Wtorek, 5 lipca 2022 14:17
Reklama
Reklama
Reklama
Zakład Pogrzebowy Styks

Zakład Pogrzebowy Styks

Opis działalności

Tradycje związane z obrzędami pogrzebowymi zmieniają się. Obecnie rzadko manifestuje się żałobę ubiorem, jednak niezmiennie od pokoleń zorganizowanie godnego pogrzebu jest wewnętrzną potrzebą człowieka, która opłakuje stratę osoby bliskiej.

W pierwszej kolejności – zabezpieczenie ciała
Po otrzymaniu statystycznej karty zgonu należy niezwłocznie skontaktować się z zakładem pogrzebowym, w celu przetransportowania ciała do miejsca przystosowanego do przechowywania zwłok. Wybierając zakład pogrzebowy najlepiej od razu ustalić w jakim zakresie uzyskamy pomoc w załatwianiu formalności i organizacji pochówku.

Formalności przed pogrzebem
Duża trudność mogą sprawiać formalności urzędowe jakie należy załatwić, takie jak uzyskanie odpisu aktu zgonu czy otrzymanie zasiłku pogrzebowego z ZUS-u. Właśnie załatwienie spraw urzędowych powinien przejąć zakład pogrzebowy. Ponadto uzyskamy informacje dotyczące miejsc, gdzie można złożyć trumnę lub urnę. Po wyborze miejsca pochówku zakład dokona rezerwacji.

Dla osoby zmarłej – tanatokosmetyka
Toaleta pośmiertna i kosmetyka sprawia, że osoba żegnana wygląda naturalnie. Mycie, makijaż czy czesanie korygują zmiany i sprawiają, że nie widać niekorzystnych zmian, które zaszły w trakcie i po śmierci.

Pogrzeb
Po ustaleniu dnia i godziny, poinformowaniu rodziny i znajomych kondukt żałobny odprowadza osobę zmarłą do miejsca pochówku. Zakład pogrzebowy zapewnia godną oprawę, transportuje zwłoki oraz zabezpiecza przewóz osób uczestniczących w pogrzebie. Zgodnie ze zwyczajem osoby uczestniczące w pogrzebie zapraszane są na wspólny poczęstunek, tzw. „stypę”.


Lokalizacja
Biskupia 30C
80-875 Gdańsk
601 700 280
Reklama