Mistrzostwa Pomorza w skokach przez przeszkody

start 13.09.2019 08:00

Centrum Jeździectwa Hipodrom Sopot

koniec 15.09.2019 15:00

Lokalizacja: Sopot, Centrum Jeździectwa Hipodrom Sopot

Skoki przez przeszkody to najpopularniejsza dyscyplina jeździecka. Na sopockim Hipodromie zawody w skokach rozgrywane są przez cały rok - od wiosny do jesieni na świeżym powietrzu, zaś w sezonie zimowym na hali.

Zawody w skokach rozgrywane są na placu zwanym parkurem, na którym ustawionych jest kilkanaście przeszkód o różnej trudności. Są zatem stacjonaty, oksery, szeregi, a nawet przeszkody wodne. W zależności o poziomu konkursu przeszkody mają odpowiednią wysokość, są też ustawiane w kolejności, która wyznacza trasę przejazdu (trudniejsza lub łatwiejszą). Przy czym dla konia trudne może być coś, co z punktu widzenia człowieka jest błahostką: np. drąg w przeszkodzie, którego kolor zlewa się z otoczeniem, może być dla niego niewidoczny, podobnie niektóre kolory bywają z punktu widzenia konia "groźne".

W ramach jednych zawodów rozgrywane są po kolei konkursy o różnej trudności. Zwyczajowo określa się je literami, które odpowiadają wysokości przeszkód w danym konkursie. I tak: Mini LL – wysokość przeszkód do 60 cm LL – wysokość przeszkód do 90 cm L – wysokość przeszkód 100 cm P – wysokość przeszkód 110 cm N – wysokość przeszkód 120 cm C – wysokość przeszkód 130 cm

Wstęp na sopockie zawody jest bezpłatny. Wejście bramą od ul. Polnej (stacja SKM Sopot Wyścigi). Szczegółowe godziny konkursów będzie można znaleźć na stronie www.zawodykonne.com (przybliżone godziny: 8.00- 15.00).

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.