Wykończenie nowego mieszkania? Podpowiadamy co jest trendy w 2020 roku!

  • 26.03.2020, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Wykończenie nowego mieszkania? Podpowiadamy co jest trendy w 2020 roku!
Zakup nowego mieszkania wiąże się z tym, że musimy je jeszcze wykończyć. Jest to spełnienie marzeń dla wielu z nas, ponieważ możemy zaaranżować wnętrza według naszego własnego projektu. Projektując kierujemy się swoim gustem oraz tym co w danym momencie jest modne. Gust każdy z nas na inny, jedni wolą pastelowe barwy, a inni chcą dodać odrobinę pazura. Warto również zwrócić uwagę na trendy na rok 2020, polecane przez dekoratorów i się nimi zainspirować. Jest to również gratka dla tych, którzy posiadają mieszkania od lat i chcą coś w nich zmienić. Przecież nie musimy od razu burzyć ścian i wyrzucać starych mebli. Czasem wystarczy jedynie przemalowanie ścian i wymienienie kilku dodatków. Sprawdź co jest modne i zainspiruj się!

Krok w stronę natury

Po intensywnej pogoni za nowoczesnością i technologiami przyszedł czas na coś innego, czyli powrót do natury. Naturalne materiały w kolorze beżu i zieleni, jak również ceglastej, burgundowej czerwieni, brązu i żółci. Dekoratorzy, styliści bardzo chętnie sięgają po takie odcienie, ponieważ dają namiastkę obcowania z przyrodą. Ponadczasowy kamień i drewno nadadzą naszemu nowemu mieszkaniu z jednej strony surowy klimat, a z drugiej nowoczesność i luksus. Trend ten doskonale łączy się z trendem na ekologię, gdzie naturalne surowce i minimalizm są bardzo na czasie.

Minimalizm i harmonia

Panuje powszechne przekonanie, że jesteśmy tacy jak nasze otoczenie. Dlatego doskonałym obrazem naszego porządku i zorganizowania będą minimalistyczne, jasne wnętrza. Pomysł ten pochodzi ze Skandynawii, jednak nie musiał długo czekać, aby stać się hitem również u nas. Coraz częściej w nowych mieszkaniach albo po remontach stawia się na białe total looki -ściany, podłoga, meble. Daje to piękny wyraz harmonii i porządku, a jednocześnie powiększa optycznie dostępną przestrzeń. Co więcej taki wystrój daje świetne możliwości, żeby dobrać kontrastowe, kolorowe dodatki.

Miękkość i ciepło

Każdy z nas uważa nowe mieszkanie za swój dom, ostoję. Miejsce które kojarzy się z bezpieczeństwem i ciepłem. Dlatego doskonale w tę tematykę wpiszą się dodatki z weluru. Nie jest to co prawda nowy trend, ale cały czas cieszy się ogromną popularnością. Welur będzie (o ile jeszcze tego nie robi) w naszych wnętrzach. Możemy postawić na tapicerki mebli z tego tworzywa, albo pozostać przy dodatkach. Poduszki, koce w kolorze dodadzą szyku i energii każdemu wnętrzu.

Kolorowa geometria

Rok 2020 to zdecydowanie czas kontrastów, dlatego idealnym uzupełnieniem naturalnych, prostych materiałów będą geometryczne kształty. Oczywiście główną dziedziną tego trendu są dodatki i detale. Można wybrać geometryczną lampę, okrągłe lustro, unikalny obraz czy zabawić się z dekoracją na stole. Modne są zarówno klasyczne odcienie, jak i mocne kolory. W tej drugiej kategorii warto wspomnieć również o etnicznych wzorach, nawiązujących do motywów z Afryki czy Azji. Będzie to na pewno rzucający się w oczy dodatek w naszym odmienionym, nowym mieszkaniu.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: