już w trakcie ich szycia wiedziałam, że to dopiero początek, bo pomysły na kolejne miałam już w głowie. Szycie, a zwłaszcza drobiazgowe, ciekawe wykończenie projektu, jest dla mnie formą relaksacji, oderwania od innych zajęć i obowiązków. Forma podstawowa uszyta jest na maszynie, cała reszta to już wielogodzinna praca ręczna. Tułów laleczki ozdabiam wyszywanymi i aplikowanymi wzorami, używam też kolorowego filcu i koralików.” – opowiada o dzidziusiach Agata Półtorak.

„Obrazy z kawałeczków tkanin- to wyjątkowo czasochłonna i wymagająca cierpliwości technika. Wykonanie obrazka wielkości A4 zajmuje ok 16-22 godzin, jednak efekt jest wart tej pracy” – kontynuuje autorka

Agata Półtorak – z wykształcenia nauczyciel. Od wielu lat ilustruje książki, podręczniki i materiały dydaktyczne, a czasem także pisze dla dzieci. Jej autorskie pomysły to cykl książeczek o przygodach Małej Wiedźmy Jagodzi (wyd. Zielona Sowa), „Szmatki z tęczowej szufladki”, „Bee, mee i kukuryku”, oraz „Baraszkujemy! 20 prostych zabaw z malutkim dzieckiem” (wyd. GWP). Inspiruje ją świat małego dziecka - pełen ciepła, miękki i kolorowy, dlatego najchętniej wykonuje ilustracje ze skrawków barwnych tkanin. Autorka prowadzi zajęcia twórcze dla dzieci i rodzin, od kilku lat opowiada baśnie w konwencji teatru kamishibai.

 

Wstęp wolny

 

Gdański Archipelag Kultury "Wyspa Skarbów"

Dom Kultury / Galeria / Muzeum

ul. Turystyczna 3, Gdańsk Sobieszewo

tel. 58 323 91 15, wyspaskarbow.gak.gda.pl

Podziel się:

Zdjęcia (1)

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.