Jak taśmy antypoślizgowe zwiększą bezpieczeństwo w Twoim domu

  • 17.07.2019, 08:00
  • Grupa Tipmedia
Jak taśmy antypoślizgowe zwiększą bezpieczeństwo w Twoim domu
Dziś w sklepach można znaleźć wiele różnych rodzajów taśm, a jedną z nich jest taśma antypoślizgowa. Fenomen tego typu produktu polega na tym, że ma bardzo szerokie zastosowanie. Najważniejsze jest jednak to, że dobrej jakości taśmy antypoślizgowe są w stanie uchronić przed upadkiem, np. na schodach, co oznacza, że podnoszą bezpieczeństwo w domu i nie tylko. Sprawdź, dlaczego warto nabyć te taśmy i w jaki sposób można je wykorzystać w codziennym życiu.

Rodzaje taśm antypoślizgowych

Dzięki temu, że producenci tak szybko zauważyli, jak duży potencjał tkwi w taśmach antypoślizgowych, dziś możemy znaleźć wiele ich typów. Zawsze w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na to, aby zakupić taki produkt, który będzie wyróżniać się wysoką jakością. Najważniejsze jest to, aby wykorzystany został materiał, który nie będzie ulegał szybkiemu zniszczeniu, a do tego zostanie wykorzystany na tyle wytrzymały klej, aby się nie odklejał samoistnie. Tego typu taśmy antypoślizgowe można zamówić na stronie internetowej https://tasmaklejaca.pl/.

Typu taśm antypoślizgowych:

  • taśmy zawierające materiał ścierny,
  • taśmy gruboziarniste,
  • taśmy odkształcalne,
  • taśmy o niskiej ziarnistości powierzchni.

Do tego wszystkiego taśmy antypoślizgowe można zakupić w wielu różnych kolorach, grubościach i długościach.

W jaki sposób można zastosować taśmy antypoślizgowe?

Taśmy antypoślizgowe można wykorzystywać na wiele sposobów. Najlepiej jednak nakleić je w śliskich miejscach, gdyż zmniejszają ryzyko upadku. Bez obaw można wykorzystywać je zarówno w miejscach publicznych, jak i w domu.

Zastosowanie taśm w ośrodkach publicznych

Obecnie taśmy antypoślizgowe często wykorzystuje się na szpitalnych schodach. Poza tym w halach produkcyjnych czy magazynach, aby zwiększyć stabilność, np. na drabinach. Dobrym rozwiązaniem będzie też zamontowanie ich w miejscach, gdzie przemieszcza się większa liczba osób, np. na posadzkach, aby uniknąć ryzyka poślizgnięcia się podczas wchodzenia do pomieszczenia czy tuż przed wejściem na schody. Warto też pomyśleć o zakupie taśm w szkołach, na pływalniach czy w centrach handlowych lub w urzędach.

Zastosowanie taśm antypoślizgowych w domu

Jeśli chodzi o wykorzystanie taśm tego rodzaju w domu, to zdecydowanie najczęściej nasz wybór pada na schody, zarówno zewnętrzne, jak i te znajdujące się w domu. Poza tym naklejenie taśmy na drabince, którą używasz do mycia okien lub ściągania firan również będzie świetnym rozwiązaniem, gdyż sprawi, że na pewno nie poślizgniesz się w trakcie wchodzenia lub schodzenia.

Wykorzystanie taśm w zależności od ich rodzaju

Jak już wcześniej było wspomniane, istnieje wiele typów taśm antypoślizgowych. Taśmy gruboziarniste zostały stworzone przede wszystkim do naklejania ich na zewnątrz. Z kolei produkty cechujące się niewielką ziarnistością nie będą drażnić skóry, więc można po nich chodzić nawet na boso, dzięki temu bez obaw nadają się do naklejania ich w domu, np. w łazience czy na schodach. Modele odkształcalne są idealne do powierzchni nierównych i tam zaleca się je mocować.

Grupa Tipmedia
--- Materiał partnera ---
Podziel się: