Premierowe czytanie opowiadań Zadie Smith w wykonaniu Magdaleny Boć

start 12.12.2019 19:00

Lokalizacja: Sopot, ul Sobieskiego 26/4, (tymczasowe biuro Art Inkubatora)

Zapraszamy na premierowe czytanie opowiadań Zadie Smith w wykonaniu Magdaleny Boć, muzyka Maja Miro-Wiśniewsk.

Wydarzenie to rozpoczyna cykl czytań pod hasłem „Ocean opowieści” odbywających się w Art Inkubatorze. W paśmie tym zaprezentujemy najważniejsze i najciekawsze teksty współczesnych pisarek, których twórczość pozwala nam lepiej zrozumieć świat, w którym żyjemy.

12 grudnia, godz. 19.00

 

Wstęp wolny

Zadie Smith – kultowa i kochana przez czytelników brytyjska pisarka. Jej pierwsza powieść Białe zęby zdobyła nagrodę Whitbread First Novel Award dla najlepszego debiutu w 2000 roku i szturmem zdobyła listy bestsellerów na całym świecie. O pięknie (2005) i Swing Time (2016) otrzymały nominacje do Nagrody Bookera. Nakładem Wydawnictwa Znak ukazały się również: Łowca autografów (2002), Jak zmieniałam zdanie. Eseje okolicznościowe (2010), Londyn NW (2014) i Widzi mi się (2018). W najnowszym zbiorze opowiadań Grand Union bez tabu mówi o seksualności, bada potrzebę intymności, poszukuje granic wolności. Balansuje na cienkiej linii między oddaniem a uzależnieniem. Każdy z nas znajdzie w jej opowiadaniach coś, co pozwoli mu odkryć nieznaną jeszcze prawdę o sobie.

 

Magdalena Boć – absolwentka PWST w Krakowie, aktorka teatralna i filmowa. Ukończyła też filozofię na Uniwersytecie Gdańskim. Wykładowca Akademii Muzycznej w Gdańsku. Etatowo związana z Teatrem Wybrzeże, gdzie zagrała w ponad 40 spektaklach. Współpracująca z Teatrem BOTO i PC Dramą . Szukając nowych wyzwań wyreżyserowała operę Cleofide Johanna Adolfa Hassego w Akademii Muzycznej we Wrocławiu musical Zwyczajne szaleństwa na podstawie sztuki Opowieści o Zwyczajnym szaleństwie Petra Zelenki i Szepty i Krzyki Bergmana we własnej adaptacji. Obecnie pisze doktorat w Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie.

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.