Hossa
Hossa
Hossa

Jak napisać CV na stanowisko Doradcy Klienta

  • 06.11.2018, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Jak napisać CV na stanowisko Doradcy Klienta
Przygotowanie odpowiednich dokumentów aplikacyjnych to mały krok do przodu, by otrzymać szansę na nową pracę. Jeśli starasz się o stanowisko Doradcy Klienta – zobacz nasze porady na to, jak odpowiednio napisać swoje CV.

Dokładnie przeczytaj ogłoszenie

Zamiast od razu rzucać się do wysyłania swojego CV, by zrobić to jako pierwsza/-y, zanim dokumenty wyślą inni – lepiej wyprzedź konkurencję w inny sposób. Nie staraj się zrobić tego szybko, ale z odpowiednią jakością. Zacznij od zapoznania się z ofertą pracy – wiele ciekawych możesz znaleźć m.in. na Pracuj.pl. Przeczytaj ogłoszenie dokładnie i je przeanalizuj. Czy posiadasz wymagane doświadczenie w sprzedaży? Masz odpowiedni staż pracy? Jakie inne umiejętności są potrzebne do wykonywania pracy jako Doradca Klienta? Zanotuj swoje wnioski, by o niczym nie zapomnieć – przydadzą Ci się w kolejnym kroku.

 

Przygotuj szkic CV

Gdy wiesz już jakich umiejętności będziesz potrzebować na danym stanowisku oraz wiesz, jakiego doświadczenia w branży wymaga pracodawca – przygotuj wstępną wersję CV. Rozpisz sobie rozmieszczenie poszczególnych elementów, takich jak:

         Twoje dane osobowe,

         doświadczenie zawodowe (pamiętaj o odwróconej chronologii),

         wykształcenie,

         umiejętności,

         znajomość języków obcych oraz

         zainteresowania i pasje.

Uzupełnij rubryki o podstawowe informacje, takie jak ukończone szkoły oraz uczelnie wyższe, ostatnie stanowiska pracy oraz swoje dane kontaktowe.

 

Dopracuj swoje CV

 

Masz już przed sobą wstępną wersję, szkic CV? Teraz będzie Ci łatwiej uzupełnić dokument o szczegółowe informacje. Zaprezentuj swoje umiejętności i kompetencje:

         w szczególności podkreśl posiadane przez siebie umiejętności miękkie, np.: "jestem komunikatywna/-y, potrafię rozmawiać z różnymi typami klientów, potrafię zachować spokój i rozwiązywać sytuacje konfliktowe";

         nie zapomnij również zamieścić informacji o ukończonych przez Ciebie kursach, dodatkowych szkoleniach czy specjalistycznych certyfikatach: "uczestnictwo w kursie nt. Pozyskiwania nowych klientów i skutecznego zwiększania sprzedaży";

         w przypadku przedstawiania swojego doświadczenia zawodowego, warto wzbogacić je o dodatkowe informacje m.in. o wykonywanych obowiązkach, zadaniach służbowych. Przykład: "styczeń – maj 2017 - Sprzedawca w salonie XYZ. Zadania: obsługa klientów detalicznych oraz hurtowych, obsługa kasy fiskalnej i terminali płatniczych, dbanie o atrakcyjne witryny oraz porządek i czystość w salonie.";

         umieść informację o stopniu znajomości języków obcych, np. "język angielski na poziomie B2 w mowie i w piśmie, język niemiecki na poziomie A2 w mowie i B1 w piśmie";

         zaciekaw potencjalnego pracodawcę również swoimi pasjami – mogą one zwiększyć Twoje szanse na otrzymanie zatrudnienia. Nie uogólniaj zainteresowań do jednego wyrazu, lecz przedstaw je bardziej szczegółowo, np. zamiast wyrazu "moda" napisz"trendy w modzie damskiej", "biżuteria z metali szlachetnych".

 

Nie zapomnij o klauzuli

Bez aktualnej klauzuli o ochronie danych osobowych nie będziesz mogła/mógł wziąć udziału w procesie rekrutacji. Jest więc bardzo istotne, by o niej nie zapomnieć w swoim CV. Klauzulę umieszcza się na samym końcu dokumentu, w jego stopce (dół strony).

Grupa Tipmedia
Podziel się: