Noc Naukowców

start 27.09.2019 19:00

Centrum Nauki EXPERYMENT

koniec 27.09.2019 23:00

Lokalizacja: Gdynia, Centrum Nauki EXPERYMENT

Noc Naukowców w Centrum Nauki EXPERYMENT

Trust me, I’m an engineer!

Nadchodzi ta jedyna noc w roku. Noc, podczas której wszyscy zwykli śmiertelnicy na kilka godzin porzucają swoje zawody i aktywności, by zająć się tym, o czym skrycie marzą – by stać się prawdziwymi NAUKOWCAMI. Przygotujcie się – Noc Naukowców w EXPERYMENCIE w Gdyni już 27 września!

Tegoroczna edycja Nocy Naukowców w CN EXPERYMENT to prawdziwie rodzinne wydarzenie. 27 września wyciągniemy z każdego, zarówno młodego, jak i starego to, co siedzi w nim głęboko ukryte. Wiemy, ile razy budowaliście z klocków samochody, jak bardzo skupialiście się na budowaniu domów w grach komputerowych, jaką frajdą jest dla Was składanie mebli i ile śrubek Wam zostaje po nieudanej naprawie odkurzacza. Dlatego tej jednej, jedynej nocy przywdziejecie kaski i staniecie się prawdziwymi… INŻYNIERAMI. Noc Naukowców w CN EXPERYMENT to w tym roku Noc Inżynierów!

Jakby się dobrze zastanowić, inżynier to taki współczesny superbohater – dzięki niemu działa wszystko, co działa, oraz stoi wszystko, co zostało zbudowane. Dlatego podczas tegorocznej Nocy Naukowców Centrum Nauki EXPERYMENT zamieni się w jedną wielką machinę, w której wszystko będzie brzęczało, poruszało się, latało, jeździło… albo nie – to już zależy od Waszej inwencji, pomysłowości i zaangażowania!

Zaczniemy od maszyny Rube’a Goldberga. Maksymalny wysiłek i minimalny efekt – tak to widzimy. Ta wielka machina, konstrukcja złożona z wielu elementów, które niczym domino zadziałają jeden po drugim, by koniec końców… zobaczycie sami! I jeśli wyczytacie na Wikipedii, że maszyny Goldberga są zazwyczaj przesadnie rozbudowane, to pamiętajcie, że mamy zamiar przesadzić jeszcze bardziej! To będzie inżynierskie dzieło sztuki! I to nie jedyne, bo na wystawie pojawią się też reprezentanci kół naukowych Uniwersytetu Morskiego, którzy zaprezentują swoje niezwykłe projekty dyplomowe.

Cała wystawa Centrum Nauki EXPERYMENT w Noc Naukowców zamieni się też w planszę wielkiej gry, w której uczestnikami będziecie Wy wszyscy. Tylko od Was będzie zależało, która z dwóch drużyn wyjdzie ze starcia zwycięsko! Inżynierskie zadania rozsiane będą po całej wystawie, więc czeka Was mnóstwo dobrej zabawy, pamiętajcie tylko o zabraniu ze sobą smartfonów, przydadzą się!

Podczas przechodzenia od jednego zadania do drugiego patrzcie pod nogi i nad głowy – na dole spodziewajcie się automatycznych samochodzików i łazików, które będziecie mogli sami zaprogramować, a nad głowami latać będą wykonujące specjalne zadania drony. Dla pragnących bardziej lub mniej przydatnej inżynierskiej wiedzy mamy połączony z konkursami panel poświęcony life-hackom, czyli inżynierskim hitom i kitom, które mogą nam znacznie ułatwić życie… albo je utrudnić.

Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy też przy okazji nie opowiedzieli Wam o kilku absolutnie najważniejszych sprawach w inżynierskim świecie: o słynnej srebrnej taśmie i jej wpływie na nasz świat, o odkryciach, których dokonano przypadkiem, i o tym, czy roboty przejmą wkrótce władzę nad światem. Czy wspomnieliśmy już o science show na naszej scenie?

A wiecie, co jest najlepsze? Że z okazji Nocy Naukowców bilety EXPERYMENTU będą kosztować zaledwie 12 zł!

To wszystko w Centrum Nauki EXPERYMENT tylko i wyłącznie tej jednej nocy – Nocy Naukowców, czyli Nocy Inżynierów! Uda się? Trust me, I’m an engineer! Szczegółowy program już wkrótce!

Bilety: bilety.experyment.gdynia.pl

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.