Wtorek, 9 sierpnia 2022 03:51
WAŻNE!
Reklama
Reklama
Reklama

Domek Żeromskiego. Muzeum ale też kawiarnia.

Domek Żeromskiego. Muzeum ale też kawiarnia.


W odrestaurowanym Domku Żeromskiego, który jest dziś siedzibą Towarzystwa Przyjaciół Orłowa, można oglądać pamiątki związane z pisarzem i jego pobytem nad Bałtykiem oraz nieduże wystawy. Pokoje na parterze i stylowe poddasze są miejscem wernisaży, spotkań z pisarzami i kameralnych koncertów. O pobycie Żeromskiego przypomina tablica pamiątkowa na ścianie budynku. Domek Żeromskiego można zwiedzać w soboty (godz. 11-14) i niedziele (godz. 12-16) lub w dni powszednie po uprzednim zgłoszeniu pod nr. tel. 664 92 75. Wstęp wolny.
Obok budynku znajduje się niewielki skansen rybacki ze starym sprzętem używanym przez rybaków i tablicą informacyjną opisującą dzieje osadnictwa rybackiego w tym miejscu.
ŚWIETNE MIEJSCE NA SPOTKANIEKawiarnia – taras z przepięknym widokiem na morze…
W naszej kawiarni serwujemy pyszne domowe ciasta i desery, lody, kawę, herbatę, napoje oraz piwo, wino i inne alkohole. W okresie letnim dostępny jest również taras, z którego widać zatokę.Domek Żeromskiego to nie tylko kawiarnia ale również miejsce spotkań biznesowych czy z przyjaciółmi.Do Domku Żeromskiego (ul. Orłowska 6) najlepiej dojść na piechotę, zostawiając samochód na bezpłatnym parkingu przy ul. Orłowskiej. Jeśli wybierzemy miejską komunikację, jadąc autobusem S lub trolejbusami 21 czy 26, trzeba wysiąść na rogu alei Zwycięstwa i ul. Orłowskiej i dalej iść Orłowską w stronę morza.
Lokalizacja
ul. Orłowska 6 Gdynia
Rozpoczęcie: 19.05.2022 13:00
Zakończenie: 19.05.2023 13:00
Reklama