Gdańska Noc Sylwestrowa - Sylwester Miejski Gdańsk 2019/2020

start 31.12.2019 17:00

Lokalizacja: Gdańsk, Targ Węglowy

Gdańszczanie jak co roku będą mogli wziąć udział w szampańskiej i gorącej zabawie przygotowywanej podczas tegorocznej Gdańskiej Nocy Sylwestrowej na Targu Węglowym w Gdańsku.

Nadejście Nowego Roku poprzedzi 12 uderzeń największego, 3-tonowego dzwonu wchodzącego w skład słynnego carillonu koncertowego w kościele Św. Katarzyny.

Planujących zabawę na Targu Węglowym, a mieszkających poza Gdańskiem, zapraszamy do przyjazdu nieco wcześniej. Także w tym roku miasto przygotuje efektowne iluminacje świetlne, które dostarczą unikalnych wrażeń wizualnych. Oprócz przystrojonych lamp i drzew pojawią się oryginalne akcenty nawiązujące do historii i charakteru Gdańska.

Organizatorem Gdańskiej Nocy Sylwestrowej są: Miasto Gdańsk, Gdański Archipelag Kultury oraz Scena Muzyczna Gdańsk.

Sylwester Gdański 2019/2020 - Sylwester miejski pod gołym niebem

Po koncercie przedstawiciele władz miasta złożą zgromadzonym na Targu Węglowym mieszkańcom i przyjaciołom Gdańska najlepsze życzenia noworoczne. W tym roku życzenia złoży nowy Prezydent Gdańska - Aleksandra Dulkiewicz.

? Nie trzeba martwić się o powrót z zabawy sylwestrowej. Zakład komunikacji miejskiej tradycyjnie uruchamia dodatkowe kursy autobusów i tramwajów.

 Sylwestrowy Konkurs Butelkowy 

Rada Miasta Gdańska tradycyjnie organizuje "Sylwestrowy Konkurs Butelkowy" dla zachęcenia Gdańszczan do ekologicznej zabawy - szczególnie podczas nocy sylwestrowej. Aby wziąć w nim udział wystarczy włożyć kartkę z imieniem, nazwiskiem i numerem telefonu do pustych butelek po napojach "wyskokowych" a następnie wrzucić je do specjalnie oznakowanych pojemników. W tym roku kontenery  znajdziemy z pewnością na Targu Węglowym i przy Zielonej Bramie.

Sylwestrowy Konkurs Butelkowy jest okazją by wygrać atrakcyjne nagrody.

 

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.